EKA nädalakiri #123

Vilistlaspäev “EKA uus ajastu” toimub juba sel reedel!

Juba EKA uue maja avamisel oli tunda vilistlaskokkutuleku hõngu. Foto: Raul Mee

Kutsume Eesti Kunstiakadeemia vilistlasi reedel9. novembril kell 14 oma uue õppehoonesse külla, et arutleda EKA tulevikuperspektiivide üle. Samuti on võimalus osa saada majaekskursioonidest ning kuulda meie vilistlastelt värvikaid lugusid erinevatest väljakutsetest, mis neid peale kooli oma valdkonnas tervitasid.

14.00 I sessioon – Uue EKA uued õppekavad. Dekaanid arutlevad uutest võimalustest EKA uues kodus.
15.30 paus ja tuurid uues majas
16.30 II sessioon – Vastutuult tribüünile. Kuuleme vilistlaste (äpardus)lugusid, mis peegeldavad väljakutseid nende erialasel teel.
18.00-… muusika ja vabas vormis vilistlasjutud

Lisainfo ja registreerimine

EKA FOTO 20 sünnipäevapidu toimub 8. novembril

Fotoosakonna tudengid Ave Vellesalu, Mari Armei ja Alissa Nirgi 2015.a. Rüütelkonna maja fotostuudios oma ülesandeid tegemas. Foto: Maris Karjatse

Nädal peale kunstiakadeemia sünnipäeva kutsub EKA fotograafia osakond kõiki tähistama oma sünnipäeva 8. novembril algusega kell 19, EKKMis.

Toimub ka meeleolukas kunstiviktoriin, mille on koostanud Marco Laimre.

Esinevad: Indre Spungin koostöös EKA fotograaifia osakonna tudengitega ning duo 4AM. Muusikat mängivad ka DJ Martin Jõela ning DJ Helen Tammemäe.

Loe veel

Rektor Mart Kalmu raamatu "Eesti arhitektuuri 100 aastat" esitlus

Eesti Arhitektuurimuuseumis toimub reedel, 9. novembril kell 15 Mart Kalmu raamatu "Eesti arhitektuuri 100 aastat" esitlus. Raamatusarja EV100 kuuluva teose esitlusel vestleb autoriga Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari.

Eesti 100 aastat paistavad kõige ausamalt välja arhitektuuri kaudu, mida näeme ja kogeme enda ümber igapäevaselt. Olgu see tõsine riigikoguhoone või rõõmus Tallinna laululava, päikeselõõsas Pärnu rannahoone „seenˮ või moodsalt monumentaalne ERM Tartus – ise oleme need endale ehitanud. Ehkki tühjalt lagunevad talud, Kirde-Eesti kaevandused, kolhoosikeskused või keldripoed võivad tunduda nii mõttetud, pole neid kunagi paha pärast ehitatud. Aeg ja olud on püstitanud erinevaid ehitusülesandeid, mille tagamaid ja lahendusviise püüab käesolev raamat avada.

Koostööfestivali raames külastas EKAt üle 70 ettevõtja ja teadlase kogu Eestist

Tanel Kärp tutvustas koostööfestivalil EKA interaktsioonidisaini õppekava. Foto: Ingela Heinaste.

Neljandat korda toimus Eesti ülikoolide ning teadus- ja arendusasutuste Koostööfestival "Õigel ajal õiges kohas", mis tõi kokku ettevõtjad ja teadlased.

EKAst olid festivalil esindatud liftikõnelejad Renee Puussepp, Gloria Paul, Johanna Jõekalda, Tanel Kärp.

Festivali raames külastati ka EKAt. Ettevõtjaid ja teadlasi tervitas avasõnadega teadusprorektor Epp Lankots. Kokku külastas meid üle 70 huvilise kogu Eestist, kellele tutvustati koostöövõimalusi EKAga. Suurt huvi pakkusid: virtuaalreaalsuse labor, graafika osakond, 3D keraamikaprinter.

Arhitektuuritudengite eksperimentaalteos KULG kutsub kiire elutempo eest varjuma

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna teise kursuse tudengid avasid Kalamajas EKA uue hoone vastas asuval pargialal eksperimentaalse varjualuse KULG, mis tudengite endi sõnul pakub võimalust kiire elutempo ja tänavamelu eest korraks varju pugeda.

KULG jääb varju pakkuma kuni talve tulekuni.

Loe veel

EKA osaleb Eesti-Soome-Rootsi koostöös teenusedisaini rakendamiseks haiglates

Kunstiakadeemia tootedisaini osakond koostöös Connected Health klastri ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga korraldab esmaspäeval, 12. novembril algusega kell 12.45 Eesti Kunstiakadeemia uues õppehoone ruumis A501 teenusedisaini rakendusuuringute ettevalmistamise teemalise seminari.

Oodatud on kõik, kes soovivad rohkem teada saada, kuidas teenusedisaini teadus-, arendus- ja innovatsioonialane tegevus saab senisest tõhusamalt toetada ühe riigi tervishoiusüsteemi eesmärke.

Seminar juhatab sisse Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna poolt koordineeritava kõrgharidus- ja tervishoiuasutuste võrgustiku kaheaastase koostööprojekti.

Loe veel

Avalikud ekskursioonid EKA uues õppehoones!

Moeosakonna juhataja prof Piret Puppart tutuvstamas EKA uut maja. Foto: Raul Mee.

Kõik huvilised on oodatud EKA uue õppehoonega aadressil Põhja pst 7 tutvuma! Novembris on giidiks meie õppejõud ja vilistlane Gregor Taul. Ekskursioonil saab kuulda maja minevikust ja miks on meie vilistlased, KUU Arhitektid, selle EKA jaoks just sääraseks kavandanud. Näha saab nii maja avalikke ruume, kuhu on külalised alati teretulnud, kui ka peidetumaid soppe, stuudioid ja töökodasid.

Teisipäeviti kell 12.
Kohtumine fuajees.
Ekskursioon kestab 1h.
Tasu 3€ inimese kohta.

Tere tulemast EKAsse!

Registreerimine

Uudiskiri uudiskirjas!

Värskelt ilmunud EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri (KVI) osakonna sügisene uudiskiri võtab kokku töötajate ja tudengite tegemised juulist oktoobrini.

Doktorant Hanna-Liis Kont kureeris näituse „Lola Liivat. Vaimu vastupanu“.
Vanemteadur ja teadussekretär Mari Laanemets kureeris Tallinna Kunstihoones näituse “Abstraktsioon kui avatud eksperiment”.

Nooremteadur Karin Vicente kureeris Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis näituse “Klassikud. Anu Rank-Soans”.

Kuraatoriõppe suuna juht ja doktorant Anders Härm kureeris koos Eha Komissaroviga KUMUs näituse “Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]”.

Põhjalikus uudiskirjas on veel ülevaade KVI-laste rahvusvahelistest ettekannetest, tööst välisülikoolides ja loetelu arvutatest publikatsioonidest.

Head uudistamist! 

Loe KVI uudiskirja

Avatud loengud, seminarid ja konverentsid

Thomas Markusseni avatud loengus saab kuulda disainist, mis toetab ühiskondlikke muutusi

Thomas Markussen (Lõuna-Taani Ülikooli sotsiaalse disaini uurimisüksuse kaasasutaja ja dotsent) räägib avatud loengus “Sotsiaalne disain – kui väikestest muutustest piisab”, kuidas sotsiaalse disaini protsessid võivad ühiskondlikke muutusi toetada.

Loeng toimub neljapäeval, 8. novembril kell 18 EKA auditooriumis A501.

Loe veel

Alustame EKA hea õpetamise seminaride uut hooaega!

Seminaride sarjaga soovime tuua EKA erinevate osakondade inimesed kokku, et paremini mõista, mis õpetamise vallas toimub. Jätkame väga head tagasisidet saanud sarja ka sel aastal. Oleme selle koostamisel lähtunud EKA sõnastatud väärtusest, et meie jaoks on oluline õpiõnn, nii üliõpilase kui õppejõu vaatest.

Esimene seminar “Õppejõu hääl" toimub neljapäeval, 29. novembril kl 12.45–17.00 ruumis B205 (vabade kunstide monumentaalstuudio). 

Loe veel ja vaata seminari kava

Sisearhitektuuri osakonna kohvihommik vol 8: sihtpunkt KOPENHAAGEN!

Neljapäeval, 8. novembril jätkab sisearhitektuuri osakond kohvihommikute traditsiooniga: kell 9 on kohviliste ees laval Siim Karro, kes räägib oma kogemusest Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias, praktikast Hotel Pro Formas ja elust Kopenhaagenis üldiselt. Kohtume ruumis C406, EKAs.

Loe veel

Arhitekt Jonathan Woodroffe avatud loeng "Produktiivsed linnad"

Neljapäeval, 8. novembril kell 18.30 peab EKA aulas avaliku loengu "Produktiivsed linnad" arhitekt Jonathan Woodroffe (S333 Architecture + Urbanism), kes on töötanud suuremahuliste linnaplaneerimise ja arhitektuuriprojektidega nii Euroopas, Aasias kui USAs.

Woodroffe tuleb EKAsse seoses arhitektuuriteaduskonna uurimisprojektiga "Lõpetamata linn", mis võtab sel semestril fookusesse linnakeskuse teema.

Loe veel

Avatud loeng “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”

Kolmapäeval, 7. novembril kell 18 toimub EKA disainiteaduskonna avatud loeng teemal “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”, mille käigus uuritakse ERKI Moeshow tekkimist ja korraldust alates kaheksakümnendatest kuni tänapäevani. Vestlusringis jagavad ERKI Moeshow ajaloost mälestusi ürituse korraldajad läbi aastate – Anne Metsis, Andro Kööp, Inessa Josing, Reet Aus ja Piret Mägi. Vestlust modereerib Karin Kiigemägi, ERKI Moeshow 2018 projektijuht.

Loe veel

Näitused

SkulpaKuu festivali avab näitus "Fibrous" vanas EKA galeriis

Osalevad kunstnikud: Darja Krasnopevtseva, Izabella Neff, Johannes Luik, Katrin Enni, LAURi, Nele Tiidelepp, Olesja Semenkova, Richard Engel, Valetto Alexandre.

Noore skulptori preemianäitus "Olevik kui tundmatu" jääb avatuks 10. novembrini.

Loe veel

Vana-Võromaa Kultuurikojas saab näha EKA moedisaini

Vana-Võromaa Kultuurikojas on avatud EV100 kunstiprogrammi kuuluva Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna ja Pärnu Muuseumi koostöönäituse "Eesti oma sinine". 

Näitus põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel, kuid teosed peegeldavad loojate tõlgendust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ja seostest loodusega.

Loe veel

EKA maailmas

"Self-Identity" näitus Helsingis

Paljud EKA tudengid ja vilistlased osalevad Galleria Kuja's toimuval näitusel "Self-Identity", mis käsitleb eneseidentifikatsiooni temaatika tagamaid. EV100 programmi kuulub näitus avatakse 9. novembril kell 18 koos performance'itega. Näitus jääb avatuks 31. detsembrini.

Kuraator: Alina Orav.
Kunstnikud: --> Noolegrupp, Alexei Gordin, Alina Orav, Evi Pärn, Jana Soans, Jenny Grönholm, Johanna Mudist, Johan Henrik Pajupuu, Kaarel Kütas, Liisa Kruusmägi, Maria Generalova, Mari Prekup, Panu Ollikainen, Urmas Lüüs.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram