Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #97

UUDISED

Avatud uste päeval külastas EKAt ligi pool tuhat huvilist

EKA tekstiilidisaini osakonna tudengite korraldatud siiditrüki töötuba

1. märtsil oli kõigil soovijatel võimalik EKA avatud uste päeva jooksul läbi käia kõik praegused EKA majad, tutvuda uue õppehoonega Kalamajas, kuulata erialade tutvustusi, osaleda töötubades ja jutustada EKA tudengite ja õppejõududega, ning õhtul veeta meeleolukalt aega EKA üliõpilasesinduse korraldatud peol.

Kokku külastas EKAt ligi pool tuhat huvilist!

Aitäh kõigile, kes tulid ja olid ning kohtumiseni juba sisseastumistel! Enne seda on meid võimalik külastada veel AVASTA EKA raames ning tulla EKAsse tudengivarjuks.

Näeme EKAs!

Avatud uste päeva pildigalerii

ARSi filmifestival – AFF 2018

9.-10. märtsini toimuv ARSi Filmifestival AFF 2018 esitleb enam kui kolmekümne Eesti nüüdiskunstniku video- ja filmiloomingut, Soome interdistsiplinaarse kunstnike-ühenduse MUU videoloomingu sarja „The Performance Voyage 7“, mis sisaldab kaheksateistkümne kunstniku ja kunstnikerühmituse teoseid ja valikut Eesti Kunstiakadeemia fotokunsti osakonna tudengite teostest. Osalevad veel paljud teised EKA tudengid, õppejõud ja vilistlased.

Loe veel

Eerik Haameri kunstiauhinna laureaat on Uno Roosvalt

Kuressaare Raekojas anti 16. veebruaril esimest korda üle Eerik Haameri nimeline kunstiauhind, mille laureaadiks valiti Eesti Kunstiakadeemia kauaaegne õppejõud, maalikunstnik Uno Roosvalt.

Uno Roosvalt pälvis Eerik Haameri kunstiauhinna nii oma rikkaliku elutöö kui viimase aja loomingu eest. Tema kunstnikukäekiri on värvikas ja isikupärane, tema loodusvisioonid on hingestatud ja neis on pea alati märgata inimtegevuse jälgi, adutav on inimese kohalolu.

Loe veel

EKA tudengite ja töötajate kaasabil saadi Garage48 häkatlonilt mitmeid auhindu

Viiendat korda Tartus toimunud ja pühapäeva hilisõhtul lõppenud Garage48 Hardware & Arts häkatonilt viis sel korral peavõidu koju USB meeskond, kelle eesmärgiks on oma loodud lahendusega igale Eesti keskkooliõpilasele USB seadme programmeerimine selgeks õpetada.

EKA tudengite ja töötajate kaasabil jõudsid auhinnalistele kohtadele järgmised prototüübid: teise koha ning KVÜÕA eriauhinna võitnud tiimis “TSI - Thermal Signature Imitation” osales Ingela Heinaste (TAO).

Parima turundustöö teinud nuudliautomaadi projektis “Noodle Mama” töötas Laura Pint ja Mass Portali eriauhinna pälvinud “ChessMove’s” Triin Vallner. Mõlemad on arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengid.

Parima disaini auhinna pani välja EKA avatud akadeemia - piletid Luxury Brand Management koolitusele ja selle sai krüptoraha-hoiupõrsa loonud “Hodlbox’I” meeskond.

Loe veel

ADAPTER vahendab ettevõtjatele nüüd 12 asutuse teadus- ja arendusteenuseid

Koostöövõrgustik ADAPTER sõlmis veebruarikuus lepingud kahe uue asutusega: teadust ja ettevõtlust ühendavate partnerite nimekirjaga liitusid BioCC ja Estonian Business School (EBS). Seega on ettevõtetel nüüdsest võimalik ADAPTER-i platvormi kaudu saada ühendust 12 teadus- ja arendusteenuseid pakkuva partneriga, kelle seas on ka Eesti Kunstiakadeemia.

