PASAULIO LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS
VALDYBOS

Naujienlaiškis 2020/07

Liepos 17-oji – Pasaulio lietuvių vienybės diena

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Valdyba sveikino pasaulio lietuvius su Pasaulio lietuvių vienybės diena. Kreipimesi į pasaulio lietuvius PLB Valdyba pabrėžė: „Kad ir kur mus nunešė likimų sparnai, bylokime vienybę – joje yra mūsų jėga, joje – Lietuvos stiprybė. Tai ypač svarbu dabar, kuomet gyvename neeilinių iššūkių kupinais metais.“

Pasaulio lietuvių vienybės diena kasmet minima liepos 17-ąją, kai prieš 87-erius metus legendiniai lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas (tikrieji vardas ir pavardė – Stanislovas Girskis), leidosi į lemtingą skrydį per Atlantą. Tąkart juodu siekė sujungti skirtingose Atlanto pusėse gyvenančius lietuvius ir taip simboliškai sumažinti atstumą tarp toli esančių tautiečių.

Liepos 17 d., po ilgos pertraukos ir Lietuvoje pasibaigusio karantino pirmą kartą Lietuvos Respublikos Seime gyvai susitikę Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke su Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos pirmininku Antanu Vinkumi aptarė artėjančių Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje ir joje numatyto galimo elektroninio balsavimo klausimus.

D. Henke ir A. Vinkus sveikino pasaulio lietuvius su Pasaulio lietuvių vienybės diena!

Nuotrauka Seimo kanceliarijos.

Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelio bažnyčioje Rumšiškėse įvyko pasaulio lietuvių jaunimo miuziklo „Nepriklausomybės tiltai“ premjera, skirta Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui. Miuziklą kūrė Scenos ir estetikos mokyklos stovyklos dalyviai iš septynių šalių, o iš viso renginys suvienijo 19 šokių kolektyvų iš viso pasaulio. Rumšiškėse dalyvavo ir šeši Lietuvos solistai. Tie, kurie negalėjo atvykti į Rumšiškes, prisijungė virtualiai.

Projektui trečius metus vadovaujanti PLB Švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė sakė, kad kasmet organizuojamoje stovykloje jaunimas įvairiais aspektais susipažįsta su lietuviška kultūra.

„9 dienas jie praleidžia pačiame lietuvybės lopšyje – Rumšiškių liaudies buities muziejuje, o kur dar lietuvių liaudies dainos, šokiai, žvilgsnis į juos per jaunatvišką, šiuolaikinę prizmę. Vaikai išvažiuoja su dideliu motyvacijos užtaisu, žiūrovų ovacijomis miuziklo metu, naujais draugais, kuriuos vienija lietuvybė ir muzika, ir dar gilesniu identiteto suvokimu“, – sako A.Černiauskaitė.

Plačiau skaitykite čia:

Seminarų ciklas „Užsienio lietuvių pilietiškumo skatinimas: ar išlaikysime Pasaulio lietuvių rinkimų apygardą?“

Liepos 18 d. PLB Ekonominio bendradarbiavimo komisijos pirmininkas Rimvydas Baltaduonis Užsienio reikalų ministerijos organizuojamame Globalios Lietuvos seminare skaitė pranešimą „Kodėl mes turime dalyvauti ir aktyviai balsuoti ateinančiuose rinkimuose?“. Taip pat kartu su PLB viešųjų ryšių komisijos pirmininku Vaidu Matulaičiu dalyvavo diskusijoje „Išmoktos pamokos: patirtys skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių dalyvavimą LR Prezidento rinkimuose ir referendumuose 2019 m.“

Liepos 25 d. PLB valdybos narys Rimvydas Baltaduonis virtualioje erdvėje vykusiame antrajame Globalios Lietuvos seminare pravedė diskusiją su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, kuris pristatė situaciją Lietuvoje Europos Komisijos akimis, ir politologu Mažvydu Jastramskiu, apžvelgusiu Lietuvos politikos aktualijas prieš rinkimus.

Seminarų cikle dalyvauja daugiau kaip 60 lietuvių iš 22 šalių. 

Liepos 29 d. PLB atstovai dalyvavo neformaliame nuotoliniame pasitarime, kuriame Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė pristatė 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų organizavimo COVID-19 pandemijos metu tvarkos aprašo projektą.

Rugpjūčio 1 d. Radijo Klubas Lithuanian Melodies valandėlėje, skirtoje Seimo rinkimams, dalyvavo PLB valdybos narys, LR Seimo ir PLB komisijos ko-pirmininkas bei #MūsųMetasDABAR koordinatorius Rimvydas Baltaduonis, kuris atsakė į klausimus: Kodėl pasaulio lietuviai turi balsuoti? Kodėl reikia paskubėti registruotis? ir Kaip viskas vyks šiuose rinkimuose - įskaitant ir VRK ruošiamą internetinį balsavimą?

Laidos įrašo klausykite čia:

Susitikimai su Pietų Amerikos lietuviais

Liepos 11 ir 13 dienomis PLB Plėtros komisija organizavo virtualius susitikimus su Peru ir Ekvadoro lietuviais.

Kuriasi Italijos lietuvių profesionalų klubas

Liepos 22 d. PLB Ekonominio bendradarbiavimo komisijos pirmininkas Rimvydas Baltaduonis dalyvavo Italijos lietuvių profesionalų klubo iniciatorių pasitarime, kurio metu pasidalijo kitų veikiančių klubų patirtimi ir gerosiomis praktikomis.

Plačiau skaitykite čia:

„Pasaulio lietuviai ir Lietuva“

Skaitykite naujus PLB atstovybės vykdomo projekto „Pasaulio lietuviai ir Lietuva“ straipsnius svetainėje www.pasauliolietuvis.lt

Gintarė Dičkutė: „Paragvajus – dar tik auganti šalis“

Ramūnė Sakalaitė-Jonaitienė: „Žengti su laiku gal yra pats didžiausias egzaminas“

Vardas, atveriantis Prancūzijos lietuvių širdis: kunigas Jonas Petrošius

Daugiau skaitykite čia:

Projektą remia:

Kviečiame skaityti metraštį „Pasaulio lietuvis“.  2020 metų metraštis pasieks skaitytojus spalio mėnesį.  

Infrormacija apie prenumeratą čia:

XI pasaulio lietuvių sporto žaidynės keliamos į 2022 metus

Informuojame, kad XI pasaulio lietuvių sporto žaidynės, kurias buvo numatyta surengti 2021 metais, perkeliamos į 2022 metus. Tiksli žaidynių data bus paskelbta vėliau. 

Facebook
PRENUMERUOTI

PLB valdyba

PLB pirmininkė Dalia Henke

El. paštas: Dalia.Henke@plb.lt

PLB atstovybė Lietuvoje: Gedimino pr.53, 

Seimo III rūmai, 212 k. Vilnius

El. paštas: plbav@lrs.lt

www.plb.lt

www.pasauliolietuvis.lt

SHARE FORWARD
MailerLite