Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #95

UUDISED

Abakhan Creative Award laureaat selgub EKA fuajee galeriis juba sel kolmapäeval

Jaanuaris toimus esmakordselt Abakhan Creative Award stipendiumi konkurss, mis on suunatud Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele. Žürii valis Abakhan Creative Award-ile 3 nominenti: Katrin Aasmaa, Kristina Puz ja Mariliis Niine.

Kolme nominendi tööde näitus EKA fuajee galeriis (Estonia pst 7) on avatud 28. veebruarini ja Abakhan Creative Award’i laureaadi väljakuulutamine toimub seal samas, 21. veebruaril, kell 16.

Loe veel

EKA avatud uste päev 1. märtsil

Tule ja avasta Eesti Kunstiakadeemia! 

EKA avatud uste päev 2018 toimub 1. märtsil 2018, kell: 10:00-18:00

Kavas: EKA erialade tutvustused, avatud loengud, töötoad, õpperuumide ja stuudiote külastused, ekskursioonid uude majja jpm.

Avatud on kõik EKA hooned!

Peastaap ja infokeskus asub Estonia pst 7, kus asub ka kohvik ja raadio EKA ehk REKA! Õhtul EKA üliõpilasesinduse korraldatud PIDU!

Tutvu programmiga ja registreeru siin
EKA Avatud uste päev Facebookis

AVASTA EKA alustab juba sel nädalal

AVASTA EKA programm on mõeldud gümnaasiumi- ja kutsekoolinoortele, keda huvitavad arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstiajaloo valdkonnad ning neile, kes soovivad jätkata õpinguid looverialal, kuid pole oma valikus veel kindlad.

AVASTA EKA annab hea võimaluse teha tutvust erinevate EKA erialadega ning näha, kuidas elu ja õppimine neil aladel päriselt toimub. Külastatakse stuudioid, ateljeesid, arhitektuuribüroosid, disainiettevõtteid, teatreid, muuseume ning korraldatakse loenguid, filmivaatamisi või praktilisi töötubasid, läbiviijateks EKA õppejõud, tudengid ja vilistlased.

Kõik tegevused on osalejatele tasuta!

Tutvu programmiga ja registreeru siin

Ressursisäästu konkurss “Negavatt”

KIK korraldab viiendat aastat ressursisäästu konkurssi Negavatt, mis ootab taas nutikaid ideid. Neist parimad tehakse kuni 10 000 euro eest teoks. Idee puhul võib tegu olla nii toote kui ka teenusega, mis aitab säästa ressursse või tõsta teadlikkust.

 

Ideede esitamise tähtaeg on 25. veebruar 2018.

Loe veel

EKA vilistlane Lisette-Maria Puhalainen osaleb vahetusettevõtjana Erasmus for Young Entrepreneur programmis

Lisette-Maria Puhalaineni mentoriks on Austria ettevõtja Gabriele Lechner. Gabrielel on Viinis ateljee, kus ta disainib ja toodab moe- ja koduaksessuaare.

Kui tunned, et soovid ka vahetusse minna, loe lähemalt siit. Järgmise taotluse tegemise tähtaeg on 1.05.2018

Loe veel

AVATUD LOENGUD

Avatud Loeng: Ulrika Karlsson

Avatud Loengute sarja järgmist esinejat paeluvad tehnoloogia ja materjalide mängulised kasutusviisid arhitektuuris. 22. veebruaril kell 18 astub Kanuti Gildi Saali lavale Konstfacki ülikooli ja KTH arhitektuurikooli professor ning disaini- ja arhitektuurikollektiivi Brrum liige Ulrika Karlsson. Kõigil, kes tahavad rohkem teada, kuidas näeb välja Skandinaavia eksperimentalism arhitektuuris, tasub kindlasti kohal olla. Loeng on inglise keeles.

Loe veel

Fashion Tech Talks: Eesti eri

22. veebruaril leiab aset Fashion Tech Talks sarja teine üritus, mille raames kuuleme Fits.me edulugu sellest, kuidas Tartust alguse saanud ettevõte laia maailma vallutama on läinud. Fits.me rõivasobitus robotid on teiste hulgas kasutusel sellistel brändidel nagu Billabong, Mud Jeans, Henri Lloyd, Hawes & Curtis, J.Lindeberg.

Üks esinejatest on ka EKA tekstiiliosakonna dotsent Kristi Kuusk, kes kõneleb nutitekstiilidest.

Loe veel

Seminaride sari “Sfäärid” – Varvara & Mar avatud loeng “Surveillance Capitalism”

Varvara & Mar. The Big Other. 360-degree video, VR (virtual reality). 2017-2018

Esmaspäeval, 19. veebruaril kell 17 toimub graafika osakonnas, Lembitu 10B, ruumis 144 kunstnike duo Varvara & Mar'i avatud loeng. Arutletakse tehnoloogilise ajastu mõjudest ühiskonnale ning kuidas see resoneerub Varvara & Mar'i kunstnikupraktikaga.

Loe veel

NÄITUSED

“Udujutt” – 13 Eesti ja EKA ehtekunstniku näitus Platina galeriis, Stockholmis

Brasiilia galeristi Thomas Cohni ja Tanel Veenre koostööst alguse saanud näituse kõik 13 kunstnikku on Eesti Kunstiakadeemia taustaga, ühisosa nende vahel on tunnetuslik ja olemuslik, kuid samas ka defineerimatu, just seda väljendab ka näituse pealkiri – “Udujutt”.

Näitusel osalevad kunstnikud: Sofia Hallik, Nils Hint, Piret Hirv, Julia Maria Künnap, Kristiina Laurits, Eve Margus-Villems, Kadri Mälk, Maarja Niinemägi, Villu Plink, Darja Popolitova, Ketli Tiitsar, Maria Valdma, Tanel Veenre.

Näituse avamisele eelnes seminar kus oma doktoritöid tutvustavate ettekannetega astusid üles EKA doktorandid Darja Popolitova ja Sofia Hallik.

Näitus Platina galeriis, Stockholmis, on avatud kuni 24. veebruarini.

Loe veel

Jätuvalt avatud:

Reimo Võsa-Tangsoo näitus "Vahetu vaevatasu" Draakoni galeriis

Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna dotsent Reimo Võsa-Tangsoo (1976) sõnab oma näituse „Vahetu vaevatasu” kaastekstis, et „oleme harjunud rääkima ületootmise kurnavast mõjust looduskeskkonnale, kuid märksa vähem on saanud tähelepanu viisid, kuidas me oma enese inimkeskkonda saastame."

Näituse viimasel päeval, reedel, 23. veebruaril algusega kell 13.30 toimub galeriis näituse lõpetamine kunstnikuvestluse vormis.

Loe veel

Karl-Erik Talveti näitus "Värvivalangud" Eesti Sõjamuuseumis

EKA maaliosakonna magistrandi näituse avamine toimub 16. veebruaril, kell 14, Eesti Sõjamuuseumis. Kaitseliidu 28. taasasutamise aastapäevale pühendatud maalinäitus lõpeb 28. märtsil oksjoniga, mille tuludest 50 protsenti annetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.

Näitus on avatud 16. veebruarist kuni 28. märtsini 2018

Loe veel

Lütjohann & Sepsivart Hobusepea galeriis

Näitusel „Vähekene, iga päev” viitavad kunstnikud Jan Lütjohann (1987) ja Uku Sepsivart (1988) huvile kätega töötamise vastu, mis on olulisel kohal nende kunstnikupraktikas ja ühiseks läbivaks jooneks käeoleva näituse kontekstis. Nad mõtisklevad valmistamisest kui protsessist kusagil tööpingi ärakulutamise ja juhusliku materjali akumuleerumise vahele jääval alal.

Näitus jääb avatuks 26. veebruarini 2018.

Loe veel

Leonhard Lapini isikunäitus „Tühjus ja ruum“ Kumu kunstimuuseumis

Leonhard Lapin. Kalevi kojutulek. 1987. Õli. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseumis on avatud EKA emeriitprofessori Leonhard Lapini (1947) isikunäitus „Tühjus ja ruum“. Näitus jätkab Kumu klassikutesarja, mille raames on varem toimunud Tõnis Vindi, Raul Meele, Jüri Okase ja Andres Toltsi näitused.

Näitus jääb avatuks 13. maini 2018.

Loe veel

Paco Ulman'i näitus "Heitmaa" Eesti Arhitektuurimuuseumis

Foto Paco Ulman

Mis on heitmaa sügavam olemismeel ja mida inimesed sealt otsivad? Mida selle keskkonna abil endas kompenseeritakse? Mida on heitmaal – urbaansele keskkonnale nii omasel vaheruumil – üle või puudu, et inimesi sinna ikka ja jälle tõmbab? Neile küsimustele püüab vastuseid leida EKA õppejõu, arhitekti ja kunstniku Paco Ulmani näitus „HEITMAA“ Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Näitus jääb avatuks 25. märtsini.

Loe veel

Eve Kask isikunäitus “2+2=...” Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi esimesel korrusel on avatud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna dotsent, kunstnik Eve Kase isikunäitus “2 + 2 = …”. Näitus asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku viimaste lähiaastate silmapaistvamat loomingut.

Näitus jääb avatuks 13. maini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

ANIFILM 2018

Kaader filmist "Eluvaim", autor Anne Mirjam Kraav

1.-6. maini toimub Tšehhis, Trebonis animafilmide festival ANIFILM 2018. Tudengite võistlusprogrammi valiti sel korral kolm Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnas valminud filmi:

“Eluvaim” Anne Mirjam Kraav
“Hе буди” Evgeniia Golikova
“Ükskord igavuse väljadel” Teele Strauss

Palju õnne!

Loe veel

Heta Jäälinoja film "Penelope" on nomineeritud Soome filmiauhinnale Jussi

Kaader filmist "Putka", autor Ottomar Sukko

22. – 25. veebruarini toimub Hispaanias, Lleidas animatsioonfilmide festival, kuhu sel aastal valiti 4 Eesti Kunstiakadeemia tudengifilmi.

“Eluvaim” Anne Mirjam Kraav valiti võistlusprogrammi Shorts 1. Teele Straussi film “Ükskord igavuse väljadel” ja Äggie Pak Yee Lee film “Muteum” linastuvad programmis Future Talent. Ottomar Sukko film “Putka” linastub programmis Animac by Night.

Loe veel

EKA moetudengite näitus “PULSS” Peterburis

EKA moetudengite eksperimentaalvormide näitus “PULSS” on avatud Sankt Peterburgi A. L. Stieglitzi nimelise riikliku kunsttööstusakadeemia galeriis. Väljapanek jääb avatuks 21. veebruarini.

Loovjuht ja stilist: Liisi Eesmaa

Disainerid: Kristin Sigus, Emma Leoni, Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Beatrice Randkivi, Lotte Raisch, Andreas Kübar

Loe veel ja vaata galeriid

TRÜKIMUST

Valminud on raamat “Riik ei ole kunstiteos”

Raamat kaasneb näitusega “Riik ei ole kunstiteos”, mis toimub Tallinna Kunstihoones Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustuste raames. Näitus ja selle kataloog mõtisklevad rahvuse ja rahvuslusega kaasnevate probleemide, vastuolude ja ideoloogiate üle Euroopa pidevalt muutuval ühiskondlikul ja poliitilisel maastikul.

– Raamatu graafilise disaini ja kirjastamise teostas EKA graafilise disain osakonna juhataja ja dotsent Indrek Sirkel (Lugemik)

– Näitusel osales uue teosega ka EKA graafilise disaini osakonna professor. Samuti on tema poolt raamatus ka essee “Laenatud identiteedid"

– Näitusel on väljas ka meie vilistlaste Flo Kasearu, Tanja Muravskaja, Kristina Norman ja Jaanus Samma uued teosed

Loe veel

EKA'lased

Kandideeri EKA õppejõuks – tähtaeg 1. märts!

ARHITEKTUURITEADUSKOND

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna lektor (0,25)

DISAINITEADUSKOND

Tekstiilidisaini osakonna professor, osakonnajuhataja ja õppekava juht (1,0)

Moedisaini osakonna dotsent, eksperimentaalne mood (0,5)

Moedisaini osakonna dotsent (0,5)

Nahakunsti osakonna dotsent, osakonna juhataja ja õppekava juht (1,0)

Graafilise disaini osakonna dotsent (0,5)

KUNSTIKULTUURI TEADUSKOND

Muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna dotsent, muinsuskaitse ajaloo, teooria ja praktika alal (1,0)

Kunstihariduse osakonna lektor, kunstiteose analüüsi ja galeriipedagoogika alal (0,5)

Kunstihariduse osakonna lektor, üldhariduskooli kunstiõppe didaktika ja praktika alal (0,25)

VABADE KUNSTIDE TEADUSKOND

Joonistamise õppetooli dotsent, õppetooli juhataja (0,75)

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram