view_in_browser
Zapraszamy do duchowej podróży!

Czy jesteś gotowa na wakacje życia, wyprawę nad turkusowe zatoki, w dzikie góry, na mieszkanie w przepięknym ogrodzie, pyszne, świeże jedzenie, wspólne ucztowanie, taniec i radość?

Czy chcesz poczuć prawdziwą wspólnotę, krąg kobiet, wsparcie na Twojej drodze tu i teraz?

Czy chcesz obudzić i rozpalić w sobie twórczy, bezpieczny ogień – energię życia? Ogień duchowości płynącej z ciała, ogień twórczości, miłości i pasji życia?

Czy jesteś gotowa, wraz z innymi kobietami, wejść w głębokie ceremonie w intencji uzdrowienia życia na ziemi? Współ-tworzyć mocne, twórcze, transformujące i uzdrawiające pole energii?

Jeśli TAK, to zapraszamy!

Anija i Natalia, matka i córka, od 7 lat prowadzimy wspólnie kobiety śladami Bogini, to będzie nasza trzynasta wyprawa. Odkryłyśmy wyjątkowe miejsca mocy na Krecie i Cykladach, studiujemy niezwykłą, pokojową kulturę Bogini, która rozwijała się w Starej Europie, w tym na minojskiej Krecie. Pytamy, badamy, odkrywamy. Od lat prowadzimy kręgi kobiet. Zapraszamy do wspólnej odkrywczej wyprawy wolnych kobiet!

Anija i Natalia

Jak rozumiemy kobiecy Ogień?

Ogień to energia życia, wirująca spirala i naturalne prawo, do dysponowania nią. Ale także potrzebna jest wiedza, jak i kiedy ją rozwijać i zwijać.

Ogień Bogini – nie ten, który spala i niszczy, ale ten, który jest miłością i radosną afirmacją życia. Pasją i zaangażowaniem, prawem do „nie”, które płynie z szacunku do siebie samej i prawa do „tak”, a nie z bezsilności i niemocy. Ogień to też twórcza energia transformacji, inteligencja, zdolność tworzenia czegoś nowego, oryginalnego.

Dlaczego tak inspirująca jest kultura minojska, która daje zdrowe wzory dla kobiecego Ognia?

Kreta to miejsce specjalne, niezwykłe, to ziemia, gdzie pokojowa kultura Starej Europy przetrwała najdłużej i gdzie nadal możemy poczuć jej wolnego, zmysłowego, radosnego ducha, który obecny jest w sztuce, jaką po sobie pozostawili Minojczycy. Miejsce, gdzie ludzie czcili Boginię, żyli w bliskim związku z ziemią, w egalitarnym społeczeństwie opartym na równowadze pierwiastka kobiecego i męskiego. afirmowali życie akceptując śmierć, jako przynależną do życia, jeden z etapów rytmu Bogini: życie – śmierć – odrodzenie.

Na minojskiej Krecie kobiety były liderkami, kapłankami, twórczyniami kultury. Stały w centrum jako słońce – nie księżyc – życia duchowego. Zaś życie duchowe – w przeciwieństwie do modelu patriarchalnego - było ugruntowane w cielesności, w ogniu ciała, seksualności. Wyrazem duchowego wglądu, czym jest połączenie, jedność tego, co duchowe i cielesne była Wężowa Bogini. Minojczycy praktykowali owo połączenie tańcząc spiralne tańce. Bowiem spirala – zgodnie z odczytaniem Aniji – to właśnie ogień, wirująca energia życia i naturalne prawo, do dysponowania nią. Ale także wiedza, jak i kiedy ją rozwijać i zwijać. Jak bezpiecznie możemy się nią posługiwać.

Nasze wyprawy to podróż. Wynajmujemy samochody, które dają nam wolność (a zarazem intymność) poruszania się po wyspie. Tym razem pojedziemy z lotniska w Heraklionie na wschód Krety, w jej najdzikszą i najpiękniejszą stronę.

Gdzie będziemy podczas tej wyprawy i czego doświadczymy?

Dzień przywitania z przodkiniami w Mochlos – malutkim miasteczku, gdzie na wysepce zachowały się ruiny minojskiej siedziby, świątyni i cmentarzyska Popłyniemy łodzią, by przywitać się z duchami tej ziemi, nakarmić łagodną energią tego miejsca, rozluźnić, wylądować na Krecie. Kameralność i cisza tego miejsca sprzyjają głębokiej medytacji, dzięki której będziesz mogła poczuć, jaka tęsknota – być może stara pamięć – kazała ci wybrać się w tę podróż.

3 dni i noce na najdalszym wschodzie Krety, a tam: najpiękniejsze, małe, dzikie plaże, niezwykłe, otwarte na morze ruiny minojskich siedzib. Udamy się też na małą pielgrzymkę na górę Petsofas lub Kastro, gdzie w górskich sanktuariach, służących uzdrawianiu, celebrowano połączenie ziemi i nieba. Poprowadzimy tam uzdrawiającą ceremonię Bogini Ptak, aby połączyć w każdej z nas ziemię i niebo a także pożegnać wzorzec podzielenia, w jakim wszystkie wzrastałyśmy. Pojedziemy drogą na koniec świata.

3 dni i noce w Ogrodzie, koło Wąwozu Przodków. Zamieszkamy w przepięknym, komfortowym ogrodzie stworzonym przez Katerinę i Stellę. Wśród palm, śpiewu ptaków, kwiatów bugenwilli będziemy relaksować się na leżakach i hamakach, tańczyć i medytować pod rozgwieżdżonym niebem. Będziemy eksplorować ruiny jednego z trzech największych minojskich zespołów świątynnych w Kato Zakros, gdzie do dzisiaj zachowały się wodne baseny w których żyją żółwie, magiczne zwierzęta mocy tej świątyni. Wybierzemy się do dzikiego wąwozu, miejsca ciszy i niebywale mocnej energii, jaką emanuje tu ziemia, gdzie można usłyszeć głosy przodków i przodkiń. Tu zaprosimy Was na vision quest, poszukiwanie wizji: „Jak mam dzielić się swoim ogniem ze światem, jak go w twórczy sposób rozwijać i pielęgnować?”

Płaskowyż Lasithi – góry środkowej Krety. Pojedziemy niespiesznie południową drogą w kierunku centralnej Krety, delektując się pięknem dzikich, pustych gór. Tu czeka na nas Jaskinia Dikteon Andron, w pobliżu której zostaniemy na dwie noce. Jedna z największych i zarazem otoczonych największą czcią jaskiń – minojskich pierwotnych świątyń, gdzie Bogini rodziła boskie dziecko. Zamieszkiwały ją pszczoły, stąd wodami płodowymi tych narodzin był miód. W czasach greckich Dikte stała się mitycznym miejscem narodzin Zeusa, ale już w czasach minojskich – jako macica Ziemi – była szczególnie świętym miejscem mocy, gdzie odbywały się tajemne misteria, w czasie których buchał nagle z jaskini potężny blask. Święty ogień Bogini. W jaskini są niesamowite formacje skalne, które wyglądają jak rzeźby duchów ziemi. Tam właśnie zaprosimy Was do ceremonii – modlitwy za życie na Ziemi. Żeby ludzie na nowo przyjęli i uszanowali ogień Ziemi. Zrodzony z miodu ogień słodyczy życia.

Powrót. Ostatniego dnia odwiedzimy muzeum archeologiczne w Heraklionie, by poczuć i zobaczyć niezwykłe zbiory sztuki minojskiej – emanujące radością życia figurki, ceramikę i freski. Ostatni nocleg to niezwykle klimatyczne miasteczko Archanes, gdzie na rynku, pod tamaryszkami będziemy celebrować pożegnalną kolację.Spotkamy też tam Mirto - artystkę, rzeźbiarkę, która tworzy ceramikę na wzór starożytnych, minojskich figurek.

Zapisuję się
Tak będzie!

Jak będzie wyglądała część warsztatowa?

Pracujemy w kręgu i mocą kręgu. Zapraszamy do wchodzenia w doświadczenie przez ekstatyczny taniec Wężowej Bogini, starożytne, świątynne tańce spiralne, medytację. Będziemy zgłębiać „język Bogini” w jakim Minojczycy zapisali swoją wiedzę i duchowość. Będziemy ożywiać symboliczne medytacyjne gesty minojskie (mudry). Dzielić się doświadczeniami, łącząc nici naszych duchowych wglądów, snów i wizji z wiedzą przekazaną przez minojskie przodkinie w harmonijną mandalę. Abyśmy mogły powrócić do domu z nowym, wolnym od patriarchalnych więzów, afirmującym życie wzorcem wolnej kobiety, która zna tajemnicę połączenia słodyczy życia, jaka rodzi się z połączenia Ognia i Wody.

Cena za warsztat (i organizację wyprawy) 1700zł – rezerwacja miejsca poprzez wpłatę zaliczki za warsztat. Dla osób które dokonają rezerwacji do 15 marca cena wynosi 1500zł!

Pobyt, czyli zakwaterowanie w pięknych miejscach, samochody wraz z benzyną, wejścia do muzeów, ubezpieczenie podróżne:  540euro za 10 dni.

Ta suma może odrobinę zmienić się w dół lub w górę - czekamy na potwierdzenie z dwóch hoteli.

Wyżywienie i zakup biletów samolotowych we własnym zakresie. Podajemy lot i linie lotnicze, którymi będziemy lecieć.

Zapewniamy całkowitą organizacje pobytu, rezerwację hoteli, ubezpieczenie w podróży, pozwolenia na otwarcie miejsc zamkniętych dla ruchu turystycznego, a także wynajem samochodów, którymi będziemy się przez ten tydzień poruszały po wyspie.

Zgłoszenia: anijamil@gmail.com, kontakt@nataliamilunska.com

zapisuję się
Natalia Miłuńska

Borowiec Wspólna 4, Tarczyn
Poland

Otrzymałeś ten email ponieważ zapisałeś się na naszej stronie albo dokonałeś/aś u nas zakupu

Anulowanie subskrypcji
MailerLite