*I live simply *Sázení stromů *Ledová stúpa *Archiv *Nadační sbírka Zobrazit email online

A Message and Appeal from Sonam Wangchuk!

It is that time of the year when hope gets a chance and we make New Year resolutions to change ourselves and change the world.
The I Live Simply Movement is a unique initiative from the mountains of Ladakh in India encouraging people to shift to sustainable habits in their daily life. It does so by crowd-sourcing pledges on our site www.ilivesimply.org and quantifying them.
 
As we venture into 2020, we need to be mindful of the carbon footprints we leave behind and make conscious efforts to reduce them. It is time to be responsible. With this intent in mind we urge one and all to make meaningful resolutions to protect the only planet we have.
Please help us in the mountains by visiting www.ilivesimply.org and contributing, not in money but by making a pledge to live simply.

Best wishes and Regards
Sonam Wangchuk

Na této stránce můžete sledovat závazky dalších lidí a třeba se inspirovat k tomu svému:

POMOHLI JSME VYSADIT 15 400 STROMŮ !

Jednou z našich hlavních nadačních aktivit je ekologie. Snad si ani nelze neuvědomovat, že stromy hrají v přežití "lidského světa" zásadní roli a bez spolupráce s nimi brzy zahyneme. 

Všenory (u Prahy) jsou dalším místem, kde jsme se rozhodli sázet stromy. Jaroslav Bím, jeden ze zakladatelů Linhartovy nadace, dostal nápad znovu oživit suchý les o rozloze 4,5 hektaru. Společně s Martinem Lánským a místním hajným Filipem Tobolkou tak zorganizovali rozsáhlé sázení stromů.

Více jak 200 lidí zasázelo přes 15 400 stromů během pouhého víkendu ! DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE !

VIDEO z akce najdete TADY.

ZASTROMUJ PRAHU !

Zatímco tým Tibet Open Housu sázel stromy ve Všenorech, tým Linhartovy nadace sázel v Praze ve Stromovce a na Petříně. Pražský primátor Zdeněk Hřib chce v Praze vysázet přes jeden milion stromů a vyzval občany, aby se přidali. S potěšením jsme výzvu přijali, přidali ruku k dílu a zasadili strom za dlouhý život J. S. Dalajlámy.

VIDEO můžete zhlédnout ZDE.

UMĚLÝ LEDOVEC

Lidé nemají kvůli změně klimatu dostatek vody pro svůj život a zemědělství. Behěm budování Buddhy 108 Ft. jsme poznali osvíceného vynálezce Sonama Wangchuka, který se rozhodl postavit tzv. Ice Stupu, umělý ledovec.

Je to velmi ekonomické a levné řešení, které je dostatečně efektivní na to, aby nahradilo přírodní zdroj vody během období, kdy jej lidé potřebují. Cílem je zmrazit vodu v zimě a použít ji později na jaře na zavlažování polí. Na jaře slunce ozařuje jen malou plochu ledové stúpy a voda taje pomaleji než v okolních ledovcích.

Sonam za tento nápad získal Rolex Award a my jsme rádi, že jsme se k jeho projektu mohli připojit. Stavíme Ice Stupu v Mulbekhu v Indii a jako experiment jsme se rozhodli postavit jednu i v českých horách.

PROJEKT BUDDHA 108 Ft.

AKTUÁLNĚ

ESTER GEISLEROVÁ & MILAN MAZÚR: REENACTMENT

KONEC VÝSTAVY JIŽ 17/1 !!!

Galerie NoD, Dlouhá 33, Praha 1 

POVĚSTI Z BOŽÍHO LESA / OLDŘICH JANOTA // 17.1. // 19:00

FB UDÁLOST
Celý program Tibet Open House

Tibet Open House, Školská 28, Praha 1 

NADAČNÍ SBÍRKA

Sbírka Linhartovy nadace byla založena v roce 1990 v průběhu první velké společné výstavy „Česká Alternativa“. Ve sbírce jsou dnes zastoupeni autoři téměř dvou generací: Alena Beldová, Jiří Belda, Jiří David, Denise Davis, Renata Drahotová, Gábina Fárová, Jan Franek, Kurt Gebauer, Laco Garaj, Roman Havelský, Petr Králík, Petr Kavan, Petr Kubín, Tomáš Hatle, Libor Krejcar, Vladimír Kokolia, Richard Konvička, Martin Kuča, Tomáš Kudela, Martin Mainer, František Matějka, Katherine Ella Marsch, Jaroslav Mayer, Stefan Milkov, Karolina „Kajda“ Mitášová, Boleslav Neuberg, Pavel Novák, Otto Placht, Bella Prelata, Martina Riedelbauchová, Gail Sagman, David Saudek, František Skála, Joska Skalník, Tono Stano, Shane Stevens, Antonín Střížek, Zdeněk „Fáňa“ Svododa, „Sysel“, Kateřina Štenclová, Margita Titlová – Ylovsky, Petr Tůma, Stanislav Tůma, Petr Vaněček, Vincent Venera, Lenka Zvěřinová aj.

Zmapováním české výtvarné scény prvního desetiletí 21. století je možností ukázat díla, která jsou ještě čerstvá a silně ovlivňují momentální dění na umělecké scéně, nicméně už je do jisté míry prověřil čas. Mezi vybranými umělci, kteří svá díla realizují prostřednictvím nejrůznějších materiálů a médií, je řada již mezinárodně uznávaných osobností např. Josef Bolf, Filip Černý, Igor Grimmich, Jakub Janovský, Krištof Kintera, Ivana Lomová, František Matoušek, Agáta Mayerová, Matěj Olmer, Petr Písařík, Pavel Příkaský, Michael Rittstein, Adam Stanko, Helena Sequens, Jana Šárová, Jan Šerých, Michal Škapa, Mirka Vitásková. CELÝ TEXT ZDE.

JEDEN AUTOR

Protože je z čeho vybírat, rozhodli jsme se poslední okénko v každém NWSL věnovat jednomu autorovi z nadační sbírky LN.  

KURT GEBAUER

VZNÁŠENÍ

"Kurt Gebauer se již desítky let zabývá figurami vytvářenými pro veřejný prostor. Nejprve je představil na přehlídce neoficiálního umění na Malostranských dvorcích, později například ve Vojanových sadech, kde byly pověšené v korunách stromů. Někdy je však při různých příležitostech (i v Galerii NoD) uplatnil také v interiérech. Původně byly šité a vycpané, ale později je odléval z laminátu.

Tentokrát připravil pro oslavu 21. výročí založení Roxy dvojici létajících figur, které jsou zavěšené na ocelových lankách nad křižovatkou Dlouhé a Rybné ulice. Jsou sestavené z jednotlivých odlitých dílů, působí velmi křehce a odlehčeně, jakoby se nad křižovatkou vznášely či plavaly. Symbolizují volnost, vyjadřují souznění lidí s městským prostředím, se vším, co se ve městě děje." Kurátor a text: Jiří Machalický

 

Linhartova nadace Dlouhá 33, Praha 1, 110 00, Česká republika
petr@linhartovanadace.cz
+420 604 363 475
Facebook Website Instagram

GDPR 
E-mailové adresy, které jsou jedinými daty, jež o Vás uchováváme, a používáme výhradně k zasílání informací a pozvánek na kulturní akce pořádané Linhartovou nadací, jsou u nás v bezpečí. Vaše údaje nejsou poskytovány třetím osobám. Pokud se budete chtít v budoucnu z odběru odhlásit, je to kdykoliv možné:

 

odhlásit se

MailerLite