Зараз на старті нового політичного сезону та виборчої кампанії час визначитися – якою ми хочемо побачити Україну через наступні 5 років, які великі ініціативи і плани нам потрібні?

Ми у Центрі економічної стратегії поставили перед собою перше завдання з піраміди завдань та сформулювали бачення економіки та економічної політики для країни за п'ять років.

Пропонуємо його вам, адже час єднатися навколо ідей!

                                                               Гліб Вишлінський, виконавчий директор ЦЕС

Наша мрія – побачити Україну у 2023 році такою:

1. Ефективність врядування в Україні оцінюється за індексом World Governance Indicators на рівні, середньому для країн регіону.

2. ВВП щороку зростає не менше, ніж на 5% на рік. ВВП на душу населення становить понад 5000 доларів.

3. Стабільне макроекономічне середовище. Інфляція стабільна нижче 6%, курс гривні гнучкий.

4. Кредитний рейтинг України підвищили до найвищого з «спекулятивних» рівнів – ВВ+, наступна сходинка – «інвестиційний» рейтинг.

5. Український фінансовий сектор інтегровано до загальноєвропейського, українці мають змогу користуватися послугами, доступними європейцям через діючий режим внутрішнього ринку у сфері фінансових послуг.

6. Більшість державних підприємств та усі державні банки приватизовані. Ті, що залишились у державній власності, управляються відповідно до найкращих практик корпоративного управління та рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку.

7. Скасовано мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, ринок землі працює. Серед тих, хто обробляє землю, зростає частка власників, натомість частка орендарів зменшується. Зростає кредитування під заставу землі. Як наслідок, зростають інвестиції, збільшується кількість робочих місць на селі.

8. Ринки транспорту та електроенергії лібералізовано та демонополізовано. Кількість операторів на кожному інфраструктурному ринку – більше п’яти. Запроваджено конкурентні принципи тарифоутворення в електроенергетиці та на транспорті. Усі заявки бізнесу та населення на підключення/приєднання до транспортної інфраструктури та електромереж задовольняються вчасно. Понад 90% населення охоплені регулярними послугами доступних пасажирських перевезень.

Завантажити Маніфест
0

Чому ми говоримо про бачення розвитку країни саме зараз? – читайте у блозі Гліба Вишлінського на Українській правді

0

Презентація та обговорення маніфесту. Фотозвіт. Creative Quarter 05.09.2018.

Більш детальна інформація на цю тему:
Валерія Сєлєзєнєва, директор з комунікацій
office@ces.org.ua
(044) 492-7970

Centre for Economic Strategy

36D Saksahanskoho Str., Kyiv, 01033, Ukraine, Kyiv
Ukraine

If you don't want to receive our newsletter, click here:

Unsubscribe