2022 03 30
LKRA visuotinis narių susirinkimas
Š.m. kovo 30 d. įvyko Lietuvos Konferencijų ir renginių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Jame asociacijos valdyba pateikė metų veiklos bei finansinę ataskaitas, kurios narių buvo patvirtintos. Ataskaitose buvo įvardintos veiklos atstovaujant industrijos interesus valstybinėse institucijose bei viešojoje erdvėje, priemonės skirtos efektyvesniam narių bendradarbiavimui ir greitesniam industrijos atsigavimui „pokovidiniu“ laikotarpiu, asociacijos augimo dinamika ir tendencijos. Taip pat buvo įvardintos kliūtys su kuriomis susidūrė asociacija.
Nuo 2020 m. kovo mėn. dalykinių renginių ir konferencinio turizmo industrija pateko į paralyžių - dėl COVID-19 nebuvo saugus nė vienas pasaulio miestas ar regionas, taip pat ir Lietuva. Iki šiol veikė įvesti įvairūs apribojimai kelionėms, „gyviems“ susitikimams, todė verslo atstovai nuolat jautė didžiulę grėsmę, su kokia niekada anksčiau nebuvo susidūrę ir kurios niekada negalėjo įsivaizduoti. Tai buvo absoliuti audra. Apriboti arba išvis jokių „gyvų“ renginių, kritusios pajamos, paramos iš valstybės „badas“, kvalifikuotų darbuotojų „nutekėjimas“, paslaugų grandinių trūkinėjimas. Visiems be išimties reikėjo permąstyti ir pertvarkyti savo veiklą sparčiai besikeičiančioje aplinkoje, kitu atveju reikštų, kad “žaidimas baigtas“. Kai kurioms įmonėms išties teko nutraukti veiklą. Šalia to, dar reikėjo edukuoti ir savo klientus, praradusius galimybę susitikti tradiciniuose „gyvuose“ renginiuose, kartu su jais kurti ir atrasti naujus, skaitmeninius, virtualius, hibridinius modelius.
Šiomis aplinkybėmis ypač išaugo kolektyvinės veiklos vertė, leidusi veikti, dalintis patirtimi su kolegomis ir bendraminčiais bendruose renginiuose. Juk tiek daug galime gauti mokydamiesi vieni iš kitų. Industrijos dalyviai: verslo įmonės, pavieniai profesionalai, savivaldos ir akademinės įstaigos suprato, kad veikimas bendrai padės tapti stipresniais, o anksčiau ar vėliau panaikinti dėl pandemijos atsiradę apribojimai leis vėl susitikti „gyvai“, atsikvėpti ir pajusti veiklos džiaugsmą.
Vis dėlto šis „normalumas“ nėra absoliutus. Industrijai tenka ir teks ateityje susidurti su nukraujavusiais žmogiškaisiais ištekliais, sutrūkinėjusiomis paslaugų grandinėmis, išaugusiais kaštais, vis dar sutrikusiais finansiniais srautais, pagaliau ir su Rusijos agresijos prieš Ukrainą sukeltais sunkumais regione. Tie, kurie bus pasiruošę naujiems iššūkiams, atviri naujovėms, kūrybingi ir inovatyvūs, iš šios audros išeis gerokai stipresni.
Kad dalykinių renginių ir konferencinio turizmo industrija galėtų greičiau atsigauti labai reikalinga valstybės parama. Deja, dabartiniu metu paguodžiančių žinių nėra daug. Turizmo strategijos kūrimas atrodo klampus kaip viena pelkė negražiu pavadinimu šalia Marcinkonių, iš vyriausybės institucijų ateinantys signalai rodo vizijos neturėjimą ir didelį pasimetimą, Vilniaus kongresų centro klausimas labiau panašus į „karštos bulvės“ mėtymą ir net statistinės informacijos rinkimas, kuris padėtų priimti sprendimus apie konkrečių turizmo rūšių plėtrą, tampa sudėtingesnis nei raketų mokslas – lietuviai jau sugebėjo išsiųsti palydovus į kosminę erdvę, o pilnos turizmo statistikos taip ir nesugeba surinkti. Todėl tokioje aplinkoje belieka tikėti verslo ištvermingumu bei savivaldos, kuri vis dažniau pati imasi spręsti turizmo skatinimo klausimus, iniciatyva.
Lietuvos konferencijų ir renginių asociacija, matydama esamą situaciją stengiasi kuo garsiau įvardinti matomas problemas, ieškoti jų sprendimo būdų, įvardinti galimus ateities scenarijus, burti ir stiprinti bendruomenę. Būtent su tokia nuotaika LKRA pasitinka dar vienus savo veiklos metus, pilnus iššūkių ir atradimų.
|