¡Hola Nederlandstaligen in Barcelona! |
|
|
|
Dit is nieuwsbrief #35 voor alle Nederlandstaligen in Barcelona en omstreken.
|
|
|
|
JANUARI 2024 - DE NEDERLANDSE ONDERNEMERSPRIJS, NIEUWS, BUSINESS IN BARCELONA EN MEER.
|
|
|
|
Hola!
Allereerst de beste wensen voor 2024! Heb je ook net als wij weer je best gedaan om die twaalf druiven naar binnen te werken? Het blijft leuk die Spaanse traditie en wie weet brengt het ons ook daadwerkelijk geluk in het nieuwe jaar. We beginnen 2024 in elk geval met een goedgevulde nieuwsbrief!
Wat kun je verwachten in deze nieuwsbrief?
- De Nederlandse Ondernemersprijs 2024
- Kortingen speciaal voor jou!
- Vacatures bij o.a. Newco Communications
- Gratis sporten, speciaal voor lezers!
- Let op: veranderingen openbaar vervoer
- Verlaging inkomstenbelasting Catalonië
- Gloednieuwe ondernemersrubriek! Business in Barcelona
- 8x laptopvriendelijke koffietentjes
- Verbeter je Spaans
- In de serie 'Hola!, ¿Qué tal? stellen IT-manager Jerome Habets en kunstschilder Liesbeth Willaert zich voor.
- Gratis tentoonstelling + presentatie van Nederlandse artieste 'Pastoral Futures'
- Kort nieuws
- Duurzaamheidsprijs voor Roots & Rolls
- De agenda voor januari
- Wist jij dat...Torres Bellesguard, ook bekend als Casa Figueras, een van de minder bekende werken van de beroemde architect Antoni Gaudí in Barcelona is?
- Handige adressen
- Wie zijn wij?
Ben jij trouwens al lid van onze Facebook-groep Nederlanders in Barcelona? We hebben ook een Whatsapp-variant, waarvoor je je via deze link kunt aanmelden. Het idee is hetzelfde: vragen stellen en beantwoorden binnen de Nederlandstalige community in Barcelona.
En als je de nieuwsbrief vaker wilt lezen (ja, leuk!), kun je je hier inschrijven. En doorsturen naar anderen, mag natuurlijk altijd ;-)!
We wensen je een fijne start van het nieuwe jaar!
Saludos,
|
|
|
|
De Nederlandse Ondernemersprijs |
|
|
|
Ook dit jaar organiseert de Nederlandse ambassade, in samenwerking met verschillende businessclubs, weer een nieuwe editie van de Nederlandse Ondernemers en Managers prijzen in Spanje. In deze nieuwsbrief vertellen we je meer over de prijzen, wie hiervoor in aanmerking komen en welke prijzen er te winnen zijn.
Vanaf deze editie is onze eigen Annebeth Vis een van de juryleden. Hieronder vind je antwoorden op de meest gestelde vragen over de Nederlandse Ondernemersprijzen.
Welke prijzen zijn er te winnen? Er kunnen vier verschillende prijzen gewonnen worden.
1. Ondernemer van het jaar, bedoeld voor een ondernemer met een gevestigd bedrijf, die al minimaal 4 jaar onderneemt in Spanje (3 afgesloten boekjaren).
2. Starter van het jaar, bedoeld voor een ondernemer die tussen de 1 en 4 jaar actief is in Spanje (minimaal 1 afgesloten boekjaar, maximaal 3 afgesloten boekjaren).
3. Manager van het jaar, bedoeld voor een Nederlandse manager in loondienst die een (eind)verantwoordelijkheid heeft over een bedrijf (bijv. CEO), over een bedrijfsonderdeel (divisie) of over een functionele afdeling (bijv. CFO, Human resources, Marketing, etc.).
Daarnaast worden er ‘Speciale Awards’ uitgereikt aan kandidaten die op specifieke beoordelingscriteria bijzondere prestaties hebben geleverd. Annebeth won vorig jaar zelf de special award voor Duurzaam Toerisme met haar bedrijf Barcelonatips.
Kan ik ook meedoen als ik autónomo ben? Je kunt zeker meedoen als je autónomo bent. Wel gelden er voor de verschillende prijzen verschillende toelatingscriteria, hierboven kun je daar een samenvatting van teruglezen. Op de website van de NOP kun je een pdf downloaden met daarin de volledige vereisten.
Maakt het uit in welke branche ik zit? Het maakt niet uit in welke branche je zit. Deelname is mogelijk vanuit elke branche.
Waarom zou ik meedoen? De NOP is een leuke en unieke kans voor ondernemers in Spanje om zichzelf op de kaart te zetten. Deelname draagt bij aan zichtbaarheid en ondernemers krijgen toegang tot het nationale netwerk van Nederlandse ondernemers onder de Spaanse zon. Verderop in deze nieuwsbrief vertelt winnaar van de beste ondernemer 2022 Pascal Jorritsma meer over hoe hij zijn deelname aan de NOP beleefd heeft.
Hoe en tot wanneer kan ik me aanmelden? Aanmelden is mogelijk tussen 1 januari en 1 maart 2024. Voor ondernemers kan dat via deze website en voor managers kan dat via deze website. Voor meer informatie over de NOP kun je op deze website terecht.
Wanneer wordt de uitslag bekendgemaakt? De uitreiking zal plaatsvinden op 25 oktober 2024 tijdens de Nationale Business Meeting in Valencia onder leiding van de juryleden; Margriet van Dorp (voorzitter), Harry van Heugten, Erik Vermeulen, Daan Hirs en Annebeth Vis.
Mesa Naranja (Netwerklunch) over de NOP Op 16 januari organiseert de NBSO weer een Mesa Naranja (netwerklunch) en Annebeth zal hier spreken over de Nederlandse Ondernemersprijs (NOP), er is dan ook mogelijkheid om haar persoonlijk vragen te stellen over deelname of haar eigen ervaring. Inschrijven kan hier. Mocht je er niet bij kunnen zijn maar toch vragen aan haar hebben kun je haar ook persoonlijk mailen op annebeth@barcelonatips.nl.
|
|
|
|
Kortingen speciaal voor jou! |
|
|
|
Wist je dat wij in samenwerking met verschillende bedrijven in Barcelona kortingen bieden aan onze lezers? Elke maand komen er weer nieuwe bedrijven bij. Denk bijvoorbeeld aan korting op een lekkere massage, HelloFresh, sporten en meer.
|
|
|
|
Gratis sporten, speciaal voor onze lezers! |
|
|
|
Het nieuwe jaar is begonnen en wellicht hebben jullie ook het goede voornemen om meer te bewegen en/of gezonder te leven? Speciaal voor onze lezers gingen wij drie leuke samenwerkingen, met Nederlandse ondernemers in Barcelona, aan om jullie daar een handje bij te helpen.
|
|
|
|
12/1 Potje voetballen met CeleBreak Zin om een balletje te trappen, maar heb je geen vast team? CeleBreak biedt een eenvoudige manier om te voetballen in Barcelona. Via de mobiele app selecteer je een wedstrijd en speel je waar en wanneer je wilt. Er zijn rond de 40 games per dag en het is bovendien een leuke manier om nieuwe mensen te leren kennen.
Onze lezers kunnen het deze maand gratis uitproberen!
Datum: Donderdag 11 januari Locatie: Esportiu Rocafort Tijd: 20:00-21:00 uur Type wedstrijd: 5v5 Gras: kort kunstgras Benodigdheden: voetbalschoenen (zo mogelijk kunstgras schoenen met korte noppen) Inschrijven: download de app en maak een profiel aan. Schrijf je vervolgens in via deze link.
13/1 Detox workout in Barceloneta met Julia van BodyWorx Julia, eigenaresse van BodyWorx en oprichter van @FitnessforMamis, is gespecialiseerd in fitness voor vrouwen, prenatal & post partum workouts en heeft een duidelijke missie: jou helpen de manier waarop je over sport denkt te veranderen. Geen grauwe sportscholen, maar toffe lessen samen met andere leuke vrouwen. De workouts vinden plaats in het zonnetje aan het strand of in haar nieuwe studio die naar verwachting nog deze maand geopend zal worden in El Born.
Je bent van harte welkom om gratis mee te doen aan haar detox workout.
Datum: Zaterdag 13 januari Locatie: Plaza del Mar Tijd: 10:00-11:00 uur Aanmelden via deze link.
24/1 Hardloop Clinic met Koen van Running Barcelona Het voornemen om dit jaar meer te gaan hardlopen? Koen Willems, fysiotherapeut, trainer & coach van RunningBarcelona.com organiseert speciaal voor onze lezers een running clinic. De filosofie van Running Barcelona is gebaseerd op conscious running, waarbij de hardloper bewust gemaakt wordt van een goede hardlooptechniek. De clinic richt zich op stap 1: de looptechniek. Na een korte theoretische inleiding volgt een praktische workshop waar de basis van een goede techniek aangeleerd wordt.
Datum: woensdag 24 januari Locatie: Running Barcelona Tijd: 19:00-20:30 uur Aanmelden via deze link.
Leuk detail! Vorige week werd bekend gemaakt dat het investeringfonds van FC Barcelona de nieuwe aandeelhouder is van CeleBreak. Wij zijn benieuwd wat die samenwerking gaat brengen! Lees het volledige persbericht hier.
|
|
|
|
Veranderingen in het openbaar vervoer |
|
|
|
Misschien heb je het al wel voorbij zien komen op de stations, er vinden een aantal veranderingen plaats als het gaat om tarieven en tickets voor het openbaar vervoer in Barcelona. Hieronder de belangrijkste wijzigingen.
Om te beginnen worden de papieren tickets zoals de T-casual, T-usual, T-familiar en T-grup, vervangen door Catalaanse versie van de OV-chipkaart: de T-mobilitat.
Om deze kaart aan te schaffen registreer je je met je NIE of paspoortnummer en een pasfoto via deze website, vervolgens kun je de fysieke kaart ophalen bij een loket. Papieren kaartjes zijn in elk geval tot en met 15 januari te verkrijgen via de reguliere automaten en tot en met 30 april 2024 te gebruiken.
Overigens kun je in de bussen nu direct betalen met je pinpas/creditcard, telefoon of smartwatch.
T-usual en T-jove blijven 50% goedkoper, alleen stijgen de tarieven met 6-7%, ook die voor de rest van het openbaar vervoer. Hier kun je de nieuwe tarieven vinden.
Voor de Rodalies/Renfe treinen blijft het mogelijk om gratis te reizen voor iedereen. Je hebt hier de mogelijkheid om een speciaal abonnement af te sluiten waarbij je in ruil voor een borg van 10 euro, gratis kunt reizen. Let op: dit geldt niet voor de metro/bus etc. in Barcelona zelf, alleen voor de korteafstandstreinen.
Het abonnement is maximaal vier maanden geldig en verkrijgbaar via Renfe.com of de automaten op de stations. Voor meer informatie verwijzen we je door naar deze website.
|
|
|
|
Verlaging inkomstenbelasting Catalonië |
|
|
|
In Spanje wordt de inkomstenbelasting in de meeste regio's voor 50% bepaald door de nationale regering, zo ook in Catalonië. Eind 2023 werd er een nieuw wetsvoorstel gedaan dat voordelen oplevert voor 2.6 miljoen belastingbetalers in de regio.
Het wetsvoorstel zou eerste schijf met één procentpunt verlagen, van 10,5% naar 9,5%. Deze verlaging geldt daarmee voor mensen met een jaarinkomen van €33.000 of minder. Deze voorgestelde verlaging zou Catalonië op hetzelfde niveau brengen als enkele andere regio's in Spanje, zoals Castilië en León, Castilië-La Mancha, Cantabrië, Murcia en Aragón. De inkomstenbelasting blijft wel hoger dan Madrid, Galicië en de Canarische Eilanden, die momenteel op 9% zitten. Lees meer.
|
|
|
|
We beginnen het nieuwe jaar met een nieuwe rubriek die maandelijks terug zal keren: Business in Barcelona. Elke maand interviewen we voor deze rubriek een ondernemer die vanuit Barcelona zijn/haar business runt.
|
|
|
|
Voor deze eerste editie spraken we met Pascal Jorritsma, vorig jaar winnaar van de Nederlandse Ondernemersprijs Spanje. Pascal is oprichter van creative event agency Iventions Event Architects. Tijdens de pandemie begon hij het succesvolle Air8 Tech. Daarnaast opende hij recentelijk ook een hippe koffietent in Eixample genaamd SAGA Coffee Stories.
|
|
|
|
|
|
Pascal kwam achttien jaar geleden terecht in Barcelona als expat en deed hier een executive MBA. In 2011 zette hij zijn eerste bedrijf, Iventions Event Architects, op. "Mijn voornaamste aandacht gaat daarnaar uit. Wij bedenken en produceren internationale evenementen voor onze opdrachtgevers. Denk aan de UEFA Champions League Finale, het Mobile World Congress, medische congressen, brand campagnes voor grote merken, en beursstands."
Met het ondernemen in Spanje heeft hij een beetje een haat-liefdeverhouding. "Aan de ene kant de nadelen van bureaucratie, minder transparantie en langere doorlooptijden. Anderzijds is er hier minder concurrentie op het gebied van creativiteit en innovatie."
"Over het algemeen zie ik drie categorieën van succesvolle ondernemers in Barcelona: allereerst zij die zich op de interne Spaanse markt richten en Spaanse werknemers in dienst hebben. Dat vergt een lange adem, maar aangezien Spanjaarden niet graag van leverancier veranderen kan dat wel een solide business opleveren."
"Dan heb je de ondernemers die van Barcelona gebruikmaken, denk bijvoorbeeld aan toerisme of dienstverlening aan expats. En tot slot de ondernemers die gebruik maken van de Spaanse resources zoals zon of waterstof maar ook human resources. Iventions heeft veel jong, creatief, en betaalbaar talent in dienst dankzij de aantrekkingskracht van Barcelona. Mijn event agency zou net zo internationaal en creatief kunnen zijn in Amsterdam, maar veel minder concurrerend."
"Mijn tip voor ondernemers in Spanje is om een lange adem te hebben en koers te houden. In Spanje kan een tegenslag of een wending weleens uit een andere hoek komen dan dat we in Nederland gewend zijn."
Meedoen aan de Nederlandse Ondernemersprijs in 2022 vond Pascal "een geweldig leuke ervaring". "Ik produceer grote evenementen waarbij ik zelf de man achter de schermen ben. Het was leuk om nu zelf in het zonnetje te worden gezet. Ik had een paar lastige jaren achter de rug in de COVID-periode, dus de prijs was een leuke opsteker die ik met trots in ontvangst nam."
|
|
|
|
Nieuw project bij Bosch Service Solutions |
|
|
|
Voor deze nieuwsbrief spraken we met Agustina Coveri, recruiter bij boutique agency Babel Profiles, dat zich specialiseert in meertalige profielen in Barcelona. Ze deelt graag een klantenservice vacature bij Bosch Service Solutions, een gerenommeerde Duitse multinational.
Een leuke kans voor vijf Nederlandstaligen om deel te nemen aan een gloednieuw project waarbij je de kans krijgt om te leren, te groeien en echte impact te maken. Eerdere ervaring in de klantenservice is niet verplicht; wij zijn meer geïnteresseerd in jouw enthousiasme en positieve houding. Als je Nederlands spreekt en een carrièrestap naar/in Barcelona overweegt, zou dit zomaar iets voor je kunnen zijn.
|
|
|
|
8x laptopvriendelijke koffietentjes |
|
|
|
Of je nu werkzaam bent als ondernemer, digital nomad of in loondienst, soms is het fijn om in een andere omgeving te werken. Hieronder geven we je 8 tips voor fijne koffietentjes om met je laptop te gaan zitten.
|
|
|
|
1. SAGA Coffee Stories Leuk detail, SAGA Coffee Stories heeft een Nederlandse eigenaar die we in deze nieuwsbrief ook interviewden in de rubriek: Business in Barcelona. Je kunt hier niet alleen fantastische koffie krijgen, deze locatie is wat ons betreft ook heel geschikt voor zakelijke afspraken.
2. Sandwichez Een bekende keten met inmiddels 19 vestigingen verspreid door Barcelona. Hier vind je veel stopcontacten en goedkope koffie.
3. Morning Glory Coffee & Brunch Dit koffietentje staat bekend om zijn gastvrije service en ontspannen sfeer. Met voldoende ruimte om comfortabel te werken, kun je hier genieten van een heerlijk kopje koffie terwijl je productief bezig bent.
4. Alsur Geniet van een uitgebreide brunch of lunch met keuze uit veganistische producten, vergezeld van een heerlijk kopje koffie.
5. Frizzant Een echte koffie hotspot waar je meteen door kunt rollen naar de yogastudio die zich in hetzelfde pand bevindt.
6. Buenas Migas Meerdere locaties en fijne plekjes om rustig aan het werk te gaan. Ook belangrijk: genoeg keuze uit verschillende drankjes én hapjes. Of je nu langskomt voor een snelle koffiepauze of een langere werksessie, hier zit je goed!
7. Syra Coffee Poblenou Bij de meeste Syra vestigingen kun je enkel koffie en lekker to-go halen, maar in Poblenou is er een grotere variant van de koffieketen geopend. Perfect om plaats te nemen met je laptop.
8. Café Indigo in Eixample Op deze plek heeft lang het superleuke Cosmo Café gezeten, maar vorig jaar opende Café Indigo (net zo leuk) hier. Grappig detail, het Instagramwaardige interieur is voor een groot gedeelte ook Indigo en doet haar naam daarmee eer aan. De koffie hier is lekker en er is veel ruimte. Ook zeker geschikt voor de meer luchtige zakelijke afspraken.
|
|
|
|
Tip om jouw Spaans te verbeteren |
|
|
|
In deze rubriek stellen Nederlanders en Vlamingen in Barcelona en omstreken zich voor. Deze maand Jerome Habets en Liesbeth Willaert. Wil je zelf een keer geïnterviewd worden voor deze rubriek, laat het ons dan vooral weten! Stuur een mailtje naar nederlandersinbarcelona@gmail.com.
|
|
|
|
|
|
Jerome Habets
|
|
Heeft een baan in Nederland, maar kan vanuit Barcelona werken en combineert dus beide landen.
"Ik ben Jerome, 33 jaar en woon gedeeltelijk samen met mijn vriendin in Eindhoven, maar sinds het begin van de coronapandemie in 2020 woon ik ook voor een groot deel in Barcelona, dankzij het flexibele Rabo@Anywhere beleid van mijn werkgever, de Rabobank. Als IT-manager kan ik overal werken, zolang ik me aan Nederlandse werktijden houd. Ik ben blij dat ik volgens de belastingregels de helft van mijn totale werkdagen per jaar in het buitenland mag doorbrengen, waardoor ik een goede balans kan vinden tussen mijn tijd in Barcelona en het zien van familie, vrienden en collega’s thuis."
"Hoewel er ook een Rabobank kantoor in Madrid is, geef ik er de voorkeur aan om vanuit Barcelona te werken vanwege de sfeer en levensstijl die de stad biedt."
"In mijn vrije tijd geniet ik van sporten, zoals hardlopen langs de zee, ik heb een sportschool abonnement dat geldig is in zowel Nederland als Spanje. Barcelona biedt me alles wat ik zoek: de drukte van Plaça de Catalunya, de ontspanning van de zee en talloze gezellige restaurantjes om te ontdekken. Mijn liefde voor de stad gaat verder dan alleen werken. Onze hond gaat ook geregeld mee naar Barcelona, de stad is namelijk erg hondvriendelijk."
“Buiten Barcelona houd ik van reizen en het verkennen van nieuwe culturen, vooral buiten Europa. Mijn Spaanse taalvaardigheid is gegroeid door veel te oefenen in Barcelona met locals en het dagelijks bijhouden van mijn DuoLingo streak die inmiddels op dag 1200 zit. Hierdoor kan ik zeggen dat ik al goed de Spaanse taal beheers."
"Er is ook een restaurant waar ik graag kom, Quimet y Quimet, waar we al zo vaak zijn geweest, dat ze ons intussen goed kennen. Kortom, deze stad heeft echt alles wat ik nodig heb en koester ik de tijd die ik hier doorbreng."
|
|
|
Liesbeth Willaert
|
|
Vestigde na jaren veelvuldig in Barcelona te zijn geweest, zich definitief in de stad.
“Ik ben Liesbeth Willaert, moeder van een Vlaams-Colombiaans dochtertje van anderhalf jaar oud en ik woon op een steenworp afstand van het strand in Poblenou”.
“Ik ben kunstschilder en deel mijn atelier met andere artiesten in een van de vele pakhuizen hier in Poblenou. Mijn kleurrijke en abstracte werken verkoop ik voornamelijk in de VS en aan Nederlanders in Belgen. In Nederland kunnen geïnteresseerden via Business Art Service in Utrecht mijn werken per maand huren, waardoor veel grote bedrijven daar een 'Liesbeth Willaert' in hun ontvangsthal of vergaderzaal hebben hangen".
“Mijn reis naar Barcelona begon twintig jaar geleden als Erasmusstudent. Ik heb destijds veel vrienden gemaakt en kwam alle vakanties terug. Op mijn 34e kwam ik via een uitwisselingsproject als ondernemer voor 6 maanden hier werken en zo ben ik hier blijven hangen".
"Wat ik ook met passie doe, maar waar ik niet veel reclame voor maak om mijn agenda niet te overladen, zijn workshops tekenen en schilderen die ik op aanvraag geef in mijn atelier. Ook maak ik muurschilderingen op verzoek voor bedrijven of organiseer ik teambuildingsessies “abstract schilderen”. Tijdens deze sessies beschilderen we samen een muur van het bedrijf, zoals vergaderzalen, wachtruimtes, koffiehoeken of gangen".
"In mijn vrije tijd ben ik bezig met kitesurfen en probeer ik mijn surfvaardigheden te verbeteren. Ik woon vlakbij het strand en als ik de zee zie voel ik me tegelijkertijd vrolijk en rustig. Het is mijn grootste inspiratiebron, ik kom uit een familie van surfers. De zee kan ik dus echt niet missen".
"Mijn favoriete eten is de Peruaanse keuken geworden. Ik ben dol op ceviche en chicha morada, een drank op basis van paarse mais".
|
|
|
|
|
Gratis tentoonstelling 'Pastoral Futures' |
|
|
|
In de Disseny Hub is sinds afgelopen najaar de tentoonstelling "Pastoral Futures. Wool Migrations” van de Nederlandse kunstenares en activiste Claudy Jongstra te bekijken.
De tentoonstelling vraagt aandacht voor de ecologische en culturele impact van het verdwijnen van pastoralisme. Dit is een vorm van veeteelt waarbij herders kuddes dieren volgen op zoek naar voedsel. De expositie vraagt ook aandacht voor het potentieel van wol. Wist je dat op dit moment vrijwel alle schapenwol in Europa verbrand wordt?
Op donderdag 11 januari (een van de laatste dagen van de expositie) zal er een lezing plaatsvinden in de foyer van Disseny Hub Barcelona. Claudy Jongstra en Anna Vivero zullen in gesprek gaan met vijf experts uit verschillende vakgebieden om de ecologische, culturele en economische impact te bespreken die verband houdt met de verdwijning van veehouderij.
Gratis toegang met voorafgaande registratie via deze link.
|
|
|
|
Nieuw jaar, nieuwe werkzaamheden. De belangrijkste op een rij. |
|
Maandag 8 januari beginnen de werkzaamheden voor de herinrichting van de Ronda Sant Antoni in het centrum van de stad. Daarnaast begint de verlenging van de Ferrocarrillijn L8, bij oa het Joan Mirópark en tussen de straten Urgell en Buenos Aires ter hoogte van de Diagonal. Tevens vinden er vanaf 8 januari werkzaamheden plaats in het metrostation Passeig de Gràcia, waar 4 liften worden geïnstalleerd.
Tegelijkertijd vinden nog altijd werkzaamheden plaats aan de Rambla, Via Laietana en de TRAM-verbinding langs de Diagonal.
|
|
|
|
|
|
Barcelona wil zaligverklaring van Antoni Gaudí
|
|
De beroemde architect Antonio Gaudí heeft niet alleen zijn stempel gedrukt op de skyline van Barcelona, en wordt naast een ‘dienaar van God’, ook gezien als ‘architect van God’. Nu, meer dan 90 jaar na zijn dood, zet Barcelona zich in voor zijn zaligverklaring in 2026. Lees meer.
|
|
|
|
|
|
Mobieltjes worden volgend jaar verboden op Catalaanse basisscholen |
|
De Catalaanse minister van Onderwijs, Anna Simó, kondigde zaterdag in een interview met Rac1-radio aan dat het basisonderwijs in Catalonië vanaf het volgende schooljaar vrij van smartphones zal zijn. Lees meer.
|
|
|
|
|
|
'Sips' in Barcelona gekozen tot beste bar ter wereld |
|
Deze bar is populair onder zowel toeristen als de lokale bewoners. Binnen zijn er verschillende stations verspreid over de bar waar je je drankjes kunt bestellen. Lees meer.
|
|
|
|
|
|
Mondkapjesplicht is terug |
|
In ziekenhuizen en gezondheidscentra in Catalonië geldt weer een mondkapjesplicht vanwege het hoge aantal besmettingen met het griepvirus en het coronavirus. Tot afgelopen vrijdag was het een aanbeveling om een mondkapje op te doen als je een dokter bezoekt, maar sinds 5 januari mag je zonder mondkapje niet meer naar binnen.
|
|
|
|
|
|
Duurzaamheidsprijs voor Roots & Rolls |
|
|
|
In deze nieuwsbrief zetten wij de Nederlandse eigenaren van veganistisch sushi restaurant Roots & Rolls, Sandra de Jong en Erik Daniel van Leeuwen, in het zonnetje. Roots & Rolls won eind 2023 een gemeentelijke horecaprijs in de categorie ‘Innovatie’.
Wij willen eigenaren Sandra en Erik Daniel bij deze van harte feliciteren met hun prijs!
Wat daarnaast ook bijzonder is om te vermelden is dat zij op de klimaattop die eind vorig jaar in Dubai gehouden werd te vinden waren met een speciaal menu in lijn met het 1.5 °C klimaatakkoord. Hier kun je meer lezen over hun aanwezigheid in Dubai.
|
|
|
|
|
|
Organiseer jij een activiteit of evenement gericht op/interessant voor de Nederlandse community in Barcelona en omstreken? Laat het ons dan weten, want daar is de agenda ook voor bedoeld.
|
|
|
|
Torre Bellesguard, ook bekend als Casa Figueras, een van de minder bekende werken van de beroemde architect Antoni Gaudí in Barcelona is? Dit prachtige huis is genoemd naar de weduwe van Figueras die Gaudí de opdracht gaf om het huis te bouwen, een verborgen juweeltje in Barcelona. Als je goed kijkt, kun je op het dak een drakengezicht herkennen.
Sinds september 2013 is Torre Bellesguard open voor bezoekers en heb je de mogelijkheid om een rondleiding met een gids te volgen waarbij je het prachtige interieur kunt zien en wat meer te weten komt over het werk. Ook worden hier regelmatig events gehouden in de mooie tuin bij het optrekje.
Benieuwd naar meer weetjes over Barcelona? Volg Barcelonatips op Instagram!
|
|
|
|
|
|
NBSO Barcelona
|
Het NBSO Barcelona is het handelskantoor van de Nederlandse overheid dat zich voor de dienstverlening voor het bedrijfsleven richt op de regio's Catalonië en Aragón.
|
|
|
Nederlanders in Barcelona - Facebook
|
De Facebook-community waar het allemaal meer begonnen is. Hier treffen Nederlanders en Vlamingen uit Barcelona en omstreken elkaar.
|
|
|
|
|
De Kring Nederlandse Bedrijfsleven
|
De Kring vormt al meer dan 50 jaar de ontmoetingsplaats voor Nederlandstalige ondernemers, professionals, managers, CEO’s en directeuren die gevestigd zijn Barcelona en omstreken.
|
|
|
Nederlandse Vereniging Barcelona
|
De Nederlandse Vereniging Barcelona en Omstreken organiseert maandelijkse borrels, het jaarlijkse Sinterklaasfeest en Koningsdag en andere activiteiten.
|
|
|
|
|
|