EKA nädalakiri, 4. detsember, 2023

EKA rektor arutas Tallinna linnapeaga koostöövõimalusi

1. detsembril kohtusid Eesti Kunstiakadeemia rektoraadi liikmed Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga, et arutada linna ja ülikooli koostöövõimalusi. Samuti tutvustati kohtumisel kunstiakadeemia linnaku arenguvisioone Põhja puiestee ja Kotzebue tänavate kvartalis. „Kunstiakadeemia visioon rajada Kalamaja ja Kesklinna piirile loomemaja on kindlasti strateegiliselt oluline/.../,“ lausus Kõlvart. 

Foto: Andres Lõo

Loe lähemalt

EKA Jõuluturg 2023

10. detsembril tuleb taas EKA Jõuluturg Eesti Kunstiakadeemias ning 17. detsembril Solarise keskuses.

Müüvad EKA vilistlased ning praegused EKA kunstnikud ja disainerid, tudengid.

Loe lähemalt

EKA Design Showcase 2024 – pane kalendrisse!

Juba seitsmendat aastat toimuv EKA Design Showcase gala toob 25. jaanuaril 2024 taas publiku ette EKA tudengite viimase aasta parimad koostööprojektid ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonidega. Ootame osalema kõiki EKA praegusi ja tulevasi koostööpartnereid ning tulevikudisaini huvilisi!

REGISTREERUMINE

Loe lähemalt

Näitused

20. detsembrini jätkuvad EKAs vabade kunstide teaduskonna erialahindamised ehk Hindamismaraton. Iga päev on galeriis ülal üliõpilaste kursuse lõpu töödega väljapanek. Näha saab kaasaegse kunsti, graafika, installatsiooni ja skulptuuri ning maali õppekavade töid. 

Loe lähemalt

Urmas Lüüs avab Tütar galeriis isikunäituse

7. detsembril kell 19.00 avab kunstnik Urmas Lüüs Tütar galeriis isikunäituse „Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda“. Lüüsi näitus keskendub leidmaterjalide muundamisele ning lavalaadsele installatiivsusele. 

Loe lähemalt

"EET/GMT+2" Vent Space galeriis

7. detsembrini on Vent Space galeriis avatud näitus "EET/GMT+2", mis on Iisraeli-Palestiina konflikti teemaline mõtisklus-näitus Eestist. Näitusele loodud teosed väljendavad kunstnike ja üliõpilaste kahetisi suhestumisi nii Eesti ühiskonnas kui Iisraeli-Palestiina konflikti enese sees- ja väljasolijatele. 

Loe lähemalt

Anders Härmi raamatu „Allumatud kehad“ esitlus

11. detsembril kell 19.00 toimub Anders Härmi (PhD) raamatu „Allumatud kehad“ esitlus ja performance  Kanuti Gildi SAALi proovisaalis. 

Esitlus algab Anders Härmi loeng-karaokega „Rosebud. Luigelaulu lühike genealoogia“ ühele esitajale, mis kestab ca tund aega ning sel ajal inimesi saali ei lasta. 

Raamatu andis välja EKA Kirjastus.

Loe lähemalt

Brenda Purtsaku näituse finissage ARSis

7. detsembril kell 17.00 suletakse kunstnikuvestlusega Brenda Purtsaku isikunäitus "Sünnitus". Kunstniku ja kuraatori vestlusega juhatab näituse välja kunstnik Peeter Laurits.  

Seniks on näitus ARS-i projektiruumis avatud iga päev kella 12.00–18.00.  

Sündmus Facebookis

Loe lähemalt Brenda Purtsaku näituse kohta

Tootedisain ja ideekorje

Tootedisaineri ankeet: Kristin Silm

EKA digitootedisaini 2. kursuse tudeng, üliõpilasesinduse liige ja protolabori assistent, Kristin Silm on aktiivne rööprähkleja, kes teeb kõike, korraga ja koguaeg. Kristini Loodusmuuseumi projekti mänguga ja teiste tulevaste mängudega saab tutvuda sel aadressil: https://silmamunasupp.itch.io

Loe lähemalt

Otsitakse ideid Eesti riigi arenguks

Eesti riigile strateegiliselt vajalike uurimisteemade kavandamiseks kuulutab Eesti Teadusagentuur välja avaliku ideekorje. Ideekorje eesmärk on koguda ideid selle kohta, millist teadus- ja arendustegevust oleks vaja toetada, et saavutada Eesti riigi pikaajalised strateegilised eesmärgid. Ideekorje toimub Viima veebiplatvormil, mis aitab ettepanekuid koondada, analüüsida ja edasi arendada. Ideekorje kestab 31. jaanuarini 2024.

Loe lähemalt

Urbanistika

Paljassaare kaleidoskoop

Olete oodatud matkale läbi lumise Paljassaare, kus EKA urbanistika magistrandid reastavad poolsaare muutuvas maastikus kunstiks valatud uurimused, laupäeval, 9. detsembril kell 10.15 Paljassaare ranna parklast. "Inimtühjad rannad, reoveepuhastusjaama haisvad aga hädavajalikud väljad, üks linna kõrgeimaid mägesid, mis on prügist tehtud, garaažilinnaku vastupanu kants, ning poolsaare säravad tulevikuplaanid." 

Visuaal: Madita Kümmeringer

Loe lähemalt

Ilmus raamat "Eeslinna linnastamas"

Ilmunud on raamat Urbanizing Suburbia: Hyper-Gentrification, the Financialization of Housing and the Remaking of the Outer European City” ("Eeslinnade linnastumine: hüpergentrifikatsioon, elamumajanduse finantseerimine ja Euroopa linna ümberkujundamine"), mille esitlus toimus 21. novembril EKAs.

Kogumiku toimetasid Eesti Kunstiakadeemia urbanistika eriala külalisõppejõud Tahl Kaminer, Leonard Ma ja Helen Runting. Raamatu ühe peatüki autor on urbanistika professor Maroš Krivy. Raamatu sisendi kogumisel osalesid ka EKA urbanistika tudengid

Foto: Madita Kummeringer

Loe lähemalt

Ajakirja “Odavaim võimalus” esitlus

4. detsembril esitlevad urbanistika tudengid ajakirja “Odavaim võimalus”, milles uuritakse planeerimise välistamist, tuues kokku ideed neoliberalismi turgudest, küberneetikast ja erinevatest teemadest, mis kujundavad meie ruumikogemust. 

Tudengid: Elena PusčiūtėIshrat ShaheenJonas VyšniauskasMaria Laura Benduzu UlluoKalina Trajanovska ja Kush Badhwar koostöös EKA GD tudengite Joao Nogueira ja Karthik Palepuga.

Juhendajad: Helen Runtingi ja Leonard Ma stuudios “Linnaruum”.

Loe lähemalt

Vestlused, uurimused, loengud

Avalik vestlus “Kaasaegse etenduskunsti küsimused”

7. detsembril kell 16.30–18.00 toimub EKA aulas avalik vestlus “Kaasaegse etenduskunsti küsimused”. 

Vestlusel osalevad Eero Epner, Kaja Kann, Ott Karulin ja Urmas Lüüs. Vestlust modereerib Evelyn Raudsepp koos EKA stsenograafia 2. aasta magistrantidega.

Fotol Gelatini rühmituse performance 2023. a suvel EKA Galeriis

Loe lähemalt

Avatud arhitektuuriloeng: Laurens Bekemans

7. detsembril kl 18.00 lõpeb EKA aulas avatud loengute sügishooaeg arhitekti ja Brüsselis tegutseva arhitektuuribüroo, uurimiskeskuse ning materjalilabori BC Architects & Atudies kaasasutaja Laurens Bekemansi loenguga “Ehitamise tegu”.

Foto: Thomas Noceto

Loe lähemalt

Ilmunud on ajakirja Kunstiteaduslikke Uurimusi sügisnumber, 2023

Seekordse numbri lähtekohaks sai 2022. aasta maikuus EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi (KVI) ja Kumu kunstimuuseumi korraldatud seminar „Likeness in Difference. Perspectives in Baltic Regional Art History“, kus Eesti, Läti ja Leedu kunstiteadlased uurisid ühist ja erinevat nõukogudeaegses ja postsotsialistlikus kunstis ja arhitektuuris. 

Loe lähemalt

Avatud loeng: Mariana Amatullo “Saavutame eesmärgi kunsti ja disaini abil”

15. detsembril kell 11.00 toimub auditooriumis A501 Mariana Amatullo (PhD) avatud loeng teemal „Eesmärgi omaksvõtmine kunsti ja disaini kaudu tulevikuks, mida me tahame”

Mariana Amatullo (PhD) on Parsonsi The New Schooli strateegilise disaini ja juhtimise dotsent, asepraost ja täiend- ja kutsehariduse (CPE) akadeemiline dekaan. Amatullol on turjal kahekümne aasta pikkune teekond kunsti- ja disainihariduse tippjuhi ametikohtadel. Loengule järgneval Q&A-l on osalejatel võimalus nuruda teadmisi otse eksperdilt. Palume registreeruda siin.

Loe lähemalt

Avatud loeng: Gustav Kalm "Riik kui investeerimisvahend"

5. detsembril kell 17.30 toimub auditooruimis A501 Gustav Kalmu (PhD) avatud loeng teemal "Riik kui investeerimisvahend: Pilt kapitalismist ja riiklusest aastatuhande vahetuselt"

Gustav Kalm on õigus- ja majandusantropoloog. Ta on Fondation Bruno Latouri järeldoktor Sciences Po õigusteaduskonnas Pariisis. Ta kirjutab ka kultuurilisi ja poliitilisi artikleid ning on teinud mitmel korral koostööd kunstnike ja kuraatoritega.  

Kõik huvilised on oodatud! Loeng toimub inglise keeles

Loe lähemalt

Töö EKAs

EKA otsib teaduskommunikatsiooni spetsialisti

Eesti Kunstiakadeemia kommunikatsiooniosakond ootab enda meeskonnaga liituma initsiatiivikat ja tegusat teaduskommunikatsiooni spetsialisti

Foto: Sergei Trofimov, näitus “Nanomaterjal nr. 399” 

Loe lähemalt

EKA otsib finants- ja projektide koordinaatorit

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna disaini ja innovatsiooni õppekava meeskonnaga on oodatud liituma initsiatiivikas ja tegus finants- ja projektide koordinaator.

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest