Skatiname personalo valdymo progresą

NAUJIENLAIŠKIS. 2019 M. BALANDIS

Sveiki, kolegos,

Jau vyksta kasmetinis PVPA vykdomas personalo valdymo rodiklių tyrimas. Nors rodikliai dažniausiai nėra mėgiama tema personalistų tarpe, kviečiu priimti šį iššūkį ir sudalyvauti – turėsite progą įsivertinti savo funkcijos efektyvumą, pasilyginti kitų organizacijų tarpe, kai kas iš jūsų tiesiog susipažinsite, kokius rodiklius ir kaip galima skaičiuoti.

Šį pavasarį mūsų visų laukia profesinė šventė – gegužės 20-ąją pirmąkart visoje Europoje minėsime Tarptautinę personalo profesionalų dieną (International HR Day)! Jau visai netrukus pasiūlysime, kaip prasmingai ir įdomiai paminėti šią dieną, o kol kas būtinai pasižymėkite ją savo kalendoriuose!

O gegužės 14-ąją tikiuosi su itin gausiu Jūsų būriu susitikti metinėje PVPA konferencijoje „Motivated @work“. Visą dieną Jūsų lauks net dvi salės su daug puikių ir įdomių pranešėjų. Paskubėkite susipažinti su atnaujinta ir papildyta programa čia>>.

Iki pasimatymo!

PVPA direktorė  Aušra Bytautienė

NAUJIENOS

Personalo valdymo gerosios praktikos konkursas 2019

PVPA "Personalo valdymo gerosios praktikos konkursui 2019"  16 organizacijų pateikė 17 paraiškų. Jas skaitys, vertins ir paraiškas pateikusiose įmonėse lankysis 5 komisijos nariai.

3 finalininkai, kurie pristatys savo pasiekimus 05.14 metinėje PVPA konferencijoje "Motivated @work", paaiškės balandžio 30 d. Visi dalyviai turės galimybę pristatyti savo projektus/praktikas kituose PVPA ir partnerių renginiuose.

Pagrindinių personalo valdymo rodiklių tyrimas 2019

Personalo valdymo profesionalų asociacija jau šeštus metus organizuoja tyrimą, kurio duomenys leidžia personalo valdymo profesionalams matyti aiškesnį vaizdą apie situaciją Lietuvoje ir turėti galimybę palyginti pagrindinius savo organizacijos personalo valdymo rodiklius su kitų organizacijų rodikliais.

Kviečiame aktyviai dalyvauti tyrime užpildant anketą iki š. m. balandžio 23 d. , t. y. pateikiant turimus duomenis apie pagrindinius personalo valdymo rodiklius, remiantis 2018 metų Jūsų organizacijos duomenimis.

Tyrimo ataskaitą ir 5 metų pagrindinių rodiklių palyginimą gaus tik tyrimo respondentai.

Detali informacija ir tyrimo anketa>>

 Ekonomistė Rūta Vainienė:

“Įmonėms visada smalsu pasilyginti tarpusavyje. Net ir priimant kaip įmanoma geriausius sprendimus, vis viena kažkur giliai knibžda klausimas – ar tikrai optimalu, ar tikrai ne pro šalį, o kaip pas kitus? Šis tyrimas leidžia susiorientuoti aplinkoje, įsivertinti kertinius personalo rodiklius. Šioje neapibrėžtoje, nuolat kintančioje aplinkoje, labai gera yra žinoti, tai suteikia aiškumo.”

Darbo teisės rubrika. 2019 balandis

Rubriką rengia Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos pirmininkas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ darbo teisės advokatas.

Šį kartą dalinamės keliomis įžvalgomis apie nuo metų pradžios įsigaliojusį Pranešėjų apsaugos įstatymą, tiksliau, ko jis reikalauja iš darbdavių, taip pat atsakymu į gautą klausimą apie Darbo tarybos pirmininko atsistatydinimą.

Detaliau skaitykite>>

PVPA RENGINIAI

2019.04.09 “Rytas kitaip: kūrybinis kelias kurti, keisti ir puoselėti vidinę organizacijos kultūrą”

Data: 2019 m. balandžio 9 d. 9:00-11:00 val.
Vieta: bus patikslinta

Susitikimo metu įmonės kultūros ir vidinės komunikacijos iššūkius, sprendimų galimybes ir kūrybinius pavyzdžius pristatys trys skirtingų sričių specialistės ir konsultantės: analitikė ir rinkodaristė Laima Ramanauskaitė-Merkienė (Knyguklubas.lt), dizainerė ir kūrybos vadovė Jurga Želvytė („Alma littera grupė“) bei ryšių su visuomene specialistė ir kultūros antropologė Rūta Latinytė (Lietuvos žurnalistikos centras).

