Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Červen 2019

I LETOS ZÍSKALO LETIŠTĚ PRAHA OD AGENTURY MOODY´S RATING A1

Renomovaná agentura Moody´s Investors Service udělila Letišti Praha opět nejlepší dosažitelný rating v České republice, A1 s pozitivním výhledem. Jedná se o potvrzení loňského ratingu uděleného společnosti Český Aeroholding, jejíž je Letiště Praha nástupnickou organizací. Klíčovými důvody udělení nejvyššího ratingu zůstává stabilní cash flow, konkurenceschopné letištní poplatky a výborný finanční profil společnosti. Ve svém hodnocení poukazuje agentura Moody´s také na silnou pozici Letiště Praha jako provozovatele největšího letiště v České republice, které je všeobecně vnímáno jako brána do České republiky s více než 95% podílem na trhu v počtu přepravených cestujících.

LETIŠTĚ POZVALO STAROSTY NA SETKÁNÍ SE ZÁSTUPCI ŘLP A ÚCL

Vedení Letiště Praha se pravidelně setkává se starosty okolních obcí a městský částí. Na těchto schůzkách, které slouží k informování i hledání vyhovujících řešení se často diskutují i oblasti, které nejsou přímo v gesci letiště. Z tohoto důvodu byli na červnové setkání pozváni i zástupci Řízení letového provozu, tedy organizace odpovědné za bezpečnost vzdušného prostoru i provozu na ranvejích, a Úřadu pro civilní letectví, což je úřad vykonávající dohled nad civilním letectvím. Zastupitelé měli možnost otevřeně diskutovat přímo s odborníky složitosti leteckého provozu, které ovlivňují blízké okolí. Náročnost navádění letadel na bezpečné přistání a vzlet byla zájemcům představena přímo v akci z řídící věže.

ZAMĚSTNANCI LETIŠTĚ VYBEROU CHARITATIVNÍ PROJEKTY K PODPOŘE

Letiště Praha se v rámci odpovědného přístupu zaměřuje převážně na podporu blízkého okolí, v menší míře pak i na charitativní oblasti. Jeden z projektů na pomoc těm, co mají život o něco složitější, je grantový program NA KŘIDLECH POMOCI. Tento grant je zaměřen na podporu osob se zdravotním omezením a finanční příspěvek mohou získat neziskové a veřejně prospěšné společnosti i fyzické osoby. Nicméně hlavní slovo v rozhodování, koho Letiště Praha podpoří, mají v tomto případě přímo zaměstnanci. Ti mají jednak možnost konkrétní projekty do programu nominovat a dále formou hromadného hlasování rozhodnout o jeho podpoře. V letošním roce tímto způsobem rozdělí Letiště Praha přes 500 tisíc korun.

JIŽ OSMÝM ROKEM VZDĚLÁVÁ LETIŠTĚ PRAHA DĚTI Z OKOLÍ V EKOLOGICKÝCH TÉMATECH

Přes 1300 žáků 4. a 5. tříd základních škol z okolí letiště prošlo letos programem Ekologické výchovy, kterou podporuje Letiště Praha. Série přednášek probíhá v rámci školního vyučování a věnuje se vybraným environmentálním tématům souvisejícím s provozem na letišti a životním prostředím – hluku, emisím, čištění a ochraně vod a nakládání s odpady. Koncem června proběhla závěrečná akce programu přímo na letišti. Žáci vyslechli zajímavé povídání o práci letištních včelařů, hasičů, sokolníků a psovodů. Velký ohlas měly ukázky práce se zvířaty a závěrečné vystoupení footbagera Honzy Webera a jojisty Roberta Kučery. Na závěr byly již tradičně oceněny třídy, které vyhrály jednotlivé kategorie celoročních soutěží.

NICE: ZA KRÁSAMI AZUROVÉHO POBŘEŽÍ

Letní sezóna je v plném proudu a Letiště Praha nabízí řadu zajímavých dovolenkových destinaci. Vydat se můžete například do Nice, které je dokonalým spojením pohody, kultury, ale i luxusu a zábavy. Přímořské francouzské město je známé nejen azurově průzračným mořem, písčitými plážemi, vybraným jídlem, ale i butiky významných módních návrhářů a místem mezinárodního filmového festivalu. Samostatnou kapitolou je zdejší gastronomie. V červenci si pobyt můžete zpříjemnit poslechem hudby na mezinárodním jazzovém festivalu, který má v Nice svou tradici již od roku 1948. Do Nice pravidelně létají z Letiště Václava Havla Praha České aerolinie a v letní sezóně až 7x týdně.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - KVĚTEN 2019

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − KVĚTEN 2019

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.