undefined
Gerb. vynomėgėjau,

Kodėl butelius „Vyno klubo“ lentynose ir interneto svetainėje pradėjome puošti nauju lipduku su užrašu „Saikingo vartojimo kultūra / Wine in Moderation“ ir apskaičiuotais standartiniais alkoholio vienetais (SAV)? Todėl, kad prisijungėme prie Lietuvos someljė mokyklos iniciatyvos skatinti saikingą vyno vartojimą mūsų šalyje. O ką kalbėti apie saiką, jei nežinau tiksliai, kiek gryno alkoholio suvartojai su vynu? Antai šampano butelyje (12 tūrio proc.) – 7,2 SAV, o butelyje porto (19,5 tūrio proc.) – 11,7 SAV. Daugelio pasaulio šalių sveikatos priežiūros institucijų nuomone, alkoholį vartojate nerizikingai, jei neviršijate 13 SAV per savaitę. Daugiau apie tai – mūsų svetainėje. Mums rūpi Jūsų sveikata.

 

Pagarbiai

Arūnas ir Rasa Starkai,

„Vyno klubo“ savininkai

Ispanija ilgai brandina ir laimi

Ne paslaptis, kad vyno kokybė visų pirma priklauso nuo vynuogių kokybės, o ši yra gamtinių sąlygų ir žmogaus darbo vaisius. Tačiau vyno stilius kuriamas vyninėje. Čia nepralenkiami lyderiai yra ispanai. Jie vardan kokybės ir stiliaus pasitelkia laiką ir laimi – nėra kitos šalies, kur būtų tiek vyno stilių, susijusių su įvairiais brandinimo būdais: statinėse, amforose, su mielių nuosėdomis, buteliuose ir t. t.

Chereso trikampio paslaptis

Vargu ar yra kitas toks neįvertintas gėrimas kaip cheresas. Deja, Andalūzijoje daugiau nei 2 tūkst. metų daromas unikalaus stiliaus vynas pamažu nyksta. Per pastaruosius 30 metų Chereso vynuogynų plotas sumažėjo net dviem trečdaliais.

 

 

Kaip teisingai paruošti arbatą?

Arbatos specialistė Juyan Webster rodo, kaip paruošti arbatą, kad geriausiai atsiskleistų jos skonis ir aromatas. Juyan yra „The Chinese Tea Company“ įkūrėja bei arbatos specialistė. Ji gimė ir užaugo Džedziange, vienoje svarbiausių Kinijos arbatos provincijų. Nuo mažens Juyan padėdavo šeimai rinkti arbatžoles, ji užaugo aplinkoje, kurioje buvo puoselėjama arbatos kultūra.

11-kos vyninių kraštas

Pietryčių Ispanijoje, Mursijos (Murcia) regione, plyti viena mažiausių Ispanijos apeliacijų, pavadinta pagal šalia esantį Jeklos (Yecla) miestą. Ne tik vienas mažiausių, bet ir seniausių vyno regionų Ispanijoje (sakoma, jog čia vynuoges augino finikiečiai) užima apie 6 500 ha plotą. Ne per toliausiai nuo jūros (apie 80 km) nutolę, 400–800 m aukštyje augantys vynuogynai yra gaivinami jūrinio klimato, kuris pereina į žemyninį...

 

Maistas ir gėrimai yra sritis, sujungianti žmones

Šįkart kalbiname II kursą baigusią LSM studentę Beatričę Aleksiūtę. Nors merginos veikla ir išsilavinimas susiję su interjero kūrimu, ji neatmeta galimybės išbandyti save gėrimų bei maisto srityje. Beatričė stengiasi sparčiai tobulėti ir siekia, kad ši mintis taptų realybe.

Kaip interjero dizainerė tampa someljė?

 

„M. Cluizel“: šokoladinės tobulybės link

Prasidėjus lietingam rudens sezonui, norisi rašyti apie ką nors skanaus... Kad ir apie šokoladą. Dažno europiečio jau vaikystėje pamėgtą ir po vakarienės tikėtąsi saldėsį. Tai tema, kuria sunku kalbėti nemistifikuojant. Nes iš tiesų šio, iš kakavos pupelių gaminamo skanėsto atsiradimas kupinas magijos. Kakavos pupeles pirmieji panaudoję majai jas laikė dievų dovana ir disponavo jomis kaip piniginiais vienetais.

Liko tik 2 savaitės užsisakyti geidžiamiausiai panetonei

Garsiosios grapos daryklos „Poli Grappa“ virtuozo Jacopo Poli'o kūrinys – panetonė su grapa, yra mūsų klientų dievinamas pyragas. Jis kepamas specialiai Kalėdoms ir kasmet išperkamas pagal išankstinius užsakymus, tad užsitikrinkite reikiamą kiekį jau dabar. Rašykite el. paštu dovanos@vynoklubas.lt

Iki spalio 20 dienos priimame išankstinius užsakymus legendinėms panetonėms.

MŪSŲ PARTNERIŲ NAUJIENOS
Stebuklai vyksta

Restoranas „Stebuklai“ rugsėjį atvėrė duris naujam sezonui.

Stebuklai vyksta II–VII, 8.00–17.00 val.
Vakarai skirti ypatingoms šventėms.
Savaitgaliais ilgieji pusryčiai iki 15.00 val.

Adresas: Gynėjų g. 14, Vilnius 01109

 

 

Ketvirtieji „Ieti“ veiklos metai – naujuose namuose

Kaune įsikūręs restoranas „Ieti“ verčia naują istorijos puslapį. Ketvirtuosius veiklos metus jis pradeda ne tik atnaujinęs meniu, bet ir kviesdamas lankytojus į savo naujus namus. Nuo šiol ištikimų savo lankytojų ir naujų svečių restorano įkūrėja ir šefė Inga Turminienė lauks Kauno širdyje, Rotušės aikštėje, 6-uoju numeriu pažymėtame name. 

Adresas:Rotušės a. 6, Kaunas

Tumpieji vyno kursai mėgėjams

Trumpuosius vyno kursus sudaro 6 paskaitos.

Jeigu domitės vynu ir norite jį pažinti bei daugiau apie jį sužinoti, trumpieji vyno kursai skirti Jums! Čia išmoksite vyno kultūros pagrindų bei puikiai praleisite laiką su bendraminčiais.

Kursai prasidės spalio 16 d.

Tapk viskio ambasadoriumi!
„Whisky Ambassador“

Tai vienos dienos trukmės mokymo programa. Išklausę programą ir išlaikę egzaminą gausite vienintelį Škotijoje ir Didžiojoje Britanijoje oficialiai pripažintą „Whisky Ambassador“ sertifikatą.

Mokymai – lapkričio 17 d. (šeštadienį)

Išmok daugiau!
Fakultatyvios paskaitos

Norite daugiau sužinoti ne tik apie vyną, bet ir apie kitus gėrimus? Siūlome apsilankyti fakultatyviose paskaitose apie kavą, arbatą, vandenį, kokteilius, alų ir kt.

Išsirinkite ir užsiregistruokite. Tai gali tapti ir originalia dovana draugui!

undefined
Stumbrų g. 15, Vilnius
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 18:00
 
Liepų g. 20, Klaipėda
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00