Skaitykite savo naršyklėje
Apygardos Valdytojos naujienlaiškis 2020-2021 #2
facebook youtube instagram linkedin
Rugpjūtis - narystės ir klubų plėtros mėnuo
Rotary ciklas
JENNIFER JONES - ROTARIETĖ, PAKEITUSI ISTORIJĄ

2020 metų rugpjūtį buvo paskelbta istorinė Rotary International naujiena - pirmą kartą per 115 metų moteris taps nominuotaja pasaulinės organizacijos prezidente 2022-2023 metų kadencijai.

Jennifer Jones yra Windsor-Roseland Rotary klubo narė (Ontario, Kanada) nuo

1997 metų, taip pat Media Street Productions Inc. kompanijos įkūrėja ir prezidentė, teisės mokslų daktarė (Doctor of Laws (LL.D.)). Savo rinkimų programoje Jennifer pabrėžė siekį sparčiai didinti jaunų narių iki 40 metų amžiaus ir moterų skaičių pasaulinėje organizacijoje, kad narių sudėtis atspindėtų gyvenimą ir naują kampaniją "Diversity, Equity, and Inclusion (DEI) Statement".

Kaip žinia, kiekvienas metų mėnuo Rotary organizacijoje turi pagrindinę temą, į kurią kviečiame sutelkti klubų pastangas.

Rugpjūčio mėnuo pasaulyje yra skiriamas klubų plėtrai ir naujų narių pritraukimui. 2020 metų liepos pabaigoje pasaulyje buvo:

  • 1,185,210 Rotary narių, t.t. 23,69% moterų
  • 36,216 Rotary klubų
  • 203,621 Rotaract narys, t.t. 50,3% moterų
  • 10,722 Rotaract klubai

Tuo tarpu Lietuvoje turime 56 Rotary klubus ir 1 satelitinį klubą, 11 Rotaract ir 16 Interact klubų. Įspūdingai metus pradėjo mūsų apygardos Narystės plėtros komitetas, vadovaujamas Mariaus Plytniko ir Nijolės Pažarskienės tandemo, globojamas 18 Rotary Zonos koordinatoriaus asistentės Mingailės Subačiūtės. Jau pradėjo burtis nauji satelitiniai klubai:

  • Jonavoje
  • Vilniuje moterų
  • E-klubas Rotaract Alumni
  • Passport klubas lietuviams užsienyje visame pasaulyje
  • naujo Rotary klubo iniciatyva Šiauliuose

Raginu klubus, sugrįžusius iš atostogų, pasiremti Vilniaus Karaliaus MIndaugo klubo pavyzdžiu ir surengti savo klubo esamų narių viešą prisistatymo ciklą bei pakviesti į savo tarpą naujus.

IEŠKOME ROTARY ŠVYTURIŲ

Pasitarus su Narystės komitetu, skelbiu šiais 2020-2021 metais Rotary Švyturių kampaniją (pavadinimas dar gali keistis) - kviečiame Rotariečius aktyviai kviesti į organizaciją naujus narius - arba į savo klubą, arba rekomenduokite kitiems, arba inicijuokite šalia savęs naujus satelitinius klubus, kurie užaugę pradės savarankišką savo kelią. 

Augti yra svarbu visiems - stovėdamas vietoje nyksti, kai auga kiti.

Laukiame rezultatų, o ne ataskaitų - rezultatus skaičiuosime pagal rotary.org įrašytus naujų narių rekomenduotojus (sponsors) - dar viena priežastis atnaujinti arba susikurti savo paskyrą rotary.org.

Kalbant apie augimą, dažnai išgirstu frazę "Mums svarbu kokybė, ne kiekybė". Mes turime puikų instrumentą įsivertinti kandidatus, juos priimdami į klubą ir balsuodami dėl narystės. Tačiau kartais iškyla klausimų, ar kai kurie esami nariai tikrai vadovaujasi Rotary 4 klausimų testu - "The 4-way test" - ir kaip klubams elgtis: likti kartu džiaugsme ir bėdoje, suteikti antrą progą geriems darbams nuveikti ar atsisveikinti.

Gyvos vertybės yra viena iš mano kadencijos prioritetinių dėmesio sričių, todėl su Veiklos procesų komiteto, vadovaujamo Vykinto Zulono (klaipėdos Senamiesčio RK) ir Viktoro Čoboto (Vilniaus RK) tandemo, pagalba artimoje ateityje sieksime parengti, atnaujinti ir pateikti Jūsų dėmesiui rekomenduojamą  Rotary Etikos ir elgsenos kodeksą.

VASAROS ROTARY KLUBAS

Ačiū už puikią iniciatyvą Nidoje vasarojusiam Vilniaus RK prezidentui Mindaugui Glinskiui, kuris ėmėsi iniciatyvos penktadieniais suburti kavos ar pietų susitikimui Neringoje poilsiaujančius Rotariečius. 

LAISVĖS KELIAS

Mindaugas taip pat ėmėsi iniciatyvos nutiesti Laisvės kelio atkarpą pajūryje, prie kurios prisijungė daug neabejingų atostogautojų. Justinas Jurkonis, Vyčio Rotary klubo prezidentas, kartu su charizmatiškuoju Jurgiu Didžiuliu netgi įrašė trumpą dainą, kviečiančia rotariečius susirinkti į Laisvės kelią. Ačiū jiems ir visiems kitiems Rotary klubams ir rotariečiams, kurie su savo draugais ir šeima atsiliepė į mano kvietimą atvirai pasakyti, kad mums svarbu žmogaus teisės ir laisvės kaimyninėje Baltarusijoje, prisiminti, kaip mums patiems buvo svarbu prieš daugiau nei 30 metų siekiant Laisvės, jausti pasaulio palaikymą.

Skatinti taiką ir tarpusavio supratimą yra vienas iš Rotary International prioritetų - tikiuo, kad neapsiribosime Laisvės kelio akcija ir atrasime Baltarusijos visuomeninių organizacijų lyderius, kuriuos galėtume nominuoti pilnai finansuojamoms studijoms į kitų metų pradžioje į Rotary Peace Fellowship programą.

Naujo formato klubų vizitai

Džiaugiuosi, kad klubai jau pradėjo derinti naujo formato Valdytojos vizitus, apie kuriuos išsamiau rašiau praėjusio mėnesio naujienlaiškyje, kurį rasite šioje nuorodoje

Kviečiu iš anksto susiderinti keliones ir kitus klubus, sugrįžusius po atostogų. Kadencijos metais išlieku aktyvi savo tiesioginėje profesinėje verslo veikloje, todėl paskutinės minutės kvietimai bus įmanomi tik itin retais atvejais. 

Kaip žinia, šiemet turime dar vieną galingą mūsų gyvenimų planuotoją - virusą ir jo suvaldymo operacijas, todėl visi planai ir ketinimai turės būti lankstūs. Mūsų susitikimai, esant reikalui, galės vykti atviroje erdvėje net ir žiemos metu - juk nieko nėra geriau už girgždantį sniegą su šiltos arbatos puodeliu rankoje ir draugų būriu aplinkui. Jau pavasarį radome naujas saugias galimybes susitikti, tik pasibaigus karantinui, saugodami save ir kitus tokiais pačiais veido skydais, kuriuos dovanojome mūsų medikams visoje Lietuvoje.

Šioje nuotraukoje matote paskutinio skambučio varpelius iš mano dukros mokyklos, kai ji pradėjo paskutinę klasę. Šiandien jau mano abi dukros yra baigę ne tik mokyklas, bet ir universitetus, o daugybė mokinukų visoje Lietuvoje pasipils į pasikeitusias klases, pilnas žinių ir covid nežinomybės.

Džiaugiuosi įvairiais mūsų apygardos klubų projektais, prisidedant prie Lietuvos moksleivių švietimo ir išsilavinimo. 

Alytaus Rotary klubas pasirūpino, kad mokytojai galėtų saugiai susitikti su per vasarą pailsėjusiais mokiniais, o Vilnius International Rotaract klubo projektas su kitų Rotaract klubų pagalba. Šiemet komandai pavyko įgyvendinti svajonę ir į mokyklą suruošti net 102 pirmokus iš sunkiau besiverčiančių šeimų. Man asmeniškai labai džiugu, kad šių metų projektui vadovavo mano dukra Gabija. 

Labai žavi šio projekto sprendimas pirkti naujutėlę kuprinę ir mokyklos reikmenis - dažnam ją gavusiam vaikui tai tampa pirmasis gyvenime NAUJAS jo paties daiktas, ne kažkieno kito išaugtas ar atiduotas. Rotaraktiečiai tikisi, kad tai mokinukus įkvėps gerai mokytis ir siekti svajonių ir naujų galimybių.

Vilnius International Rotaract klubas taip pat rodo puikų pavyzdį mums visiems, kaip pritraukti lėšas, pasitelkiant plačią visuomenę, jau ne pirmus metus partneriaujant su vienasaskaita.lt bei lėšų pritraukimo platforma aukok.lt ir projektą pristatant visuomeninės televizijos ryto programoje. Video įrašą galite rasti šioje nuorodoje.

Iki rugsėjo 3d. Lietuvos - Danijos ICC komitetas dar laukia klubų rekomendacijų, kurie studentai verti gauti stipendijas savo studijoms - būtinai rekomenduokite - man sunku patikėti, kad yra buvę metų, kai Lietuvos klubai nerado (o gal nepakankamai ieškojo) kandidatų šiai stipendijai gauti. Detaii informacija šioje nuorodoje.

Mano pačios Rotary klubas Lituanica International netrukus pradės rinkti naują veržlaus jaunimo grupę siekti tarptautinio bronzos, sidabro ar aukso ženklelio - Duke Of Edinburgh International Awards. Tai labai šauni mentorystės programa, kurios metu jaunuoliai, globojami licenzijuotų mentorių - rotariečių - siekia savo asmeninių tikslų įgūdžių, fizinio aktyvumo, socialinės veiklos srityse, programą baigdami žygiu. Klubo partnerystė ir nesenai pasirašytos dvynių (twinning) sutartys su Italijos Leece ir Vokietijos Braunschweig-Richmond Rotary klubais, tikimės, kad atvers galimybę aukso ženklelio siekiantiems dalyviams įškeliauti į įsimintiną tarptautinį žygį. Sekite naujienas klubo svetainėje.

Dar didesnes galimybes planuoja apygardos Interactą globojanti Nominuotoji Valdytoja Jurgita Turulienė, pratęsdama Tado Juodikio iniciatyvą sertifikuoti apygardą, kad mūsų visuomeninėse veiklose dalyvaujantis jaunimas gautų papildomus balus, stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Tai turėtų būti puiki padėka jauniausiems mūsų bendruomenės nariams - interaktiečiams.

Nuoširdžiai Jūsų Rotary sesė, 2020-2021 Apygardos Valdytoja
Viktorija Trimbel
Lituanica International Rotary klubas
2020 rugpjūčio mėnraštis, 2020 #2
Rotary International Apygarda 1462

Vivulskio 7, Vilnius
Lithuania

Rašome Jums, nes esate mūsų organizacijos narys, partneris ar draugas.

Atsisakyti Lietuvos Rotary apygardos naujienų
MailerLite