Loe veel

AVATUD LOENGUD

Arhitektuuriosakonna avatud loeng 8. märtsil: Anastasia Pistofidu

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna Avatud Loengute sarja järgmine esineja on spetsialiseerunud digitaalse tootmise tehnoloogiatele, disainile ja õpetamisele. 8. märtsil kell 18 astub Kanuti Gildi SAALi lavale FabTextiles uurimislabori ja uue tekstiili ja tehnoloogia akadeemia Fabricademy juhataja Anastasia Pistofidou. Oodatud on kõik, keda paeluvad materjaliteaduse, tekstiili ja bioloogia kokkupuutekohad.

Loe veel

Piilu graafikasse!

Neljapäeval, 8. märtsil kell 17 toimub EKA graafika osakonnas "Piilu graafikasse!" üritus + zine workshop. Kõigil on võimalik tulla ja tutvuda graafika osakonnaga! Töötuba viivad läbi vabade kunstide teaduskonna tudengid ning üritust toetab EKA Üliõpilasesindus. Õhtu lõppeb pinksiturniiriga!

Zine workshopis osalemiseks registreerumine: sidney.lepp@artun.ee

Fotoosakonnas alustab juba neljandat korda kaasaegse foto kiirkursus

EKA fotoosakonna ettevalmistuskursuse eesmärgiks on suunata osalejaid mõtlema fotograafiast kui kunstivormist laiemalt ja kriitiliselt. Lisaks loomingulise fotoseeria väljaarendamisele loetakse üheskoos teoreetilisi tekste, et mõtestada fotomeediumit tänapäeva visuaalkultuuri kontekstis; tutvustatakse kaasaegseid fotokunstipraktikaid, külastatakse kunstnike stuudioid ja näituseid ning korraldatakse kunstnikevestlusi.

Hea õpetamise seminar küsib: kuidas teha õppekava turundust ja kommunikatsiooni?

Millised sõnumid EKAs õppimisest levivad? Milline on EKA maine? Kuidas leida sisseastujaid? Kuidas turundatakse EKAt ja õppekava? Kuidas olla oma õppekavaga meedias nähtav? Mille kaudu saame teha ennast mõistetavaks?

Seminaris vaatame õppejõu ja õppekava juhi vaatenurgast EKA ja õppekava kommunikatsiooni ja turunduse temaatikale. Seminar toimub 28. märtsil kl 14–17 Suur Kloostri 11, ruumis S-103. Registreerida saab 20. märtsini!

Seminari panustavad kommunikatsioonistrateeg, filmikriitik ja -režissöör Ilmar Raag (MA Ohio ülikool) ja EKA kommunikatsioonijuht Solveig Jahnke (MA Asbury ülikool) jt.

Loe veel ja registreeru

NÄITUSED

Sisearhitektuuri tudengite näitus “Viis visiooni” Narva Aleksandri Suurkirikus

Narva Aleksandri Suurkirik

9. märtsil 2018 kell 16:00 avatakse Narva Aleksandri Suurkirikus (Kiriku 9, Narva) Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri kolmanda kursuse näitus “Viis visiooni”.

Narva Aleksandri Suurkiriku saalilahendused valmisid 2017. aasta sügissemestril viie meeskonna erialaprojektidena. Tudengid esitavad oma töödega küsimuse – mis võiks kirikuruumist saada?

Näitus on avatud 9. aprillini.

Loe veel

Jätkuvalt avatud:

Urmas Lüüsi isiknäitus “Inimese mõõt” HOP galeriis

Neljapäeval 1. märtsil kell 18.00 avatakse HOP galeriis (Hobusepea 2, Tallinn) Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, kunstnik Urmas Lüüsi näitus “INIMESE MÕÕT” / “THE MEASURE OF MAN”.

Näitus on läbi kolme nädala muutuv installatsioon. Avamise õhtul, lükatakse käima protsess, mis viib savist ja rauast skulptuuri taas oma materjali algvormi. Nii nagu surevad ja kõdunevad inimesed, neelavad keemilised protsessid kunstniku poolt materjalile pealesunnitud kultuurilisi tähendusi. Ülistus füüsilise materiaalsuse ülemvõimule.

Näitus jääb avatuks 20. märtsini.

Loe veel

Näitus EKA Galeriis – "I Spy With My Little Eye 2"

EKA Galeriis on avatud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti magistritudengite ja Austria kollektiivi SUPRA//STRUKTUR ühisnäitus “„I Spy With My Little Eye 2”.

Osalevad kunstnikud: Maarja Mäemets, Mari-Liis Makus, Annika Mätlik, Sigrid Luitsalu, Kateriin Rikken, SUPRA// STRUKTUR: Marlene Lahmer, Oliver Alunovic, István Antal.

Näitus on avatud 17. märtsini.

Loe veel

Leonhard Lapini isiknäitus „Tühjus ja ruum“ Kumu kunstimuuseumis

Leonhard Lapin. Kalevi kojutulek. 1987. Õli. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseumis on avatud EKA emeriitprofessori Leonhard Lapini (1947) isiknäitus „Tühjus ja ruum“. Näitus jätkab Kumu klassikutesarja, mille raames on varem toimunud Tõnis Vindi, Raul Meele, Jüri Okase ja Andres Toltsi näitused.

Näitus jääb avatuks 13. maini.

Loe veel

Karl-Erik Talveti näitus "Värvivalangud" Eesti Sõjamuuseumis

EKA maaliosakonna magistrant Karl-Erik Talveti näitus on avatud Eesti Sõjamuuseumis. Kaitseliidu 28. taasasutamise aastapäevale pühendatud maalinäitus lõpeb 28. märtsil oksjoniga, mille tuludest 50 protsenti annetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.

Näitus jääb avatuks 28. märtsini.

Loe veel

Paco Ulman'i näitus "Heitmaa" Eesti Arhitektuurimuuseumis

Foto Paco Ulman

Mis on heitmaa sügavam olemismeel ja mida inimesed sealt otsivad? Mida selle keskkonna abil endas kompenseeritakse? Mida on heitmaal – urbaansele keskkonnale nii omasel vaheruumil – üle või puudu, et inimesi sinna ikka ja jälle tõmbab? Neile küsimustele püüab vastuseid leida EKA õppejõu, arhitekti ja kunstniku Paco Ulmani näitus „HEITMAA“ Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Näitus jääb avatuks 25. märtsini.

Loe veel

Eve Kask isiknäitus “2+2=...” Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi esimesel korrusel on avatud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna dotsent, kunstnik Eve Kask isiknäitus “2 + 2 = …”. Näitus asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku viimaste lähiaastate silmapaistvamat loomingut.

8. märtsil kell 18 toimub näitusel kunstnikuvestlus, kus Eha Komissarov vestleb Eve Kask-iga.

Näitus jääb avatuks 13. maini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

Jaan Toomiku isiknäitus Riias

EKA maaliosakonna juhataja, prof Jaan Toomiku isiknäituse “Theatre of Gestures” kureeris Mūkusala Kunstisalongi peagalerii jaoks Andris Brinkmanis. Näitusel on eksponeeritud valik Jaan Toomiku loomingust, mis on valminud aastatel 2008-2018.

Näitus jääb avatuks 12. aprillini.

Loe veel

Marge Monko isiknäitus Budapestis ja osalemine kunstibiennaalil Innsbruckis

Budapesti galeriis Ani Molnár avaneb EKA fotograafia osakonna juhataja, prof Marge Monko isiknäitus ‘Women of the World, Raise Your Right Hand’, mis on järjeks aasta alguses Tallinna Linnagaleriis avatud olnud näitusele.

Lisaks osaleb Marge Monko märtsis Innsbrucki rahvusvahelisel kunstibiennaali. Seal on väljas installatsioon ‘New Romance’ (2016) ja video ‘Dear D’ (2015).

Loe veel

EKA animatsioon Tampere filmifestivalil

Tampere filmifestival toimub 7.-11. märtsini Soomes, Tamperes. Festivali võistlusprogrammi valiti sel aastal Eesti Kunstiakadeemia vilistlase Terje Henki film “Soorebane”(2017).

Eesti 100. sünnipäeva puhul koostas Eesti Lühifilmi Keskus eriprogrammi “Made in Estonia 100”, mille raames linastub animatsiooni osakonna eriprogramm ning retrospektiiv programmid professor Priit Pärna ja dotsent Olga Pärna loominguga.

Festivali raames toimub Student Bootcamp, kus osalevad oma filmiprojektidega 6 animatsiooni osakonna tudengit.

Loe veel

EKA animatsiooon festivalil MONSTRA

8.-18. märtsini toimub Portugalis, Lissabonis animatsioonfilmide festival MONSTRA. Tudengifilmide võistlusprogrammi valiti Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna nelja tudengi filmid:

Helen Woolston “A Chronic Circus” (2017)

Äggie Pak Yee Lee “Muteum” (2017)

Heta Jäälinoja “Penelope” (2016)

Aili Allas, Anne Mirjam Kraav, Liisi Grünberg “Valgusring” (2017)

Loe veel

EKA'lased

Intervjuu EKA pikaajalise keraamika õppejõu Ingrid Allikuga

Ingrid Allik. Foto: Tõnis Jürgens

Marika Agu ja Kaarin Kivirähk (KKEK) intervjueerisid naiste ajalookuu rahvusvahelisse kampaaniasse #5WomenArtists panustades EKA pikaaegset keraamika õppejõudu Ingrid Allikut.

Ingrid Allik (1958) on keraamik ja pikaaegne Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ning jaapanipärase rakukeraamika esimesi tutvustajaid Eestis. Tema töökoda-ateljee Nõmmel, mida ta jagab teiste hulgas oma kunagise õpilase, kunstnik Kris Lemsaluga, on Eesti keraamikahuviliste jaoks üks tuntumaid ja armastatumaid töötegemispaiku. Praegu valmistub Ingrid Allik sügiseseks näituseks EKKMis, kus tema teoseid näidatakse koos Laura Põllu ja USA kunstniku Dre Brittoniga.

Loe veel

Hea tudeng – milliseid vabaaineid Sina tahaksid?

Täida palun alljärgnev ankeet ning vaatame, kuidas saaksime vabaaineid paremaks ja huvitavamaks muuta. Võib-olla on kõik muidugi juba praegugi väga hästi, aga kui midagi kripeldab antud teemal, siis on just nüüd aeg oma panus anda!

Küsimustiku leiad siit

EKA üliõpilasesindus on tudengite esindaja ja mitte ainult pidudel

Liisa-Helena Lumberg kohtus EKA üliõpilasesindusega, et küsida nende tegemiste, plaanide ja hoiakute kohta.

Millega EKA üliõpilasesindus tegeleb?

Kas ÜE tegevus tundub pigem kohustus või privileeg?

Kuidas ÜE oma missiooni tajub?

Arutelus osalesid Liisa-Helena Lumberg ning üliõpilasesinduse liikmed Tiiu Lausmaa, Kaspar Kuldkepp, Minni Tang, Heleri Koltšin ja Keidy Säinas.

Loe vestlust

Uue üliõpilasesinduse valimised – kandideerimine kuni 8. märtsini!

Hea EKA tudeng, oled oodatud kandideerima!

Üliõpilasesinduses olemine on hea võimalus muuta EKA elu veelgi paremaks ning ühtlasi teha oma tudengielu huvitavamaks ja sisukamaks!

Üliõpilasesindus on 7-liikmeline EKA üliõpilaskonna esindusorgan, mille valivad EKA tudengid elektroonilisel hääletusel.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram