EKA nädalakiri #122

EKA päev avab töökodade ja stuudiote uksed

Foto: Tõnu Tunnel

Hea EKAlane!

Oled oodatud EKA päevale – tähistame teisipäeval, 30. oktoobril oma uues kodus Eesti Kunstiakadeemia 104. sünnipäeva.

Sünnipäevalaul kell 10.35 fuajees
EKA kammerkoor laulab koolile sünnipäevalaulu ning pakutakse muffineid.

Avatud töökojad ja stuudiod kell 11-16
Teid võtavad vastu meistrid ja töökoja juhatajad, kes lahkesti tutvustavad vanadest majadest kaasa toodud ja ka täiesti uusi tehnilisi võimalusi loometööks.

Vaata nimekirja avatud ruumidest

EKA FOTO 20 sünnipäevapidu toimub 8. novembril

Fotoosakonna tudengid Ave Vellesalu, Mari Armei ja Alissa Nirgi 2015.a. Rüütelkonna maja fotostuudios oma ülesandeid tegemas. Foto: Maris Karjatse

Nädal peale kunstiakadeemia sünnipäeva kutsub EKA fotograafia osakond kõiki tähistama oma sünnipäeva 8. novembril algusega kell 19, EKKMis.

Toimub ka meeleolukas kunstiviktoriin, mille on koostanud Marco Laimre.

Esinevad: Indre Spungin koostöös EKA fotograaifia osakonna tudengitega ning duo 4AM. Muusikat mängivad ka DJ Martin Jõela ning DJ Helen Tammemäe.

Loe veel

Eelteade: Vilistlaspäev “EKA uus ajastu” toimub 9. novembril

Juba EKA uue maja avamisel oli tunda vilistlaskokkutuleku hõngu. Foto: Raul Mee

Kutsume Eesti Kunstiakadeemia vilistlasi reedel9. novembril kell 14 oma uue õppehoonesse külla, et arutleda EKA tulevikuperspektiivide üle. Samuti on võimalus osa saada majaekskursioonidest ning kuulda meie vilistlastelt värvikaid lugusid erinevatest väljakutsetest, mis neid peale kooli oma valdkonnas tervitasid. Vilistlaspäev lõpeb meeleoluka koosviibimisega muusika saatel.

Lisainfo ja registreermine peagi!

Uude EKA galeriisse on veel kaks päeva võimalik esitada näitusetaotluseid!

Avatud on EKA Galerii näituseprogrammi taotlusvoor perioodiks jaanuar–juuni 2019. Taotluseid esitada hiljemalt kolmapäevani, 31. oktoobrini.

Taotlusvoor on avatud kohalikele ja rahvusvahelistele kunstiprojektidele, isiku-ja kuraatorinäitustele, üritustele, performance’itele ja töötubadele. Näituste keskmine pikkus on 5 nädalat, muudel projektidel tulenevalt vajadustest ja võimalustest. EKA Galerii näitusepind (Põhja puiestee 7) on rendivaba.

Loe veel

Animafilm "Muteum" võitis veel kaks auhinda

EKA animatsiooni osakonnas valminud Aggie Pak Yee film "Muteum" (2017) võitis Thessaloniki animatsiooni festivalil Kreekas ja Fredrikstadi festivalil Norras parima tudengi filmi auhinnad. Varasemalt on "Muteum" võitnud juba neli auhinda.

Palju õnne!

Loe veel

Õpetajate päeval külastas EKAt üle saja kunsti- ja tööõpetuse õpetaja üle Eesti

Foto: Kristiina Krabi-Klanberg

Õpetajate päeva raames külastas EKAt üle saja üldhariduskooli ja huvikoolide kunsti- ja tööõpetuse õpetajat üle Eesti.

Nendele pidasid ettekande rektor Mart Kalm, töötubasid viisid läbi Andres Ojari, Martin Melioranski, Johanna Jõekalda, Reet Aus, Hillkka Hiiop, Merike Kallas, Anneli Porri, Helen Arov, Daniel Kotsjuba, Lilli-Krõõt Repnau, Liisa-Helena Lumberg ja Andrus Laansalu. Lisaks toimus paneelarutelu õppija ootustest kunstiõppele, mida modeeris Triin Krünberg ning mitmed avatud akadeemia töötoad.

EKAt nähakse õpetajate poolt olulise kunsti-disaini- ja arhitektuurihariduse tõmbekeskusena, mille potentsiaali kunstiõpejad ka enda kogukonna võimestamisel väga hindavad.

Loe veel

Tallinn linn on loonud uue stipendiumi — Raestipendium

Uue stipendiumi eesmärk on toetada ja tunnustada teadus- ja õppetöös edukaid magistrante ja doktorante, kelle magistritöö, doktoritöö või teaduspublikatsioon käsitleb teemat, mis seondub Tallinna linna kui kohaliku omavalitsuse tegevusvaldkondadega, on linnaelu korraldamise seisukohast rakendusliku väärtusega ning aitab kaasa mõne Tallinna linna ees seisva küsimuse lahendamisele.

Kandidaadi esitamise õigus on EKA teaduskondadel, osakondadel ja üliõpilase juhendajal.

Head kandideerimist!

Loe veel

🎄 Registreeri end EKA jõuluturule

Head EKA tudengid ja vilistlased! 

Eesti Kunstiakadeemia traditsiooniline tundengite ja vilistlaste jõuluturg leiab aset 9. detsembril kell 10-18 EKA uues majas läbi viie korruse. Olete oodatud taaskord end kirja panema, et müüa ja tutvustada oma loomingut!

Registreerimise viimane päev on 20.11.2018.

Registreerimine

Avatud loengud, seminarid ja konverentsid

Mare Tralla esitlus ja vestlus feministlikest taktikatest ja aktivismist

Esitlus ja vestlus "Break-up, Burn-out, Re-boot. Feministlike taktikate, kunsti ja aktivisimi reflektsioonid." kunstniku ja aktivisti Mare Trallaga toimub teisipäeval, 30. oktoobril kell 17, ruumis A302.

Loe veel

Tobias Kaspari kunstnikuvestlus "Iseseisvus"

Tobias Kaspar kui David Bowie “Heroes”, Fotograaf Aurélien Mole, 2012

Kunstnikuvestlus toimub reedel, 2. novembril kell 17, EKA ruumis A301.

Tobias Kaspar on Šveitsi kunstnik, kes elab ja töötab Zürichis. Ta looming tõstatab küsimusi sellest, kuidas käituda tänapäeva ühiskonnas; kuidas, millal ja millistel tingimustel saab luua iseenda ruumi ja ühtlasi küsitleda ambitsiooni seda teha.

Loe veel

Sisearhitektuuri osakonna kohvihommik vol 8: sihtpunkt KOPENHAAGEN!

Neljapäeval, 8. novembril jätkab sisearhitektuuri osakond kohvihommikute traditsiooniga: kell 9 on kohviliste ees laval Siim Karro, kes räägib oma kogemusest Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias, praktikast Hotel Pro Formas ja elust Kopenhaagenis üldiselt. Kohtume ruumis C406, EKAs.

Loe veel

Koostööfestivalil "Õigel ajal õiges kohas" kohtuvad ettevõtjad ja arendajad

Möödunud aastasel koostööfestivalil tutvustas meie doktorant Sille Pihlak puidu võimalusi arhitektuuris. Foto: Ingela Heinaste.

Eesti ülikoolid ning teadus- ja arendusasutused korraldavad ühiselt 1. novembril koostööfestivali „Õigel ajal õiges kohas“. Festival toob kokku ettevõtjad erinevatest tegevusvaldkondadest ning teadlased, kes töötavad välja kaasaegseid lahendusi ja arendusi.

EKAst on esindatud 4 liftikõnelejat:
Renee Puusepp "Masinmaja: hoone kui mass-kohandatav toode."
Gloria Paul "Parkimisteenuse lahendus pikamaaveokijuhtidele."
Johanna Jõekalda "Elamusandmed ruumikujundajana. Emotsioonituvastuse ja virtuaalse reaalsuse kokkutoomine."
Tanel Kärp "Irratsionaalne inimene. Kuidas tooteid ja teenuseid lihtsamaks disainida?"

Loe veel

Avatud loeng “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”

Kolmapäeval, 7. novembril kell 18 toimub EKA disainiteaduskonna avatud loeng teemal “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”, mille käigus uuritakse ERKI Moeshow tekkimist ja korraldust alates kaheksakümnendatest kuni tänapäevani. Vestlusringis jagavad ERKI Moeshow ajaloost mälestusi ürituse korraldajad läbi aastate – Anne Metsis, Andro Kööp, Inessa Josing, Reet Aus ja Piret Mägi. Vestlust modereerib Karin Kiigemägi, ERKI Moeshow 2018 projektijuht.

Loe veel

Näitused

Moenäitus "ILLUMINATSIOON" toob varjude maailma valgust

Foto: Riina Varol

Moenäituse avamine toimub 1. novembril kell 17 Telliskivi Loomelinnakus, Telliskivi 60A (Rattastuudio “Jooks” kõrvaluks).

Ulmadest, valgusest ja virvatuledest inspireeritud Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna näitus “Illuminatsioon” juhatab viirastuslikku varjude maailma. Liisi Eesmaa juhendatud eksperimentaalvormide meistriklassis osalenud tudengite ülesandeks oli helkurite tootmise ülejääkidest luua ainulaadset, silmapaistvat ja müstiliste vormidega moodi.

Loe veel

Noore skulptori preemianäitus EKA galeriis

Osalevad kunstnikud: Darja Krasnopevtseva, Izabella Neff, Johannes Luik, Katrin Enni, LAURi, Nele Tiidelepp, Olesja Semenkova, Richard Engel, Valetto Alexandre.

Noore skulptori preemianäitus "Olevik kui tundmatu" jääb avatuks 10. novembrini.

Loe veel

Evita Vasiljeva näitus "Unintentional and very particular” vitriingaleriis

Evita Vasiljeva näitus "Unintentional and very particular” EKA fotograafia osakonna vitriingaleriis EKKMi (Põhja pst 35) fassaadil on avatud kuni 2. detsembrini.

Loe veel

Ülle Marksi ja Jüri Kassi näitus EKA raamatukogus jääb avatuks 23. novembrini

Yehudi Menuhini auhinna pävinud Rahvusooper Estonia 100ndaks juubeliks kujundatud postmark. Ülle Marks, 2006.

EKA raamatukogu näitusel “Ülle Marks & Jüri Kass: TANDEM” saab näha kahe tuntud EKA õppejõu kujundatud postmarke ja raamatukujundusi. Valmis töid rikastavad ka visandid.

Näituse lahtiolekuaega on pikendatud kuni 23. novembrini!

Loe veel

Maailm EKAs

Möödunud nädalal külastasid EKAt paljud välisõppejõud ja juhendajad

Möödunud nädalal toimus EKA moedisaini osakonnas 5 päevane meistriklass "Surfaces as Object" magistrantidele, mida juhendas Wenche Lyche Norrast. Teistes osakondades õpetasid: Marta Gibiete, Johannes Breyer, Fabian Harb, Elina Dobele jpt. Täname teid!

Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram