Žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų nepriežiūros atvejų Lietuvoje daug - žiniasklaida mirga apie smurtą patiriančius, netinkamai laikomus, neprižiūrėtus keturkojus. Tyliai kenčia ne tik augintiniai ir gyvuliai, bet dažnai ir aplinkiniai žmonės, kurie bijo imtis veiksmų.

Dažnai žmonės nežino kaip elgtis konkrečiose situacijose, į ką kreiptis ir kaip pagerinti kenčiančių gyvūnų dalią. Didelę įtaką daro tai, kad atsakingos institucijos neturi pakankamai praktikos, kaip spręsti šiuos atvejus, ar nuvertina gyvūną kaip jausmus turintį sutvėrimą. Kadangi žiniasklaidoje apie žiauriai su gyvūnu pasielgusio asmens nuobaudas kalbama mažai, tai neužkerta kelio tokių atvejų pasikartojimui.

Projektas tikslas - kompleksiškai spręsti minėtą problemą:

  • Spręsti gyvūnų nepriežiūros ir žiauraus elgesio atvejus – patyrusi teisininkų ir konsultantų komanda rinks medžiagą, rengs dokumentus, bendradarbiaus su institucijomis ir sieks, kad šie atvejai būtų tinkamai ištirti bei skirtos atitinkamos baudos ar bausmės, o gyvūnų kasdienybė būtų pagerinta. Taip pat, formuos taip trūkstamą teisinę praktiką gyvūnų gerovės srityje.
  • Įgalinti žmones ir organizacijas veikti – paruošime schemą, kuria vadovaujantis žmonės žinos, kur kokiu atveju turi kreiptis, parengsime pavyzdinių teisinių dokumentų rinkinį, konsultuosime proceso eigoje, padėsime parengti dokumentus. Žmonės galės tiesiogiai prisidėti prie gyvūnų gerovės Lietuvoje.
  • Kelti visuomenės sąmoningumą – viešinsime aktualią informaciją, supažindinsime su galimybėmis gerinti gyvūnų gyvenimo sąlygas, pažindinsime su gyvūnų nepriežiūros ar žiauraus elgesio su gyvūnais pasekmėmis.

ŠIUO METU DIRBAME SU 30 GYVŪNŲ NEPRIEŽIŪROS AR ŽIAURAUS ELGESIO ATVEJŲ, TAČIAU DARBAI YRA STABDOMI DĖL LĖŠŲ TRŪKUMO.

PRISIDĖTI GALITE PASPAUDĘ: ČIA

APIE ATVEJUS SKAITYKITE PASPAUDĘ: ČIA

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“

www.ggi.lt

Facebook
MailerLite