– Kodėl taip atsitinka?
– Ir kas atsitinka dėl to?
Yra tokia psichoterapijos rūšis, kuri vadinasi transakcinė analizė. Kaip teorija ji taikoma psichoterapijoje, įvairiuose mokymuose gerinant organizacijų kolektyvų mikroklimatą, žmonių tarpasmeninio bendravimo problemas.
Transakcinės analizės teoriją 1950 – 1960 m. išvystė gydytojas Eric‘as Berne‘as ir jo kolegos. Jų nuomone, tuo metu daug dėmesio buvo skiriama tiriant žmogaus psichinius procesus ir per mažai - tarpasmeninių santykių psichologijai.
Jei paprasčiau, tai, kas mus sugriauna ir tai, kas mus atstato, yra tas pats – tai santykis. Būtent jį tyrinėja ir visos kitos psichologijos ar psichoterapijos šakos. Juk psichikos sveikata – tai gebėjimas būti savimi tarp kitų.
Galų gale, gal ne visada svarbu, koks tas turinys – kartais lemia tiesiog forma, tai yra, bendrystė. Kur jos ieškoti?
Profesionaliose terapijos grupėse (mūsų atveju - AA arba Al-anon), draugių plepėjime, tyliame vyriškame draugo žvilgsnyje, moterų ratuose, šeimų rekolekcijose, sveikatos retreatuose
ir pan. Šiandien siunčiu Jums foto, kur mano draugė Lina pagauna akimirką, kai esu testuojama kineziterapeutės, pritaikant mano dabartinę būseną stiprinančius kvapus. Taip, tai mano atostogos, mano pasaulis, mano gyvenimas. Taip, tai mano bendrystė, kuri mane augina. O Tavo kokia?
|