undefined
Gerb. vynomėgėjau,

„Ši įžanga tikrai mano“, – pagalvojo Arūnas Starkus, svajojantis kada nors „Vyno klubo“ asortimente turėti 1000 saldžiųjų vynų. Kadaise vadinti karalių gėrimu, brangūs ir reti, šiandien jie neretai atrodo kaip našlaičiai – nereikalingi, atstumti, užmiršti. Kas iš besilankančių Bordo pasiruošęs skirti dieną ir nuvažiuoti iki Lupjako, Sent Krua diu Monto ar Monbazijako kaimelių? Sausa amaronė užgožė rečioto šlovę, o apie fantastišką „Moscatel de Setubal“, deja, žino tik kaimyninės Lisabonos gyventojai. Tačiau per šimtą metų saldaus vyno gamybos būdas nepasikeitė, kokybė tik gerėjo, brandinimo potencialas nesumažėjo, o skonių ir stilių įvairovė pribloškia. Ir nuostabiausia, kad vyndariai kuria vis naujus, netikėčiausius saldžius vynus.  Saldus šardonė iš pietinės Burgundijos, stiprintas tanatas iš Madirano arba kabernė bei tempranijas „Music“ iš Katalonijos – tai tik keli perliukai mūsų lentynose, kuriose jau turime per 100 saldžiųjų vynų. Iki svajonės išsipildymo lieka visai nedaug.

Pagarbiai

Arūnas ir Rasa Starkai,

„Vyno klubo“ steigėjai

Patarimai, kaip derinti vyną ir desertus

Derinant vyną su desertu, reikia laikytis bent dviejų taisyklių: deriname vyno ir patiekalo saldumą bei aromatus. Derinant vyną su desertu, reikia laikytis bent dviejų taisyklių: deriname vyno ir patiekalo saldumą bei aromatus. Cukraus kiekis vyne ant etiketės dažniausiai nerašomas. Todėl pateikiame vyno saldumo lentelę ir pasakojame, ką rinktis prie vaisių, šokolado, ledų, kepinių ir kitų saldumynų.   

Parduotas brangiausias pasaulyje vynas

Spalio 13 d. Niujorke vykusiame aukcione „Sotheby‘s“ buvo pasiektas brangiausio pasaulyje vyno rekordas. 0,75 l talpos butelis „Domaine de la Romanée-Conti 1945“ buvo parduotas už 558 tūkst. dolerių. Tai ne tik didžiausia kaina, kurią kada nors pasiekė 0,75 l talpos Burgundijos vyno butelis, bet ir apskritai didžiausia suma istorijoje, išleista bet kokiam vyno buteliui aukcione.

Taurūs saldaus vyno gamybos būdai

Nors desertinis vynas pasaulyje yra itin vertinamas, pas mus šį vyno stilių vis dar supa daugybė mitų ir gožia nekokybiško vyno šešėlis. Pasakojimas apie kekerinio, vėlyvojo skynimo, vytintų vynuogių, ledo, pastiprinto vyno gamybos būdus ne vieną privers permąstyti savo vertybes.

Saldžiojo vyno asortimentas

„Vyno klubas“ sukaupė didžiausią desertinio vyno kolekciją Lietuvoje! Daugiau nei 120 skirtingų vynų!
Nuo nepaprastai lengvo iki ypač sodraus, nuo salsvo iki sirupiškai saldaus – kolekcijoje turime visko. 

Pasirinkite pagal skonį ir derinkite prie mėgstamo saldėsio. 

Kviečiame į Jauno božolė šventę Klaipėdoje!


Klaipėdiečius ir miesto svečius kviečiame į Jauno božolė šventę, kurioje, kaip ir kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį, bus ragaujamas naujojo derliaus vynas, atkeliavęs iš Božolė regiono Prancūzijoje. 

 

Saldžiausias metų renginys
Vyno ir desertų derinių čempionatas 2018

Kviečiame stebėti vyno ir desertų derinių čempionatą  „Wine + Dessert 2018“, kuris įvyks lapkričio 19 d. viešbutyje „Crowne Plaza Vilnius“ (M. K. Čiurlionio g. 84, Vilnius).

Bilietus galite įsigyti čia bei renginio metu.

www.vynasirdesertai.lt

Naujos dovanų idėjos

Jeigu reikia dovanos, padėsime ją išsirinkti. Vyno ir gėrimų ekspertai Jus pakonsultuos ir sudėlios geriausią dovanų pasiūlymą. Kreipkitės el. paštu: dovanos@vynoklubas.lt

Šio mėnesio asortimento naujienos

Kokio naujo vyno galite rasti mūsų lentynose šį mėnesį? Visas lapkričio naujienas rasite paspaudę nuorodą.

MŪSŲ PARTNERIŲ NAUJIENOS
Nüman

Naująjį sezoną restoranas „Nüman“ pasitinka su visa puokšte naujovių. Esminis pokytis – nuo šiol degustacijas keičia šiaurietiško subtilumo ir skandinaviškos drąsos įkvėptas sezoninis meniu. Restorano šefo Adomo Jegnoro sukurtas meniu yra drąsus ir drauge... jaukus.

Adresas: Nemuno g. 43, Kaunas

  

Astorija Brasserie

Vienas seniausiai Vilniuje veikiančių restoranų „Astorija Brasserie“ buvo pirmasis, atvežęs austres i Lietuvą po nepriklausomybės atkūrimo ir įdiegęs tuo metu visokių nematytų naujovių. Ilgą laiką restorano vynraštyje buvo tik prancūziško vyno. Šios taisyklės buvo principingai laikomasi iki šių metų rugsėjo. Būtent nuo rugsėjo restorano svečiai gali paragauti vyno iš Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Naujojo Pasaulio šalių. Iš septynių pilstomo vyno rūšių prancūziško liko tik keturios.

Adresas: Pilies g. 35/2, Vilnius

Someljė kursai
I semestras

Kviečiame pradėti savo vyno žinovo kelionę Lietuvos someljė mokykloje. Laukiami ne tik profesionalai, bet ir vyno entuziastai bei mėgėjai. Sužinokite apie vyno istoriją, kilmę, skonio savybes bei išmokite degustuoti!

Paskaitų pradžia – vasario 4 d.

Tapk viskio ambasadoriumi!
„Whisky Ambassador“

Tai vienos dienos trukmės mokymo programa. Išklausę programą ir išlaikę egzaminą gausite vienintelį Škotijoje ir Didžiojoje Britanijoje oficialiai pripažintą „Whisky Ambassador“ sertifikatą.

Mokymai vyks lapkričio 17 d. (šeštadienį).

WSET level III

Kursas rekomenduojamas tiek profesionalams, tiek vyno entuziastams, norintiems įgyti išsamių žinių vyno pasaulyje bei siekiantiems pažinti ir vertinti pasaulio vynus.

Kursų trukmė – 4 dienos (ketvirtos dienos pabaigoje laikomas egzaminas).

Kursų pradžia – 2019 m. sausio 14 d.

undefined
Stumbrų g. 15, Vilnius
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 18:00
 
Liepų g. 20, Klaipėda
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00