EKA nädalakiri #129

Ülisõpilaste teadustööde konkursil premeeriti EKAlasi Kristina Aasa ja Eliis Vainot

Piirissaare palvemaja põlengus kannatada saanud kunstiväärtuste “ühiskonserveerimine” Eesti Vabaõhumuuseumis.

Möödunud nädalal autasustati Eesti Teaduste Akadeemia saalis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Kokku esitati konkursile 532 tööd 38 ülikoolist. Ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas tunnustati taaskord ka Eesti Kunstiakadeemiat:

Teise preemia magistriõppe üliõpilaste astmes pälvis muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna vilistlane Kristina Aas konkursitöö „Piirissaare vanausuliste palvela ikoonid – põlengust restaureerimiseni” (juhendaja prof. Hilkka Hiiop) eest.

Teise preemia bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes sai Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi vilistlase Eliis Vaino konkursitöö „1919. aasta eesti kunsti ülevaatenäitus ja selle retseptsioon kultuurimälu ning kaanoni kontekstis” (juhendaja prof. Virve Sarapik).

Palju õnne!

Loe veel

Tänavused EKA loome- ja kolleegipreemiad on jagatud!

Täname EKA uue õppehoone eest oma õppejõude: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla ja Eik Hermann. Foto: Martin Buschmann.

Reedel, 14. detsembril tunnustati Eesti Kunstiakadeemia aastalõpupeol, EKAlasi kolleegi- ja loomepreemiatega. Lisaks kuulutati välja aasta tegu, mille pälvis kogu kunstiakadeemia kollektiiv tervikuna.

Arhitektuuriteaduskonna loomepreemia pälvisid EKA õppejõud Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla ja Eik Hermann – Eesti Kunstiakadeemiale sobiva lahenduse leidmise eest vana ja uue sidumisel ning õppehooneks kohandamisel.

Disainiteaduskonna loomepreemia pälvis keraamika osakonna dotsent
Ingrid Allik – valdkondliku eestvedamise ja silmapaistva osalemise eest grupinäitustel 2018. aastal.

Vabade kunstide teaduskonna loomepreemia pälvis graafika õppetooli professor ja õppetooli juhataja Liina Siib – järjepideva sotsiaalse kunstipraktika ja silmapaistva näitusetegevuse eest 2018. aastal.

Teaduspublikatsiooni preemia pälvis kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi lektor Tiina Abel Düsseldorfi maalikoolkonda ja naturalismiideestikku käsitlevate kõrgetasemeliste artiklite eest.

Loomeuurimusliku publikatsiooni preemia pälvis tekstiilidisaini osakonna dotsent ja teadur Kristi Kuusk ja tekstiilidisaini osakonna endine professor Nithikul Nimkulrat artikli "Opportunities of Interactive Textile-Based Design for Education Tools for Children with Various Spectrums of Alertness Sensitivities”.

Palju õnne!

Loe veel ja vaata pildigaleriid

Meeldetuletus: Vent Space avatud konkurss kestab 31. detsembrini

Meenutame, et aasta lõpuni ootab värsket sisu EKA student-run projektiruum Vent Space. Taotlusvoor projektideks on avatud perioodiks jaanuar – september 2019.

Vent Space on avatud põhimõtteliselt kõigeks. Olgu selleks: vestlusring, filmiõhtu, näitus, esinemine, esitlus, stuudio või suveresidentuur.

Loe veel

Avatud loengud

Varvara Guljajeva kaitseb 21. detsembril oma doktoritööd

Kunsti ja disaini eriala doktorant Varvara Guljajeva kaitseb reedel, 21. detsembril kell 12, EKA aulas A101 avalikult oma doktoritööd “Interaktsioonist osalusjärgsuseni: aktiivse osaleja kaduv roll”.

Juhendajad: dr Raivo Kelomees (Eesti Kunstiakadeemia) ja dr Pau Waelder (The Open University of Catalonia).

Loe veel

Harvardi õppejõud räägivad EKA avatud loengus kaasavatest linnadest ja kaubandusest linnatänavatel

Reedel, 21. detsembril algusega kell 16 toimub EKA suures saalis Harvardi Ülikooli linnaplaneerimise dotsendi Andres Sevtšuki ja sama ülikooli õppejõu Lily Songi avalik loeng.

Lily Song keskendub oma loengus sellele, kuidas ühiskondlik ebavõrdsus ruumiliselt väljendub ja mida selle osas teha tuleks ning saaks. Kaksikloengu teises pooles saab sõna Andres Sevtšuk, kes analüüsib, millised on edukad linnatänava-kavandamise mustrid ning Tallinna võimalused linnatänavate kaubandusvõrgu planeerimise vaatenurgast.

Vaata loenguid

EKA arhitektuuri avatud hindamised

Esimene semester EKA uues majas hakkab läbi saama! Kui tahate näha, millega arhitektuuri ja urbanistika erialade tudengid on selle aja jooksul oma stuudiotes tegelenud, siis olete oodatud erialaprojektide avatud hindamistele:

Teisipäeval, 18.detsembril kell 10-19 @ A501 VARJUALUNE
I kursus, Arhitektuurne ja linnaehituslik projekteerimine 1
Juhendajad: Ott Alver, Alvin Järving

Reedel, 21.detsembril kell 10-15 @A501 LINNAPLANEERIMINE
IV kursus, Arhitektuurne ja linnaehituslik projekteerimine 7
Juhendajad: Siiri Vallner ja Indrek Peil; Andres Alver ja Veljo Kaasik

Reedel, 21. jaanuaril kell 10-14 @A501 SÕRVE VALLAMAJA Stuudio
II-III kursus, Arhitektuurne ja linnaehituslik projekteerimine 5
Juhendajad: Kalle Komissarov, Elo Kiivet, Karli Luik, Johan Tali

Reedel, 21. jaanuaril kell 15-19 @A501 JAHTKLUBI Stuudio
II-III kursus, Arhitektuurne ja linnaehituslik projekteerimine 5
Juhendajad: Ralf Lõoke, Maarja Kask

Vaata järele: EKA arhitektuuri avatud loengud

Möödunud neljapäeval EKA suure saali ja kohvikuala täis toonud Zaha Hadid Architects juhi Patrik Schumacheri avalik loeng on nüüd järelvaadatav EKA arhitektuuriteaduskonna YouTube kanalilt.

Samuti leiad sealt ka kõik teised sügissemestri arhitektuuri avatud loengud. Head vaatamist!

Vaata loenguid

Õppejõududele: koolituse „Keerulised suhtlussituatsioonid õppes“ registreerimine on avatud

Koolitab psühhiaater ja psühhoterapeut Andres Sild.

Jaanuaris toimuval EKA Hea Õpetamise Seminaril käsitletakse õppega seotud keerukaid suhtlemisolukordi ning loovaid võimalusi neid lahendada. Psühhiaater ja psühhoterapeut Andres Sild juhendab praktilise koolituse käigus, kuidas keerulistes olukordades toime tulla ja neid ennetada. Koos töötatakse läbi mitmesuguseid situatsioone, rollijooniseid, probleeme ja küsimusi.

Toimuvad loengud, grupiarutelud ja juhtumite analüüsid.

Lisainfo ja registreerimine

Näitused

Vent Space's avatakse näitus nimega "Avamine"

Vent Space projektiruumis (Vabaduse väljak 6/8) on avatud EKA fotoosakonna 2. kursuse tudengite näitus “Avamine”.

Kunstnikud: Kristiina Aarna, Ben Caro, Gerda Nurk, Diana Olesjuk, Anna Pazucha, Pille-Riin Vihtre ja Lisann Lillevere.

"Me analüüsimine, avame, opereerime, uurime, jälgime, teeme tükkideks, kasutades selleks kaamerapõhiseid meediume. Seejärel paneme tükid kokku nii, et omandame uusi teadmisi, uue suhtumise või saavutame uue viisi osade ühendamiseks tervikuks," kirjeldavad kunstnikud oma töömeetodit.

Loe veel

Laura Pählapuu näitus “Võta mind oma jõkke” Narva Kunstiresidentuuris

Narva kunstiresidentuuris on avatud Laura Pählapuu näitus “Võta mind oma jõkke” («Возьми меня в свою реку»).

Näitus tegeleb ruumi tähenduste ning nende tähenduste muutumise uurimisega. Kunstnikku huvitab, kuidas lihtsate videolavastuslike vahenditega muuta formaalne puhas ruum allutatuks, kaotatuks, peatselt hävivaks.

Näitus jääb avatuks 28. detsembrini.

Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram