Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Květen 2020

LETIŠTĚ PRAHA PODEPSALO CHARTU DIVERZITY

Diverzita je princip, který umožňuje všem lidem bez ohledu na jejich individuální odlišnosti plně rozvinout jejich osobní potenciál. Letiště Praha si uvědomuje, co tento princip představuje, a že je příležitostí pro inovace. Podpisem Charty diverzity se letiště zavazuje vytvářet prostředí, které je otevřené každému nezávisle na pohlaví, rase, barvě pleti, národnosti, etnickém původu, náboženství, světovém názoru, zdravotním stavu, věku či sexuální orientaci. 

NA LETIŠTĚ SE POSTUPNĚ VRACÍ PRAVIDELNÉ LINKY

Několik leteckých společností již oznámilo znovuobnovení provozu na pražské letiště. Například společnost Eurowings obnovila přímou linku do Düsseldorfu, další let je prozatím naplánován na 5. června. Část svých pravidelných linek opět spustily České aerolinie, a to lety do Amsterdamu, Frankfurtu nad Mohanem, Paříže, Stockholmu a Bukurešti. Přímé spojení s Amsterdamem spustila taktéž společnost KLM. Průběžně aktualizovaný seznam všech obnovených a oznámených pravidelných linek najdete na speciální podstránce Letiště Praha: https://www.prg.aero/seznam-obnovenych-linek.

OCHRANNÁ OPATŘENÍ NA LETIŠTI

Letiště Praha se postupně vrací k běžnému provozu. Kvůli bezpečnosti cestujících i zaměstnanců letiště přijmulo několik ochranných opatření a pravidel. Upravily se jednotlivé procesy při odbavování cestujících na příletech i na odletech tak, aby nedocházelo k nadměrné kumulaci cestujících na jednom místě a v jeden čas. Na přepážkách byly instalovány ochranné fólie pro bezpečný kontakt mezi cestujícím a odbavovacím agentem. Tabule a polepy informují například o nutnosti nosit roušku, dodržovat hygienu rukou a také bezpečné rozestupy.

LETĚLI JSME NA POMOC

Více než 100 dobrovolníků z řad zaměstnanců Letiště Praha během nouzového stavu odvedlo u sedmi organizací neuvěřitelných 1 500 hodin práce. Uskutečnili 100 nákupů a pomohli rozvést přes 600 obědů seniorům v okolí. Dobrovolníci z řad zaměstnanců letiště přelili 4000 litrů dezinfekce, kterou poté distribuovali potřebným, vypleli 800 m2 záhonů a 150 m2 vinic.

NA LETIŠTĚ SESKOČILI PARAŠUTISTÉ

Po téměř 70 letech na pražské letiště seskočili parašutisté! Z letounu AN-2 se z výšky tří tisíc metrů snesla skupina 12 nadšenců a k vidění byly různé parašutistické kousky, jako například seskok s velkou českou vlajkou nebo přistání na vysokorychlostních padácích. Celá akce, která byla koordinována s Úřadem pro civilní letectví a Řízením letového provozu ČR, se uskutečnila na podporu parašutismu a letectví, které nyní prochází složitým obdobím.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - DUBEN 2020

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − DUBEN 2020

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.