Facebook

🙉👉💕Visi tėvai šiuo metu susiduria su daug iššūkių, pradedant udymu ir baigiant vaikų emocine sveikata. Tačiau Itin jautrių vaikų tėvai turi gerokai daugiau iššūkių.
Apie tai ir pakalbėsime dviejuose susitikimuose 04.28 ir 05.05 su psichologe Jūrate Bortkevičiene.

⁉️ Kuo išsiskiria Itin jautrūs vaikai, kaip jiems padėti susitvarkyti su savo jausmais, ne tik šiuo laikotarpiu, bet ir sugrįžus į kasdienybę?

 

Ar pastebite, kad jūsų vaikas sunkiai priima naujas situacijas ir naujus žmones? Ar jūsų vaikui nuo garso skauda galvą? Jam dažnai būna tai šalta tai karšta, jis gerai užuodžia kvapus? Jūs vargstate parinkdami jam maistą, nes jis turi savo supratimą apie maistą? Jam dažnai netinka jūsų siūloma apranga, ji “kandžiojasi, veržia, spaudžia ir šiaip nepatogi, jis turi savo mėgstamiausius ir nepakeičiamus rūbus? Jam nepatinka siurprizai ir masė draugų per gimtadienius? Kai lankotės svečiuose jis mieliau sėdi prie jūsų nei eina žaisti su bendraamžiais? Atrodo, kad jis visko bijo. Jis greitai pravirksta, rodos, dėl bet kokios smulkmenos, o žiūrėdamas filmą dažnai užsidengia akis arba prašo išjungti? Jis visur siekia tobulumo ir turi didelę baimę suklysti, o su jaučiama neteisybe gali kovoti kumščiais arba destruktyviu elgesiu? Jie gali lengvai tapti“ dramų karaliais” ar “Jautriaisiais princais. Jų žodyne dažnos frazės ““Nieko nemoku..., niekada nepavyks.., niekas su manimi nedraugauja... visada, visi,....” jie patys geriausi kritikai pasaulyje, tačiau patiems priimti kritiką yra labai sudėtinga.  Jei jiems nepavyksta padaryti iš pirmo karto, jie atsisako bandyti ir patys nusprendžia, kad nieko nesugeba


Ar dažnai susiduriate su aplinkinių tokiais pasakymais, kaip: “Jūsų vaikas keistas; jis kažkoks kitoks; pasitikrinkite ar jis neturi raidos sutrikimų; jis labai greit susigraudina; jūsų vaikas probleminis; jis greit įsižeidžia; jūsų vaikas ir vėl atsisakė deklamuoti eilėraštį šventėje, nors puikiai mokėjo žodžius; jūsų dukra nedalyvavo deimantų rinkimuose, pakalbėkite, kad nebūtų tokia užsispyrus; jo labai keistas mąstymas; jūsų vaikas labai išlepintas” ?

Jei bent dalis aprašymo tinka jūsų vaikui – sveikinu, jūs auginate Itin jautrų vaiką.

Tai nėra sutrikimas- itin jautrūs yra apie 15 – 20 % vaikų. Ir jei mes tinkamai su jais elgsimės, šie vaikai keis pasaulį padėdami ir sau ir kitiems.
Kuomet Itin jautrūs vaikai gyvena tinkamoje aplinkoje ir jaučiasi mylimi, jie “pranoksta” patys save – ne tik mokykloje pažymiais, bet ir stipriu dvasinių vertybių pamatu.

REGISTRACIJA

Paskaitos temos:

Pirma dalis.

 • Kaip suprasti, kad jūsų vaikas tikrai yra itin jautrus?
 • Pagrindinės tėvų daromos klaidos bendraujant su Itin jautriais vaikais.
 • Kaip itin jautrus vaikas, tampa “probleminiu vaiku”? ir kaip to išvengti?
 • Jausmai kuriuos vaikai išgyvena stipriau nei kiti.
 • Kaip priimti jų ašaras, jautrumą, kad tai nevirstų pykčio priepuoliais?
 • Vaiko savivertė, kas mažina IJV savivertę ir kaip ją pakelti?
 • Siekis būti tobulam ir geriausiam – kaip išlaikyti balansą tarp pasiekimo ir nusivylimo
 • Kaip padėti įveikti frazes “Nieko, niekada, visada, visi, niekas....”
 • Reakcija į pakeltą balso toną (nebūtinai nukreiptą į jį), kaip ją priimti?
 • Kaip padėti įveikti baimę suklysti, o suklydus veikti toliau?

 

Antra dalis.

 • Kaip padėti priimti aplinkoje vykstančius pokyčius, nesukeliant pykčio/apatijos/baimės
 • Kaip priimti jų ašaras, jautrumą, kad tai nevirstų pykčio priepuoliais?
 • Kaip tinkamai elgtis kai IJV būna sudirgęs?
 • Kaip tinkamai elgtis kai IJV būna išsigandęs?
 • Metodai padedantys įveikti vaiko baimes
 • Ką daryti kai IJV užvaldo stiprios emocijos?
 • Tai kas kitiems paprasta, jiems gali būti sudėtinga, kaip elgtis tėvams tokioje situacijoje.
 • Jei IJV pradeda muštis, ką daryti ir ko jokiu būdu nedaryti?
 • Kaip drausminti itin jautrius vaikus, kad pasiekti geriausių rezultatų?
  Jums rūpimi klausimai ir atsakymai iš psichologės ir mamos, auginančios tris skirtingus itin jautrius vaikus, lūpų.

  Paskaita skirta ne tik tėvams, auginantiems itin jautrius vaikus, bet ir pedagogams, socialiniams darbuotojams, psichologams ir visiems kas susiduria su vaikais kasdienybėje.

 

Dalyvių atsiliepimai:

 

Nuoširdžiai noriu padėkoti už išsamų seminarą mūsų šeimai aktualia tema. 

Be galo džiaugiuosi sudalyvavusi, nes Jūratės dėka, iš naujo pažinau savo vaiką. Iki širdies gelmių įkvepianti jos motyvacija ir gyvenimiški pavyzdžiai, padėjo suvokti itin jautraus vaiko elgesį, jausmus, pojūčius, poreikius. Būtent ši paskaita atsakė man į daugelį klausimų, kurie kamavo visus septynerius vaiko auginimo ir auklėjimo metus.

Širdingas ačiū! Visiems rekomeduoju.

Alvyda

Rašau Jums norėdama padėkoti nepamatuojamai už šio vakaro seminarą su Jūrate Bortkevičiene! Tai buvo revoliucinis proveržis! Sensacingas susivokimo lūžis! Viltis ir paguoda! Raktas! Veiksmų planas! Palengvėjimas ir pakylėjimas! Mes su dukryte realiai esame išgelbėtos :) ! Jaučiau, kad šis vakaras galimai bus vienas įsimintiniausių! Kai pagalvoju, kaip daug kam to reikia ir kaip daug kam toks seminaras taip pat galėtų padėti... taip norisi dalintis bei palaikyti tokias ir tokius pat - ypatingus. Ačiū likimui ir Jūratei ir Jums Juste, kad taip laiku mane pasiekė ši, galima sakyti, gyvybiškai svarbi informacija. Nuo šiandien viena didžiausių mano svajonių bus pamatyti proveržį aplinkoje, aš svajoju, kad mokslo įstaigos taptų palankesnės skirtingiems, kad išjudėtų pačių pedagogų sąmonė. Kaip svarbu šviesti visuomenę, ypač kad šios žinios pasiektų tuos, kurie labiausiai stokoja realaus, aiškaus vaizdo, situacijos suvokimo bei įsisavinimo, praregėjimo! Kiek galėsiu, pokyčiu, ypač savo vaikui, stengsiuosi būti aš pati. Žemai žemai lenkiuosi ir nerealiai dėkoju Jums mielosios! Asmeniškai Jūratei už Kelrodę Žvaigždę, energiją, sarkazmą, bendrai nuostabų humoro jausmą, kantrybę, jautrumą, pasidalinimą, atliepimą, super vidinį užtaisą, neišseksentį resursą! Šiandien įvyko stebūklas, tiesiog fantastiškas proto perversmas! Viskas pagaliau ramiai savaime dėliojasi į lentinėles. Mano vaiko laukia žymiai aiškesnis, saugesnis, užtikrintesnis rytojus. Su didele meile ir pagarba Jums! Milžiniškas AČIŪ!!!!!!!!! 

 

 Seminaras buvo tikrai vertas skirti laiko. Dar šiandien gerą valandą diskutavome su kartu ėjusia bičiule seminaro tema . Ačiū Jūratei, už  dalijimąsi savo asmenine patirtimi  ir žiniomis.  Buvo paliesti ir keli man pačiai labai aktualūs momentai.  Mano arsenale dabar yra naujų priemonių senoms problemoms spręsti. :)

Dar kartą ačiū Jūratei už laiką ir jėgas mums vakar skirtas!

Esame labai dėkingi su vyru už jūsų išsamų seminarą ir patarimus. Gavome labai daug naudingos informacijos ne tik apie vaiką , bet apie save! :) Jus leidote įsitikinti , kad tikrai mes auginame jautrų vaiką ir kaip su visa tuo tvarkytis!  Ačiū jums! 

Paskaita buvo labai vertinga ir aktuali, išsami, su gyvais pavyzdžiais ir problemų iš gyvenimo aptarimais. Labai patiko lektorė- labai įsigilinusi į problemą, mokanti įsigilinti į auditoriją, išlaikyti dėmesį, artistiška ir nuoširdi. Labai dėkoju gerb. Jūratei už paskaitą ir pasidalijimą žiniomis ir savo asmeniniais patyrimais. Tema buvo nelengva, daugeliui jautri, bet informacija pateikta suprantamai, remtasi aiškiais pavyzdžiais. Žodžiu, nuostabu! Labai dėkinga!

 

Ačiiū labai! Noriu perduoti nuoširdžią padėką lektorei. Puiki informacija ir nuoširdiai smagus jos perteikimas! Visada žinojau, kad tiek aš, tiek dukra esame gimę su jautresne nervų sistema, ir mačiau daug savo tėvų klaidų, kurių nenoriu kartoti augindama savąją. Labai įtraukiantis pasakojimas, puikūs patarimai, gera nuotaika lydėjo viso seminaro metu. Psichologės užtvirtinimas tų dalykų, apie kuriuos anksčiau buvau skaičiusi ir taikiau savo vaikui, labai sustiprino pasitikėjimą, kad esu teisingame kelyje auginadama savo dukrą.Ačiū!

                         

- auginu 6 ir 8 metų berniukus. Gaila, kad apie 2 metus pavėlavau išgirsti apie Itin Jautrius Vaikus ir tuo pačiu džiaugiuosi kad iš vis buvo toks seminaras!

Jis labai laiku.

Dabar ai6kiai suprantu kodėl vyresnysis sūnus yra "toks". Jis man niekada neatrodė keistas. Sakiau kad jis yra "vaikas turintis savo nuomonę

ir "kaip visi" tikrai nedaro ir nedarys tik todėl "kad visi taip daro".

Dabar, kai jis yra mokyklinio amžiaus, jau pusmetį ieškau būdų kaip padėti jam suprasti kad vienodai geri vaikai klasėje nebūna ir

"nepergyventi taip stipriai dėl (pasak jo) neteisybės (netinkamas klasiokų elgesys, triukšmas ir t.t.)".

 

Didžiausias ačiū Jūratei Bortkevičienei už gebėjimą įtaigiai, jausmingai, duodant daug pavyzdžių parodyti temos aktualumą. Išgirdau daug dalykų, svarbių mano darbe su pradinukais. Kaip būtų puiku dar pasigilinti į IJV temą praktiškai su suvaidintomis situacijomis ir jų sprendimo būdais.

 

Renginio nuoroda FB:

https://www.facebook.com/events/660450818086683/

DATA: 2020.04.28 (antradienį) ir 2020.05.05 (antradienį);
LAIKAS: 18 – 19.30 val. Du prisijungimai po 1,5 val.;

KAINA: 15 Eur, į kainą įeina ir paskaitų įrašai (kaina už abi paskaitas, jei negalėsite kurioje nors dalyvauti, atsiųsiime įrašą);

VIETA: Online, paskaita vyks per zoom programėlę. Prisijungimas bus atsiųstas kelios valandos prieš paskaitą, kad nepasimestų. Todėl rekomenduojame atsisiųsti programėlę iš anskto, kad nekiltų nesklandumų prieš pat paskaitą.
p.s. bus galimybė gauti pažymėjimus.

REGISTRACIJA:

https://forms.gle/NHXeAgN7uaE96myZ9

Jei reikia pagalbos dėl parsisiuntimo zoom programėlės, parašykite juste.navalinske@gmail.com

Su meile,
Justė Navalinskė
juste.navalinske@gmail.com
+37067804794

 

Jei nepageidaujate gauti naujienų ir ši informacija Jums nėra aktuali, paspauskite mygtuką apačioje: Atsisakyti

Unsubscribe