Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Březen 2019

ZASTUPITELÉ OKOLNÍCH LOKALIT SI PROHLÉDLI ZÁKULISÍ LETIŠTĚ

V rámci přátelských sousedských vztahů připravilo letiště speciální exkurzi pro starosty a zástupce obcí a městských částí ze sdružení Prague Airport Region. Zájemci měli možnost seznámit se s náročností provozu mezinárodního letiště i připraveností na nestandardní situace. Navštívili také útvar biologické ochrany, prohlédli si moderní hasičskou techniku i prostory pro náročný výcvik letištních hasičů, kteří v případě potřeby pomáhají i mimo areál letiště. VIP hostům se věnoval místopředseda představenstva Letiště Praha pan Jiří Kraus, který jim představil i plány na budoucí rozvoj a zodpověděl veškeré dotazy.

KVALITU SLUŽEB PRAŽSKÉHO LETIŠTĚ POTVRZUJE VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ

Letiště Praha bylo vyhlášeno nejlepším evropským letištěm v oblasti zákaznické spokojenosti v kategorii 15-25 milionů odbavených cestujících. Získané ocenění Airport Service Quality Award 2018 uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International (ACI) na základě spokojenosti cestujících s poskytovanými službami. Ocenění ve stejné kategorii získalo i letiště v Athénách a Helsinkách. Dlouhodobou spokojenost se službami pražského letiště dokazuje i poslední průzkum mezi českou létající populací, dle kterého hodnotí celkový dojem z letiště jako velmi dobrý či spíše dobrý 97 % dotazovaných.

LETIŠTĚ PRAHA PODPORUJE JAZYKOVOU VÝUKU NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH

V porovnání s evropskými trendy je znalost cizích jazyků v České republice stále spíše podprůměrná. Češi se jazyky učí, ale bojí se je používat. Zvrátit tento trend se snaží i Letiště Praha, a to podporou aktivního používání cizích jazyků přímo v reálných situacích. V rámci spolupráce se sdružením okolních lokalit Prague Airport Region přispívá Letiště Praha na jazykové pobyty dětí v zahraničí a hodiny navíc s rodilým mluvčím. Dle vyjádření zástupců sdružení okolních obcí a městských částí je tato podpora velmi pozitivně hodnocena.

VŠUDE DOBŘE, TAK CO DOMA. LETNÍ LETOVÝ ŘÁD NABÍZÍ ZAJÍMAVÉ DESTINACE

Na pražském letišti platí od neděle 31. března letní letový řád, který nabízí pravidelná přímá letecká spojení do 162 destinací v 54 zemích světa. Přímým letem je možné navštívit 16 dálkových destinací a například do New Yorku si můžete zaletět každý den. Zajímavostí jsou čistě dovolenkové destinace - Pescary v Italii nebo Zadaru v Chorvatsku. Několikrát týdně se létá i do marocké Casablanky, Florencie v Toskánsku či dánského Billundu. Možností na atraktivní dovolenou nebo jen prodloužený víkend je hodně a vybere si určitě každý. Více informací naleznete na webových stránkách www.prg.aero.

LETIŠTĚ PRAHA OTEVŘELO NOVOU ČEKÁRNU PRO CESTUJÍCÍ S HENDIKEPEM

Letiště Praha se snaží nabídnout příjemné cestování i osobám se specifickými potřebami. Pro cestující se zdravotním hendikepem byla nově na Terminálu 2 otevřena speciální čekárna upravená dle jejich potřeb. K dispozici je standardní asistence zdarma, která při objednání předem pomůže osobám s omezenou schopností pohybu a orientace s odbavením, průchodem bezpečnostní kontrolou i nástupem do letadla. Cestujícím s průkazem ZTP/P je současně poskytnuto zdarma i parkování přímo na letišti. Více informací o službách pro cestující se specifickými potřebami (běžně používána zkratka PMR cestující) je k dispozici na webových stránkách letiště www.prg.aero v sekci Pro cestující.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - ÚNOR 2019

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − ÚNOR 2019

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.