Lektorės pasidalins dažniausiai sutinkamais įmonių vidinės kultūros iššūkiais ir būdais, nuo ko pradėti juos spręsti. Jos taip pat atskleis „Anderrrs.com“ atlikto Lietuvos visuomenės nuomonės tyrimo duomenis apie tai, kaip skirtingų tipų asmenybės jaučiasi darbe, dėl ko ne taip lengva visiems įtikti.  Įdomiausia bus pasidalinti sėkmingais pavyzdžiais ir aptarti, kaip skiriasi įmonių patirtys ir poreikiai.

Daugiau informacijos ir registracija>>

2019.04.16 PVPA ir SOPA forumas “Nuo kada “per senas” darbo rinkai?”

Data: 2019 m. balandžio 16 d. 9:00-12:30 val.
Vieta: bus patikslinta

Šiandien darbo rinkoje vienu metu susiduria didžiausias skaičius skirtingų kartų. Ilgėjanti aktyvaus, darbingo gyvenimo trukmė bei ekonominės paskatos lemia, kad daugelyje šalių vėlinamas pensinis amžius. Žmonės, kurie seniau darbo rinkoje buvo traktuojami kaip „per seni“, šiandien aktyviai formuoja savo karjerą, mokosi naujų dalykų, sėkmingai darbuojasi drauge su savo vaikais ir vaikaičiais.

Apie tai rašoma įvairiuose šiuolaikinės vadybos straipsniuose, vyresnių darbuotojų teikiamą naudą grindžia įvairūs organizacijų tyrimai.

O kokia situacija Lietuvoje? Ar/kaip mes visuotinio darbuotojų trūkumo kontekste pasinaudojame šiomis galimybėmis? Kaip save darbo rinkoje mato patys vyresni darbuotojai? Ar/ką galime daryti geriau savo organizacijos ir visuomenės labui?

Apie vyresnių darbuotojų įdarbinimo kontekstą, iššūkius ir sprendimus kviečiame kalbėtis šiame forume. Išgirsime sėkmės istorijas, sužinosime naujausią demografinę informaciją ir drauge ieškosime galimų sprendimų, kuriuos galėtume pritaikyti savo organizacijose.

Daugiau informacijos ir registracija>>

2019.05.07 “Rytas kitaip: Ateities darbuotojų ugdymas – Cognizant praktikos”

Data: 2019 m. gegužės 7 d. 09:00-11:00 val.
Vieta:  UAB Cognizant Technology Solutions Lithuania, Savanorių pr. 16, Vilnius

Nuolatinio mokymosi ir tobulėjimo reikšmė, ko gero, niekada nebuvo tokia didelė kaip dabar. Globalizacija, skaitmenizacija, pasikeitimų sparta ir informacijos srautai – visa tai kuria didžiulį poreikį gebėti mokytis. Kaip šį iššūkį sprendžia įmonės ir kaip prie to prisideda personalo valdymo profesionalai?

Daugiau informacijos ir registracija >>

2019.05.14 PVPA metinė konferencija-paroda MOTIVATED @WORK

Data: 2019 m. gegužės 14 d., 9.00–19.00
Vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius

Motivated @work – išskirtinio formato renginys, kuriame lankytojai tą pačią dieną turės galimybę dalyvauti:

  • Konferencijoje, kurioje pranešėjai iš tarptautinių kompanijų dalinsis žiniomis, rinkos naujovėmis bei aktualijomis darbuotojų motyvacijos ir lojalumo temomis.
  • Paskaitų erdvėje praktikai dalinsis gerąja patirtimi, idėjų ir įkvėpimo šaltiniais;
  • Parodoje turėsite galimybę pabendrauti su produktų ir paslaugų teikėjais, kurie teikia paslaugas, skirtas darbuotojų kvalifikacijos ir kompetencijų auginimui, gerovės paketų kūrimui, darbo vietos modernizavimui bei komandos formavimui;

Daugiau informacijos>> 

Bilietai>>  Pati geriausia kaina - iki balandžio 15 d.!

Akimirkos iš PVPA renginių

PASIŽYMĖKITE KALENDORIUJE!

2019.04 Vizitas į įmonę Maxima
2019.10.03 Rytas kitaip SEB paslaugų centre

Jau netrukus skelbsime informaciją apie šios dienos veiklas Lietuvoje!

NARYSTĖ PVPA

Personalo valdymo profesionalų asociacija

Galvydžio g. 5, Vilnius, info@pvpa.lt, www.pvpa.lt, tel. 8 652 50517

MailerLite