View in browser

Ritualas bene visada toks pat. Kas rytą kavamalėje sumalu pupeles, susmulkintą kavą puodelyje užplikau vandeniu, leidžiu pastovėti. Po kelių minučių prasuku sūkurį šauktu, kavą perpilu į gražesnį puodelį per sietą, ją užpilu pienu. Šįryt atsibudau norėdama to paties kaip visada, tuo pačiu būdu. Viena bėda, kad vakar pribaigiau pieną su popietine desertine kava, o maisto užsakymas atvažiuoja tik 13 valandą. Negi lauksi – susiblendinau savo gamybos augalinio pieno iš avižų dribsnių ir kokoso drožlių. 

Šita istorija gerai apibūdina karantino gyvenimą mano virtuvėje. Ant palangės stiklainyje plūduriuoja kininio kopūsto nupjauta kietoji dalis – iš jos jau dygsta nauji lapai. Kitam dubenėly greta stiebiasi laiškai iš pamerkto svogūno. Savaitgalį supratau, kad duonos tikrai neužteksim iki artimiausio maisto pristatymo, tad iškepiau naminės. Ne per seniausiai užsimaniau naujo projekto, tai prie standartinio maisto užsakymo įsidėjau visus ingredientus, reikalingus korėjietiškų fermentuotų kopūstų kimchi gamybai. 

Kas svarbiausia, žinau, kad aš ne viena. Net populiariausi pasaulio šefai pradeda auginti svogūnų laiškus ant palangės. Atėjo metas, kai visi iš proto eina beveik taip pat – tarp virtuvės ir sofos.

Ką veikti?
Virtuvėje

Karantino projektai – nuo bandelių iki fermentacijos

Jeigu reiktų išrinkti patiekalą, kurį socialiniuose tinkluose mačiau dažniausiai viso karantino metu, karūną uždėčiau cinamoninėms bandelėms. Nežinau, ar čia Beatos Nicholson Instagramas kaltas, ar apvalaina mėnulio fazė, bet žmonės pablūdo dėl cinamoninių bandelių – o ką daugiau veikt, gi lieka tik kept ir valgyt. 

Apie cinamonines bandeles pradėjau neveltui – jos yra puikus karantino projekto pavyzdys. Karantino projektai – tai ilgai stalčiuje ar Instagramo saved skyrelyje laikyti receptai, kuriuos ilgai norėjosi pabandyti, bet tik dabar atsirado tam laiko. Pavyzdžiui, man tokioje kategorijoje atsidūrė korėjietiški kopūstai kimchi ir naminė duona – abu jau pabandžiau. Nors niekaip neprisiruošiu savo pirmam sourdough kepalui, išbandžiau paprastesnį naminės duonos variantą

Jeigu ieškote kokį čia projektą įgyvendinti, man labai patinka Basically Baking Challenge, prasidėjęs dar iki visų karantinų. Jie kas savaitę pasiūlo po naują kepinio receptą, nori tu to ar ne, gerinančių įgūdžius ir žinias. Jeigu norisi žaisti ilgiau, visada galima fermentuoti: duonos raugą, korėjietiškus ar lietuviškus kopūstus ar kombucha. gėrimą Savo fermentacijos žinias pakelsite į naują lygį, peržiūrėję milijonus valandų vienos geriausių internetinių laidų „It's Alive“, o mano dėmesį kepiniams neseniai patraukė išsami ir estetiška lietuviška paskyra @liukaityt.

Instagrame

Live'ų aukso amžius

Jums nesivaidena – iš tos mažytės nuotraukos į jus žvelgia ne kas kitas, o Massimo Bottura. Aha, tas pats, vienas įtakingiausių šiuolaikinių pasaulio šefų, kišenėje laikantis 3 Michelino žavigždutes ir dokumentikas apie save patį. Su Massimo kiekvieną vakarą susitinku savo telefone: apie 20 valandą šefas savo Instagram paskyroje transliuoja tiesiogines transliacijas iš savo virtuvės. Dukra filmuoja, likę šeimos nariai padeda, šefas pasakoja. 

Massimo Bottura – tikrai ne vienintelis, į kurio tiesiogines transliacijas galima vėpsoti kiekvieną vakarą (arba 24 valandas po jų pabaigos). Pasižiūrėti tiesioginių transliacijų aš visad mielai užsuku į „Queer Eye“ komandos nario Antoni Instagram paskyrą (vieną vakarą jis net kalbino Miley Cyrus nuotoliniu būdu). Jeigu mėgstate kepinius, neaplenkite vienos žymiausių pasaulyje konditerių Christinos Tosi Instagram paskyros – ten tiesioginės transliacijos taip pat vyksta kasdien. Bendrai kalbant, siūlau patikrinti visų savo mėgstamų žmonių paskyras – didelė tikimybė, jog rasite daug naudingo nemokamo turinio, net ir be tiesioginių transliacijų (bet tikriausiai su). Aš per šį laiką žiūrėjau net Coldplay live koncertą. 

Ką skaityti?
COVID-19 aktualijos

Ar saugu užsisakyti maistą į namus?

Nežinau, kaip jūs, bet mes savo apsipirkimus parduotuvėje sumažinome maksimaliai. Maždaug taip, kad joje lankomės kartą per dvi savaites arba nesilankom visai – visas maistas mūsų namus pasiekia internetu. Ir nors iš pradžių šita idėja atrodė saugesnė nei bent 30 minučių truksiantis apsipirkimas artimiausioms dviems savaitėms, po šito įrašo pradėjau galvoti kitaip. Nesiėmėm drastiškų priemonių, bet pradėjom galvoti kitaip. 

Man į daugelį klausimų pastarąja tema atsakė šitas Kitchn straipsnis: pradedant tuo, ar verta dezinfekuoti pirkinius (spoiler alert: užsikrėtimo tikimybė labai maža), baigiant temperatūros įtaka virusams. Eglė iš Mano vaikas valgo viską pasiūlė dar išsamesnį straipsnį iš Serious Eats – šis apžvelgia daugiau maisto saugumo temų, pavyzdžiui, paruošto restoranų maisto užsisakymą į namus. 

COVID-19 aktualijos

Kaip nerimą paversti gera vakarienė ir švariais namais?

Pirmąją karantino savaitę jau buvau sutvarkiusi visus savo stalčius ir spintas: nuo prieskonių spintelės iki kanceliarinio smulkmenų stalčiaus. Ir tikrai ne dėl to, kad nelabai turėjaų ką veikt. Labiau todėl, kad namų švarinimas ir gaminimas man padeda kovoti su nerimu, kurio gerokai įsivariau skaitydama portalus (jau to nebedarau, ačiū). 

Wired pasakoja apie tai, kaip nerimo išgyvendinimas tokiais elementariais veiksmais kaip tvarkymasis ar sausainių kepimas biologiškai veikia mūsų galvose. Taip, viskas galiausiai susiję su mūsų smegenimis. Visą straipsnį paskaityti galite čia – po jo dar labiau norėsite tvarkytis ar užmaišyti tą nelemtą duonos raugą. O jeigu norisi ko paprasčiau, Atlantic rekomenduoja, kad nervams nuraminti gerai tinka rizotas. Kol suksite nuolatinius ratus puode, nebus laiko galvoti apie nieką kitą. 

Ką žiūrėti?
Kai atsibos būti virtuvėje

Mano ultimate filmų sąrašas apie maistą

Už šitą sąrašą asmenines padėkas galite atiduoti elektroniniu paštu labas@pusryciams.com arba socialinių tinklų paskyrose, pavadinimu Pusryčiams – pamatysit, tikrai norėsis. Savo duoklę dokumentikoms ir serialams jau atidaviau šiame blogo įraše. Dabar atiduodu sąrašą neįpareigojančių filmų, kuriuos pasižiūrėję užsimanysit valgyti:

  • Julie & Julia
  • Soul Kitchen
  • Jiro Dreams of Sushi
  • The Hundred-Foot Journey
  • Ratatouille (taip, multikas)
  • Chef
  • No Reservations
  • Eat Pray Love
  • Burnt

P. S. Nepamirškite, kad vogti yra negražu – nesvarbu, ar maistą parduotuvėje, ar filmus internetu. Tikrai nepamenu, kokiais būdais pamačiau šiuos filmus (tikrai gali būti, kad kelis ir pavogtus, kai dar nebuvau tokia griežta sau ir kitiems šiuo klausimu). Visgi dabar siūlau rinktis žiūrėti tik tuos filmus, kuriuos galite pamatyti legaliai. Mes namuose prenumeruojame Netflix, Prime Video ir Go3 platformas, pavienius filmus perkame Žmonės Cinema – patikrinkite jas visas.

Kas naujo Pusryčiams?

Atrodo, kad kovo mėnesis ėjo amžinybę. Net jei ir maniau, kad nieko įdomaus neįvyko, pasirodo, įvyko. Įdomiausi reikalai tinklaraščio fronte:

2 šakšukos TV3 laidoje „La Maistas“

Mėnesis prasidėjo nuo ryto prie televizoriaus – kovo pirmąją TV3 eteryje pasirodė laida „La maistas“, kurioje gaminau dvejas šakšukas. Visas laidos įrašas – nuorodoje.

Pusryčių lenta „Beatos virtuvės“ žurnale

Jau anksčiau paruošiau išsamų gidą kaip paruošti pusryčių lentą – tobulą patiekalą pusryčių draugų susibūrimams. Gaila, kad dabar jau tokius organizuoti draudžiama. Tekstą paskaityti vis tiek siūlau – įkvėpimo ateičiai čia į valias.

#SUPPORTYOURLOCALRESTAURANT

Nors per pirmas dvi kovo savaites dar spėjau fiziškai papuotauti net 4 vietose – pusryčiai Please ir Brussels Mussels, vakarienė Pamella bare ir kokteilis Youngs Club Halės turguje – antroje jo pusė dėl karantino nebebuvo tokia džiuginanti. Džiuginanti ne man, o visam HoReCa sektoriui. Apie svarbą palaikyti vietinius mėgstamus restoranus jau rašiau Instagrame, nesikartosiu. Bet visada mielai priminsiu sąrašą vietų, kurioms reikia jūsų palaikymo: 

    Iš ko pasijuokti?

    Pabaigai – mano asmeninė kolekcija memų, kuriuos sąžiningai kaupiau visą mėnesį. Tik jums, tik šiuo formatu.

    Ačiū, kad perskaitei iki galo! Jeigu turi komentarų ar pastebėjimų, mielai jų laukiu Instagrame, Facebooke arba el. paštu žemiau. Linkėjimai!
    Gabrielė, Pusryčiams
    labas@pusryciams.com
    +37063082731
    facebook instagram

    -----

    Tu gauni šį naujienlaiškį, nes kadaise jam užsiregistravai. Nepatinka? Visada gali parašyti ir pasiskųsti man arba atsisakyti naujienlaiškio visam laikui.

    Atsisakyti
    MailerLite