Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #93

UUDISED

1200 bambuslehvikut – EKA moeosakond Hong Kong’is

EKA moedisaini osakonna professor Piret Puppart

12. - 29. jaanuarini relokeerus enamus moeosakonna magistrantidest Hong Kongi, et osaleda Eesti Kunstiakadeemia ja Hong Kongi Polütehnilise Ülikooli (Hong Kong Polytechnic University, PolyU) moeosakondade koostööprojektis.

Loodi eksperimentaalsete vormide seeria “Skins&Shells”, mis lähtus elu ja eksistentsi ümbritsevate “kaitsemembraanide” mõtestamisest ning sai kokku pandud 1200st bambuslehvikust, millega manipuleerides lõid tudengid ühetkokku 11 kantavat moeskulptuuri.

Loe veel

Naissaare sõduripannoo restaureerimine pälvis Viimsi valla aastapreemia

Jaanuari lõpus toimus Viimsi vallas pidulik tänuüritus, kus premeeriti 2017. aastal enim silma paistnud kultuuri- ja spordivaldkonna tegijaid. Aasta ajalooteo preemia pälvis Naissaare sõduripanno restaureerimise eest EKA töögrupp koosseisus Hilkka Hiiop, Kristiina Ribelus, Kristjan Müil, Varje Õunapuu, Mirjam Averin, Robert Treufeldt ja Villu Plink. Auhinna andis üle vallavanem Siim Kallas.

Tundmatu sõjaväekunstniku poolt maalitud ning möödunud suvel värske välimuse saanud sõduripannood saab näha Naissaarel asunud NSVL miiniväeosa endises klubihoones.

Loe veel

Garage48 Hardware & Arts ootab registreeruma!

EKA tudengitele ja õppejõududele on saadaval limiteeritud koguses tasuta pileteid: saada oma ees- ja perekonnanimi, e-mail, telefoninumber, pileti kategooria (UI/UX disainer või (toote)disainer) ning kui soovid oma ideed häkatonile esitleda, siis selle kirjeldus e-mailile anu.piirisild@artun.ee

Garage48 Hardware & Arts toimub Tartu Ülikooli Physicumis 2.-4. märts 2018.

Rohkem infot

STARTERcreative õppeprogramm alustab 20. veebruaril

STARTERcreative on 5 ülikooli ühine äriideede arendamise programm, kus saab praktilises vormis õppida  idee arendamise protsessi meeskonnas. Õppesse on kaasatud juhendajad ja mentorid, kes aitavade leida ideele hea potentsiaaliga ärimudeli ning annavad ettevõtlustegevuseks vajalikud põhiteadmisi.

Vaata ka starteridea.ee

Loe veel

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus kuulutab välja 58. rahvusvahelise Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljoni näituseprojektide konkursi

Veneetsia biennaal on vanim ja suurim rahvusvaheline kunstisündmus. Eesti osaleb biennaalil rahvuspaviljoniga kaheteistkümnendat korda. Eesti ekspositsiooni korraldajaks on SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (edaspidi KKEK). Eesti osalemist Veneetsia biennaalil rahastab Kultuuriministeerium.

Loe veel

AVASTA EKA! alustab juba tuleval nädalal

AVASTA EKA programm on mõeldud gümnaasiumi- ja kutsekoolinoortele, keda huvitavad arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstiajaloo valdkonnad ning neile, kes soovivad jätkata õpinguid looverialal, kuid pole oma valikus veel kindlad.

AVASTA EKA annab hea võimaluse teha tutvust erinevate EKA erialadega ning näha, kuidas elu ja õppimine neil aladel päriselt toimub. Külastatakse stuudioid, ateljeesid, arhitektuuribüroosid, disainiettevõtteid, teatreid, muuseume ning korraldatakse loenguid, filmivaatamisi või praktilisi töötubasid, läbiviijateks EKA õppejõud, tudengid ja vilistlased.

Kõik tegevused on osalejatele tasuta!

Loe veel

Intervjuu: EKA tudengite mentor Mart Kikas testib enda loodud ärimudeli ja ärimentorluse õppeformaate Eesti, Ukraina ja Portugali ülikoolides

Mart Kikase teekond ärimentorina sai alguse ajal, mil ta koos Kristjan Mändmaaga (tänane EKA disainiteaduskonna dekaan) arendas välja ITd, disaini ja äri ühendava magistriõppekava DDVE (Design and Development of Virtual Environments) Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias aastal 2011. Täna testib ta oma ärimudeli ja ärimentorluse õppeformaate Eesti, Ukraina ja Portugali ülikoolides. EKA ettevõtlusnõustaja Kelli Tuurmann kohtus Mardiga, et paremini mõista tema väljaarendatud õppeformaatide olemust ning nende kasutamist õppe- ja mentortegevustes ülikoolides.

Loe veel

AVATUD LOENG

Arhitektuuriosakonna avatud loeng: Yael Reisner arhitektuuri ja ilu keerulistest suhetest

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakond toob Avatud Loengute sarja raames sel kevadel Tallinnasse terve rea põnevaid arhitekte ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Käesoleva semestri loengusarja avab arhitektuuri ja esteetika keerulisi suhteid uuriv Yael Reisner, kes astub Kanuti Gildi Saali lavale neljapäeval, 8. veebruaril kell 18 loenguga “Beauty Does Matter – The Cultural Bias, The Enigma and The Timely Pursuit of New Beauties in Architecture”.

Loe veel

Avatud loeng seminari sarjast “Sfäärid”: Oliver Laas “Sfäär kui kontseptuaalne metafoor”

Esmaspäeval, 5. veebruaril kell 17 toimub graafika osakonnas Oliver Laasi kuraatorivestlus “Sfäär kui kontseptuaalne metafoor”. Mais ja juunis toimuva Tallinna graafikatriennaali noortenäituse “Sfäärid” üks kuraatoreid, EKA graafikaosakonna dotsent, avab oma loengus “sfääride” temaatikat.

Loe veel

NÄITUSED

Leonhard Lapini isikunäitus „Tühjus ja ruum“ Kumu kunstimuuseumis

Leonhard Lapin. Kalevi kojutulek. 1987. Õli. Eesti Kunstimuuseum

Neljapäeval, 8. veebruaril avatakse Kumu kunstimuuseumis EKA emeriitprofessori Leonhard Lapini (1947) isikunäitus „Tühjus ja ruum“. Avamisel esitletakse näitusega kaasnevat raamatut. Käesolev näitus jätkab Kumu klassikutesarja, mille raames on varem toimunud Tõnis Vindi, Raul Meele, Jüri Okase ja Andres Toltsi näitused.

Loe veel

Lütjohann & Sepsivart Hobusepea galeriis

Kolmapäeval, 7. veebruaril 2018 kell 17.30 avavad Jan Lütjohann(1987) ja Uku Septsivart (1988) Hobusepea galeriis ühise näituse „Vähekene, iga päev”.

Kunstnikud viitavad huvile kätega töötamise vastu, mis on olulisel kohal nende kunstnikupraktikas ja ühiseks läbivaks jooneks käeoleva näituse kontekstis. Nad mõtisklevad valmistamisest kui protsessist kusagil tööpingi ärakulutamise ja juhusliku materjali akumuleerumise vahele jääval alal.

Loe veel

Jätkuvalt avatud:

Paco Ulman'i näitus "Heitmaa" Eesti Arhitektuurimuuseumis

Foto Paco Ulman

Mis on heitmaa sügavam olemismeel ja mida inimesed sealt otsivad? Mida selle keskkonna abil endas kompenseeritakse? Mida on heitmaal – urbaansele keskkonnale nii omasel vaheruumil – üle või puudu, et inimesi sinna ikka ja jälle tõmbab? Neile küsimustele püüab vastuseid leida EKA õppejõu, arhitekti ja kunstniku Paco Ulmani näitus „HEITMAA“ Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Näitus jääb avatuks 25. märtsini.

Loe veel

Marge Monko näitus “Kivid teemantide, teemandid kivide vastu” Tallinna Linnagaleriis

Marge Monko, „WoW”, videostill, 2017

Tallinna Linnagaleriis on avatud EKA fotoosakonna professor, kunstnik Marge Monko isikunäitus „Kivid teemantide, teemandid kivide vastu“. Näitusel eksponeeritud video, fotod ja installatsioon keskenduvad märksõnadele, mille abil kommertskultuuris naiselikkust konstrueeritakse: ilu, ihaldusväärsus ja viljakus. Näituse kuraator on Evelien Bracke.

Näitus jääb avatuks 11. veebruarini.

Loe veel

Eve Kask isikunäitus “2+2=...” Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi esimesel korrusel on avatud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna dotsent, kunstnik Eve Kase isikunäitus “2 + 2 = …”. Näitus asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku viimaste lähiaastate silmapaistvamat loomingut.

Näitus jääb avatuks 13. maini 2018.

Loe veel

Tõnis Saadoja näitus “Stuudio” Kunstihoone galeriis

Lõigatud pilt VI. Õli, lõuend, 44×62, 2017. Foto: Stanislav Stepashko

“Stuudio” on näitus, mis vaatleb pilti kui protsessi; see on näitus, mis kõneleb eeskätt maalimisest, lahates maalimise konstruktsioone ja arhitektuuri. See on miniatuurne skaala minu isikliku maaliruumi ulatusest", sõnas EKA maaliosakonna vilistlane ja õppejõud, kunstnik Tõnis Saadoja.

Näitus jääb avatuks 11. veebruarini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

EKA moetudengite näitus “PULSS” Peterburis

8. veebruaril avatakse EKA moetudengite eksperimentaalvormide näitus “PULSS” Sankt Peterburgi A. L. Stieglitzi nimeline riiklik kunsttööstusakadeemia galeriis. Väljapanek jääb avatuks 21. veebruarini.

Loovjuht ja stilist: Liisi Eesmaa

Disainerid: Kristin Sigus, Emma Leoni, Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Beatrice Randkivi, Lotte Raisch, Andreas Kübar

Loe veel

Animatsiooni osakonna tudengifilmid Brüsselis Anima festivalil

9.-18. veebruarini toimub Brüsselis 37. animatsioonfilmide festival Anima. Festivali valikusse jõudis 2 animatsiooni osakonna tudengifilmi, Nicolas Petelski film "A Table Game" ja Äggie Pak Yee Lee film "Muteum". Mõlemad filmid on valminud magistriõpingutel aastal 2017.

Sel aastal on Anima fookuses Eesti animatsioon. Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakond on esindatud 14 filmist koosneva programmiga, mis annab ülevaate osakonna 11. aastasest ajaloost.

Loe veel

Heta Jäälinoja film "Penelope" on nomineeritud Soome filmiauhinnale Jussi

23. märtsil jagatakse Helsinkis Jussi filmiauhindu, mida peetakse Soome Oscar-iks. Parima lühifilmi kategoorias on sel aastal nelja nominendi seas ainsa animatsioonfilmina esindatud Heta Jäälinoja film "Penelope", mis valmis Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnas magistriõpingutel 2016. aastal. Praegu on Heta meie vilistlane ja animatsiooni osakonna õppejõud.

Hoiame pöialt!

Loe veel

EKA'lased

Kandideeri EKA õppejõuks!

ARHITEKTUURITEADUSKOND

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna lektor (0,25)

DISAINITEADUSKOND

Tekstiilidisaini osakonna professor, osakonnajuhataja ja õppekava juht (1,0)

Moedisaini osakonna dotsent, eksperimentaalne mood (0,5)

Moedisaini osakonna dotsent (0,5)

Nahakunsti osakonna dotsent, osakonna juhataja ja õppekava juht (1,0)

Graafilise disaini osakonna dotsent (0,5)

KUNSTIKULTUURI TEADUSKOND

Muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna dotsent, muinsuskaitse ajaloo, teooria ja praktika alal (1,0)

Kunstihariduse osakonna lektor, kunstiteose analüüsi ja galeriipedagoogika alal (0,5)

Kunstihariduse osakonna lektor, üldhariduskooli kunstiõppe didaktika ja praktika alal (0,25)

VABADE KUNSTIDE TEADUSKOND

Joonistamise õppetooli dotsent, õppetooli juhataja (0,75)

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram