Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Říjen 2019

PLASTY UŽ NELETÍ!

Letiště Praha spouští program Plasty už neletí, který má vést k omezení spotřeby jednorázových plastů. Chce proto motivovat cestující, aby tento druh plastů používali minimálně nebo vůbec, zároveň firma postupně snižuje vlastní spotřebu plastových obalů a do iniciativy zapojuje i obchodní partnery. Letiště tak rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí, které se dosud soustředily spíše na snižování emisí, ochranu proti hluku či ochranu podzemních i povrchových vod. Zároveň se tak připojuje k některým evropským letištím, která hledají cestu ke snižování produkce plastového odpadu.

LETIŠTĚ PRAHA NABÍZÍ SPOJENÍ DO 121 DESTINACÍ V RÁMCI ZIMNÍHO LETOVÉHO ŘÁDU

V neděli 27. října 2019 vstoupil v platnost zimní letový řád, v jehož rámci bude mít Letiště Václava Havla Praha přímé letecké spojení do 121 destinací ve 46 zemích světa. V porovnání s loňskou zimou se na seznamu destinací objeví nově například Lvov, Charkov, Kišiněv, Florencie, Bejrút, Nur-Sultan nebo Keflavík. Celkem získá Praha v rámci zimního letového řádu spojení do 15 nových míst. Nejvíce se bude létat do Londýna. Přímá pravidelná letecká spojení bude z Prahy v průběhu zimního letového řádu provozovat 60 leteckých společností, z toho 13 nízkonákladových.

LETIŠTĚ POZVALO STAROSTY NA NÁVŠTĚVU

Vedení letiště se v říjnu setkalo s představiteli okolních obcí a městských částí s cílem seznámit s plánem rozvoje nejprve okolní komunity, kterých se toto téma bezprostředně dotýká a jejichž názor je tedy jedním z důležitých aspektů při rozhodování. Po detailní prezentaci plánu budoucího rozvoje, vývoje leteckého provozu i všech budoucích záměrů následovala diskuze. Probírala se problematika hluku, doplňková protihluková opatření i nutnost kolejového napojení letiště. Dále byly představeny dva nové grantové programy pro okolí. Právě vzájemná upřímnost a ochota naslouchat je základem dobře nastavené fungující spolupráce.

NOVÁ MOBILNÍ HRA WORLD OF AIRPORTS

Letiště Praha se stalo partnerem nové mobilní hry World of Airports. Ve virtuálním světě World of Airports hráči mohou budovat vlastní leteckou společnost a řídit provoz Letiště Václava Havla Praha. V pokročilé fázi hraní si rovněž mohou postavit letiště budoucnosti. Vývoj ruzyňského letiště ve hře totiž bude odpovídat tomu, jak by letiště mělo dle rozvojových plánů skutečně vypadat.

Novinka navazuje na předchozí herní titul AirportPRG, který si stáhl více než milion uživatelů. Hra World of Airports je k dispozici zdarma na Google Play a App Store. Přímo na Letišti Václava Havla Praha ji pokřtili herní publicistka Alžběta Trojanová a akrobatický letec Petr Kopfstein.

NEAPOL: MĚSTO PLNÉ EMOCÍ

Krása italského města Neapol a jeho historických památek je skutečně impozantní. V historickém centru můžete navštívit Baziliku svatého Františka z Pauly, která v podzemí ukrývá hrob tohoto světce a unikátní fresky a sloupy původního kostela ze 4. století. Za prohlídku stojí rovněž bývalý královský palác na Piazza del Plebiscito, k němuž je připojeno jedno z nejstarších divadel v Evropě, Teatro San Carlo. Neopakovatelný výhled na záliv a na Vesuv si pak užijete přímo z krásného italského přístavu. Neapol oplývá i rušným nočním životem a najdete zde spoustu restaurací, podniků a kaváren s tradiční neapolskou kuchyní a vynikajícím vínem.

Do Neapole se v rámci zimního letového řádu dostanete z Letiště Václava Havla Praha s leteckou společností easyJet, a to až šestkrát týdně.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - ZÁŘÍ 2019

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − ZÁŘÍ 2019

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.