Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #90

UUDISED

EKA Design Showcase: disaini ja ettevõtluskoostöö parimate ning innovaatilisemate tulemuste esitlus

Eesti Kunstiakadeemia korraldab kolmapäeval, 17. jaanuaril, disainiteaduskonna värskete ettevõtluskoostöö tulemuste avaliku tutvustuse EKA Design Showcase. Lutheri Masinasaalis tulevad esitlusele uute innovatiivsete toodete ja teenuste kontseptsioonid, prototüübid ja valmislahendused, mis näitavad uusi arengusuundi panganduses, energiamajanduses, restoraniäris ja mujalgi. Nendega tutvuma on oodatud kõik EKA praegused ja tulevased ettevõtjatest koostööpartnerid ning tulevikudisaini huvilised! Registreerimine avatud veel täna!

Ajakava ja registreerimine
Loe veel

Moeshow “ENNE” näitab etnost inspireeritud moekunsti 27. jaanuaril ERM-is

Moeshow “ENNE” tutvustab Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku etnograafilisest pärimusest inspireeritud modernseid kollektsioone. “ENNE” raames toimub Tartus esimest korda ka MoeKunstiKino. 

Loe veel

Priit Pärn ja Olga Pärn animeerisid Jaapanis Vivaldi “Neli aastaaega” jaoks “Suve”

2017. aasta lõpul toimusid Jaapanis, Kita-kyushis, Hibiki Hallis, Vivaldi ”Nelja aastaaja” etendus koos Hibiki Strings Orchestra’ga. Tokyo Geidai Kunstiülikooli animaosakonna algatatud projektis osalesid nelja riigi animaatorid, kellest igaüks tegi animatsiooni ühele aastaajale. ”Suve” liikuva pildi tegid EKA animaosakonna professor Priit Pärn ja dotsent Olga Pärn.

Loe veel

EKA muinsuskaitse ja restaureerimise vilistlane Jelizaveta Tsedenova meisterdab Anton Gaudi maailmakuulsas valmivas Sagrada Familia kirikus klaasvitraaže

Barcelona üks sümboolsemaid rajatisi on südalinnas asuv Sagrada Familia. Maailmakuulsa arhitekti Antoni Gaudi projekteeritud hiigelkirik on kogu Hispaania üks populaarseimaid vaatamisväärsusi, mida külastab aastas miljoneid turiste. Paljud ei tea, et selle sakraalse kui ka arhitektuurilise ilmaime rajamisel on kaalukas roll ka 28-aastasel Eestist pärit Jelizaveta Tsedenoval.

Loe veel (Postimees)

SEMINAR

Täna alustab EKA talveakadeemia "Building lives"

Eesti Kunstiakadeemia 2018. aasta Talveakadeemia toimub 15. - 19. jaanuaril EKA Suur-Kloostri õppehoones. Talveakadeemia raames uuritakse võimalusi korrastada indiviidi küpsemise ja hoonete erinevate eluetappide vahelisi seoseid. Samuti pakutakse uusi võtteid, kontseptsioone ja raamistikke, et mõista ehitatud keskkonna mitmekesiseid eluetappe.

Talveakadeemiat korraldab Francisco Martínez, osalevad mitmed teadlased, kunstnikud, disainerid ja arhitektid.

Loe veel (eng)

Loomehäkk vol 5: EV200 – Häki tulevikku!

Järjekorras viienda Loomehäki teemaks on „EV 200“, mille raames soovime vaadata tulevikku, teha Eestile kingituse ja muuta meie kõigi elu paremaks. Seekordne Loomehäkk keskendub kolmele alamteemale:  

  • Kunst on kõikjal (3D printimine, loov ühiskond, midagi hullumeelset, linnaarhitektuur)
  • Personaliseeritud maailm (asukohapõhised rakendused, jagamismajanduse lahendused, e-riigi lahendused, virtuaal- ja liitreaalsuse lahendused, avaandmete lahendused, kõik personaliseeritud innovaatilised teenused)
  • Masinad kõigile (robotid, botid, automatiseerimine, inimeste abistamine linnas ja maal)
Loe veel

NÄITUSED

Marge Monko näitus “Kivid teemantide, teemandid kivide vastu” Tallinna Linnagaleriis

Marge Monko, „WoW”, videostill, 2017

Neljapäeval, 11. jaanuaril avatakse EKA fotoosakonna professor, kunstnik Marge Monko isikunäitus „Kivid teemantide, teemandid kivide vastu“. Näitusel eksponeeritud video, fotod ja installatsioon keskenduvad märksõnadele, mille abil kommertskultuuris naiselikkust konstrueeritakse: ilu, ihaldusväärsus ja viljakus. Näituse kuraator on Evelien Bracke.

Näituse avamine toimub neljapäeval, 11. jaanuaril, kell 18 ning see jääb avatuks 11. veebruarini.

Loe veel

Tõnis Saadoja näitus “Stuudio” Kunstihoone galeriis

Lõigatud pilt VI. Õli, lõuend, 44×62, 2017. Foto: Stanislav Stepashko

“Stuudio” on näitus, mis vaatleb pilti kui protsessi; see on näitus, mis kõneleb eeskätt maalimisest, lahates maalimise konstruktsioone ja arhitektuuri. See on miniatuurne skaala minu isikliku maaliruumi ulatusest", sõnas EKA maaliosakonna vilistlane ja õppejõud, kunstnik Tõnis Saadoja.

Näituse avamine Kunstihoone galeriis toimub neljapäeval, 11. jaanuaril, kell 17.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram