Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #112

UUDISED

Viimased päevad sisseastumisavalduse esitamiseks

Sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemia kõigile kolmele kõrgharidustasemele võetakse vastu veel vaid kuni 28. juuni südaööni sisseastumise infosüsteemi SAIS vahendusel ning 27.-28. juunil ka Kunstiakadeemias kohapeal, Estonia pst 7, kella 10–16.

Avalduse saab esitada korraga kuni kahele erialale.

Sisseastumiseksamid ja vestlused toimuvad 2.-6. juulil (täpsed eksamite ja vestluste ajad on leitavad iga eriala vastuvõtu lehelt või SAISis esitatud avalduse juurest). Sisseastumiseksamite kohta leiab rohkem infot SIIT

Kõikide EKA erialade ja õppekavadega on võimalik lähemalt tutvuda lehel www.artun.ee/erialad

Kogu sisseastumist puudutava infoga ja ajakavaga on võimalik lähemalt tutvuda rubriigis www.artun.ee/sisseastumine

Loe veel

EKA noore tarbekunstniku ja kunstniku preemia laureaadid BA tasemel pälvisid Claudia Lepik ja Katrin Enni

Noore tarbekunstniku preemia: Claudia Lepik

Žürii (Kadi Pajupuu, Maret Sarapu, Kristel Saan, Kristjan Mändmaa) sõnul on noore ehtekunstniku õpingutega toimunud Claudia Lepiku areng selgesti jälgitav ning päädib küpsete isikupäraste töödega. Tema portfooliost moodustub mõjus tervik, mis põimib tundlikul moel isiklikke, kohalikke ning eksootilisi teemasid.

Loe veel

Noore kunstniku preemia: Katrin Enni

Žürii koosseisus Tamara Luuk, Jaanus Samma, Kaarin Kivirähk ja Liisi Eelmaa otsustas anda preemia installatsiooni ja skulptuuriosakonna lõpetaja Katrin Ennile heliinstallatsiooni "Tehiskevad" eest. Tema lõputöö puhul väärtustati selle mitmepalgelisust ja erinevate tõlgenduste võimalust ning meisterlikku ja põnevat tehnilist teostust. Katrini portfoolio oli terviklik ning andis hea ülevaate Enni eelnevatest teostest, millest lõputöö paistis välja julge valikuna.

Loe veel

Maks Roosma nimelise preemia laureaat on Rait Lõhmus

Rait Lõhmus oma tööga näitusel "Omavahel" Tallinna Botaanikaaias

Rait Lõhmus pälvis preemia oma uudsete klaasidisaini alaste lahenduste ja eduka ning aktiivse panuse eest erialaprojektidesse.

Klaasikunsti eriala üliõpilaste ja magistrantide hulgast valis stipendiaadi kolleegium, kuhu kuulusid eriala õppejõud ja Eesti Klaasikunstnike Ühenduse esindajad.

Palju õnne!

Loe veel

Tänavu lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 214 tudengit

EKA lõpuaktused toimusid viimast korda Rahvusraamatukogus. Foto: Marek Metslaid

Tänavu lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 104. lend. Kokku oli meil 214 lõpetajat. Nendest 131 lõpetasid bakalaureuse-, 83 magistri- ja 3 doktoriõppe. Palju õnne!

Vaata lõpuaktuseid tagantjärele:
Aktus kell 12 (fotod, videosalvestus)
Aktus kell 15 (fotod, videosalvestus)

EKA medaliga premeeriti Mare Saaret ja Lilja Blumenfeldi

Pikaajalise silmapaistva tööpanuse ja pühendumise eest Eesti Kunstiakadeemias autasustati klaasikunsti osakonna professor Mare Saaret ja stsenograafia osakonna professor Lilja Blumenfeldi EKA medaliga.

Mare Saare määrati ka EKA emeriitprofessoriks.

Palju õnne ja täname teid!

NÄITUSED

Tosin teekonda: EKA sisearhitektuuri osakonna näitus RMK peakontoris

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakond ja RMK avavad esmaspäeval, 18. juunil kell 16 RMK peakontoris Tallinnas (Toompuiestee 24) näituse, kus saab vaadata, mis juhtus, kui 2017. aasta sügisel õpinguid alustanud 12 tudengit said ülesandeks anda Aegviidus asuvale Nikerjärve telkimisplatsile uus nägu. Ja tegu. Mida kujutab endast sotsiaalne ruum metsas? Millised on vajadused? Millised on ootused? Mis võiks üllatada? Mis võiks tähendada? Mis võiks lugeda? Semestrijagu tööd ja valmis 12 nägemust. Näitus RMK peakontoris jääb kõigile avatuks augusti lõpuni.

Loe veel

Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäitus Sfäärid 2. osa

Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäituse Sfäärid teine osa on avatud Kultuurikatla koridoriklubis. Näitus kasutab sfääri kui kontseptuaalset metafoori – need on inimesele käepäraste vahenditega loodud hübriidsed ja sümboolsed tegelikkused, kooseksisteerimise ruumid, mis võimaldavad inimestel inimestena eksisteerida.

Osalevad kunstnikud – Valentin Alizer, Ann Pajuväli, Mark Antonius Puhkan, Irma Isabella Raabe, Kadi Reintamm, Elina Saat, Kristina Mirjam Villand ja S3+A1 (Delija Thakur, Helga Aliis Saarlen, Elise Roos ja Patrik Olejňák). Näituse kuraatorid on EKA graafika osakonna dotsendid Eve Kask ja Oliver Laas. Näituse kujundaja on Delija Thakur, graafiline disainer Kerli Virk.

Näitus on avatud 16. juulini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

Kristi Kuusk esitleb oma projekti Magic Lining Pariisis ja Genoas

Kristi Kuusk-i nutikad tekstiilid

EKA tekstiiliosakonna dotsent Kristi Kuusk esitles Vertigo residentuuri raames Pompidous, Pariisis oma projekti "Magic Lining".  

Järgmiseks on ta juba 29. juunil Genoas, kus ta viib läbi demo esitluse “Magic lining: an exploration of smart textiles altering people’s self-perception” - MOCO (5th International Conference on Movement and Computing)

Loe projektist veel

TRÜKIMUST

Karin Paulus esitles artiklikogumikku "Tööstuskunstist tootedisainini"

Karin Paulus esitleb disainiraamatut. Foto: Priit Mürk

Katrin Paulus esitles Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis artiklikogumikku "Tööstuskunstist tootedisainini". Pauluse koostatud 334-leheküljeline raamat koondab kokku tootedisaini, aga ka disaini laiemalt käsitlevaid artikleid ajavahemikust 1934–2018. Raamat ilmub Eesti Kunstiakadeemia Disainiraamatu sarjas.

Koostanud: Karin Paulus
Toimetanud: Neeme Lopp
Kujundus ja küljendus: Ivar Sakk
Sarja makett: Indrek Sirkel ja Koit Randmäe

Kogumikku on võimalik esitluselt osta hinnaga 10 eurot.

Loe veel

Nädalakiri läheb nüüd suvepuhkusele. Jagame EKAlaste põnevaid uudiseid, sündmuseid ja loomingulisi saavutusi jälle juba augusti keskpaigas. Kohtumiseni!

Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram