V Kosovelovi dvorani Cankarjevega doma bo od 12.30 do 13.15 predstavitev digitalnih platform RTV Slovenija: umetnost in kultura vedno na dosegu roke.
Vsakodnevno predvajamo aktualne prispevke in oddaje s področja umetnosti in kulture, v svojem bogatem arhivu pa hranimo skoraj vse, kar se je v naši državi na tem področju dogajalo v prejšnjih desetletjih. Z uvedbo sodobnih digitalnih platform so te vsebine uporabniku prijazno na voljo v vsakem trenutku.
Poseben poudarek namenjamo tudi umetnosti in kulturi za otroke in mlade, kjer pripravljamo vsebine za zelo natančno določene starostne skupine. Tako je vedno mogoče najti kakovostne vsebine s tega področja za predšolske otroke, šolarje in mladostnike. Na predstavitvi bomo zelo nazorno predstavili, kako na naših platformah (RTV Živ žav, RTV Čist hudo in SKIT) najhitreje najdete radijske in televizijske vsebine s tega področja za vsako specifično ciljno občinstvo. Obiskovalci bodo odšli iz dvorane pripravljeni, da že naslednji dan obogatijo svoje učne ure s privlačnimi in zanimivimi digitalnimi vsebinami. Predstavitev bodo izpeljali sodelavci RTV Slovenija iz televizije, radia in spletnega uredništva.
V dvorani Alme Karlin bo od12.00 do 13.00 javno snemanje radijske oddaje Grafoskop. Oddaja osvetljuje polje in pogloblja razmisleke o kulturno-umetnostni vzgoji, ki je pri nas še premalo v zavesti. Urednik oddaje Klemen Markovčič bo pred mikrofon povabil Jurija Krpana, umetniškega vodjo Zavoda Kersnikova in pooblaščenega zastopnika skupine za umetno inteligenco pri NVO za vključujočo informacijsko družbo. Pogovarjala se bosta o pomenu intermedijske umetnosti in njenem vključevanju v pouk, obsegu STEAM (znanost, tehnologija, inženiring, umetnost in matematika) v slovenskem učnemu okolju, dotaknila pa bosta tudi usposobljenosti strokovnih delavcev v VIZ za tovrstne vsebine pa tudi umetne inteligence.
V dvorani M1 bo od 14.00 do 15.00 predstavitev Radijske igre za otroke kot didaktično sredstvo na zahtevo. Predstavitev obsega praktično uporabo slušne igre kot didaktičnega gradiva na zahtevo, hkrati pa s posebnim poudarkom na predšolskem obdobju in prvih dveh vzgojno-izobraževalnih obdobjih predstavi konkretne razmisleke o pristopih k poslušanju, pripravah na poslušanje, o samem stanju poslušanja. Ključni cilj osredotočenega poslušanja je namreč krepitev abstraktnega mišljenja, kar posamezniku nedvomno širi miselne horizonte in koristi tudi na drugih področjih. Radijska ali bolje slušna igra je pri razvijanju tovrstnih veščin še posebej pomembna v zgodnjih vzgojnoizobraževalnih obdobjih.
|