Lõppenud on YFU Eesti 25. hooaeg!

YFU Eesti alustas just uut, järjekorras 26ndat hooaega. 38 õpilast saabus oma elumuutvaimat aastat veetma just meie armsale kodumaale, toeks sooja südamega vahetuspered ning alati abivalmis vabatahtlikud. 65 noort aga astus selle suve jooksul lennukile, et minna ja avastada iseennast ning õppida tundma uut riiki, millest aasta pärast on saanud nende teine kodu. Ning YFU aastaring algab jälle otsast peale – sügise saabudes alustame oma huvitavate koolitundidega Eestimaa koolides, et tuua kultuuri- ning ühiskonna õpetuse tundide kaudu päriselulised kogemused õpilaste ning õpetajateni. Veel mõni kuu ja järgmised vahetuspered saavad avada oma uksed ning südamed uutele saabujatele.

Aitäh kõigile, kelle abiga saame muuta maailma oma koduks!

Algab sügisene koolide TUUR

Ootus on, et koolis oleks toetav keskkond ühiskondlike väärtuste edasiandmiseks, ikka selleks, et noortest kujuneksid avardunud silmaringiga. Üheks võimaluseks on YFU töötoad, kus me käsitleme erinevaid ühiskonna ja kultuuri teemasid läbi mängulise keskkonna. Sel aastal on planeeritud oktoobri ja novembri jooksul teha ligi 120 töötuba! Loe rohkem töötubade kohta SIIT ja kutsu meid külla!

RAHULOLU UURING

Järjekordne YFU Eesti aastaring on möödas ja käes on aeg kokku koguda kõikide yfukate mõtted ning hinnata rahulolu YFU mineviku, oleviku ja tulevikuga. Järjepideva uuringu tulemused on meile väärtuslikud, sest annavad hea sisendi järgmiste aastate tegevuste planeerimiseks ning oma tegevuse hindamiseks. Kõik ikka selle nimel, et saaksime jätkuvalt öelda, et KOOS ON ÄGE! Iga-aastane rahulolu uuring (ROU) on võrreldes eelnevate aastatega pisut kompaktsem ning keskendub sellele, mis YFU jätkusuutlikkuse jaoks kõige-kõige olulisem. Oma panuse saad anda oktoobri alguses, kui ROU sinuni jõuab.

YFU ÜLDKOOSOLEK TOIMUB 10. NOVEMBRIL!  Kõik toetaja- ja tegevliikmed… Kalendrid välja! YFU üldkoosolek toimub 10. novembril Tallinnas! Täpse koha ning aja täpsustame juba peagi – asjakohane info jõuab sinu postkasti lähinädalate jooksul.

MIS VEEL TOIMUNUD ON?

  • Kevadel toimus rahvusvaheline koolitus Let´s Grow Together, mille raames said erinevate Euroopa YFUde vabatahtlikud üksteisega kohtuda ning üksteiselt õppida. Koolituse jätkuks võõrustab YFU Eesti sel sügisel töövarjuna yfukaid viiest erinevast YFUst - Šveitsist, Rumeeniast, Slovakkiast, Saksamaalt ning Austriast – ning projekti raames lõid töövarjutavad vabatahtlikud kaasa Jubina Aasta Alguse seminaril ja peagi ka Soome SÕP reisil Tallinnas ning Sügisesel Wsil. Eesti enda tublid vabatahtlikud Grete ja Renate käisid aga töövarjuna Tšehhi ja Hispaania YFUde kontorites. 

  • Augustis ilmus värske, trükisoe uus YFU Avasta Maailma ajakiri, kus on esmakordselt kaanelugu meie vilistlase Jüri Pootsmanniga! Loe ajakiri kaanest-kaaneni läbi SIIT.

  • YFU Belgia/Flanders otsib kahe erineva projekti raames kahte interni. Internluse kestvus on 12 kuud ning algusaeg on jaanuar/veebruar 2019. Loe rohkem infot!

  • Milline näeb tegelikult välja vahetusaasta korraldus ning planeerimine? See on pikk ja aeganõudev töö, kuid sisaldab ka palju toredaid hetki. Oma hooaja võtavad kokku nii sissetulevate õpilaste kui ka väljaminevate õpilaste programmispetsialist. 

  • 20.-21. septembril käis tegevjuht kohtumas kolleegidega Põhja- ja Baltimaadest, kellega arutati ühiselt operatiivtasandi küsimusi ja jagati parimaid praktikaid. Koosolekul osalesid ka YFU rahvusvahelise juhatuse esimees Gerardo Garcia ning YFU globaalse keskuse juht Melanie Rutten-Sülz, kes tutvustasid YFU rahvusvahelise strateegia rakendamise samme. Uus rahvusvaheline strateegia näeb ette, et võrdset tähelepanu pööratakse YFU tegevustes nii õpilasvahetusprogrammide kvaliteedi säilitamisele, vabatahtlike arendamisele, hariduselu mitmekesistamisele kui ka organisatsiooni enda jätkusuutliku arengu tagamisele. Rahvusvahelisest strateegiast inspireeritud YFU Eesti enda uus strateegia tuleb tutvustamisele juba õige pea – 10. novembril toimuval üldkoosolekul.

Ka sellel hooajal toetame suure südamega yfukate ning ettevõtete abil tulevasi vahetusõpilasi stipendiumitega. Tulekul on kaks stipendiumivooru ning jagamisele läheb kokku üle 10 stipendiumi.

Stipendiumifondi koguneb raha annetustest ning YFU meenete müügist. Meened panevad sinu silmad särama, stipendium paneb särama YFU õpilaste silmad! Meened leiad siit:  https://www.yfu.ee/pood/

Sa ei olegi veel annetaja? Nüüd on võimalus: https://www.yfu.ee/annetamiskeskkond/

MIS TEHTUD, MIS TEOKSIL?

11.-12.mail lõpetasime Eestis viibinud vahetusõpilaste aasta põneva ja sisuka Aasta Lõpu Seminariga. Kuidas seminaril läks ning mida õpilased seal tegid, saate täpsemalt lugeda juba siit.

6. augustil toimus Sügisene GIK ehk Gruppide InfoKoda. GIKile kogunesid 2018/2019 hooaja eestvedajad. Tegemist on nende YFU vabatahtlikutega, kes koordineerivad sel hooajal YFUs 16 erineva tegevusvaldkonna ja töögrupi tegevust! GIKil valmistasime neid ette nii praktilistel teemadel (nt YFU brändi kasutamine, majanduskulude  aruannete täitmine) kui ka enesearengu hindamisel (nt oma oskuste ja eesmärkide seadmine ning sõnastamine).  YFU A ja O on vabatahtlikud! Meie edu ja tulevik sõltub tublidest YFUkatest, kes on võtnud vastutuse erinevate ürituste ja tegevuste läbiviimisel. Tuult tiibadesse, 2018/2019 eestvedajate lend!

20.augustil andsime vahtusperedele kätte ühtekokku ligi 40 vahetusõpilast! Loe Aasta Alguse Seminari kohta lähemalt edasi siit.

25.-26. augustil toimus Jubina Aasta Alguse Seminar 2018!!! Meie ääretult äge ja tore 2017/2018. aasta vahetusõpilaste lend on tagasi Eestis ja suur enamus neist tuli JAASale, et alustada uut etappi YFU esimese aasta vabatahtlikutena ehk jubinatena! Augusti lõpus kogunesidki jubinad peakorraldaja Harold Roode ja ülejäänud JAASa tiimi valvsa pilgu all Laagrikeskusesse Talu ja õppisid nii mõndagi vabatahtlikkuse ja YFUs pakutavate võimaluste kohta. Tere tulemast YFU vabatahtlikute maailma, armsad jubinad!

Igal sügisel võtame hetke, et tänada neid yfukaid, kes möödunud hooaja edusse oma aega, vaeva ja hinge eriti silmapaistvalt panustasid! 12. septembril toimus Tartus YFU 2017/2018 hooaja parimatest parimate tänamine piduliku õhtusöögiga Hotell Antoniuse restoranis. Keda YFUkad see kord parimateks nomineerisid? Ning kes pärjati uhke tiitliga Aasta Vabatahtlik 2018?  Loe rohkem edasi siit.

27.-28.oktoobril toimub sel aastal Sügisene WS  Pärnumaal. Läbivaks teemaks on sel korral eneseväljendamine... ning loomulikult on oluliseks WSi osaks ka hea toit, hea seltskond ja hea saun!! Täpsema tegevuste ülevaate annavad korraldajad WSi kutses oktoobri alguses!

 

YFU MEEDIAS

101 VÕIMALUST LÜÜA YFUS KAASA

YFU Eesti on viimasel hooajal astunud suuri samme selleks, et olla pildis ning nähtaval ja oma mõju veelgi kasvatada. Ja igaüks teie seast saab samuti anda oma panuse:

Ja loomulikult on võimalik soetada endale, sõbrale või tuttavale kingiks YFU sümboolikaga meeneid – alates juubelimeenena valminud Stella Soomlaisi nahast pagasisildist kuni Reet Ausi disainitud taaskasutuse põhimõttel toodetud t-särkideni!

YFU POOD - ARMAS KINK SÕBRALE, HEATEGU STIPENDIUMIFONDI

Kas Sina teadsid, et YFUl on uut värvi pusa? 😲

TULE VAHETA OMA VANA ➡️  UUE VASTU VÄLJA! 

Hind: 20€ 

Meil on kontoris jäänud alles veel vaid mõned need üli ägedad veepudelid, mis on tehtud koos Võta Kraanist! ettevõtmisega. Tule ja haara endale üks, toetades seeläbi meie stipendiumifondi! 

Hind: 11€ 

KAS TUNNED, ET SINUNI EI JÕUA PIISAVALT YFU INFOT, ERINEVAID PAKKUMISI VÕI MUID MEIE TEGEMIST? 

Teised käivad kontoris, aga Sina ei tea sellest midagi?

Liitu meie YFU Uudiste Agentuuriga facebooki grupiga

Facebook Instagram

MTÜ YFU Eesti

yfu@yfu.ee 

mob: +372 5664 4978

www.yfu.ee

SHARE TWEET FORWARD

Sa said selle uudiskirja, kuna oled seotud YFU Eestiga. Soovi korral on Sul võimalik siit end eemaldada.

Unsubscribe

MailerLite