KUNSTIAKADEEMIA NÄDALAKIRI NR 73

Head uut õppeaastat!

UUDISED

Kunstiakadeemia ammutas Heimtalis õppeaastaks uut jõudu

Õppeaasta alguse väljasõiduseminari saab EKAs juba traditsiooniks pidada – sel aastal külastati Heimtali muuseumi. Meid võtsid vastu EKA emeriitprofessor akadeemik Anu Raud ja muuseumi juhataja Anna Liisa Regensperger. Heimtali muuseum, nüüdseks ERMi filiaal, on olnud oma 20 tegevusaasta jooksul meie üliõpilastele oluliseks õppebaasiks. Seoses EV100 aastapäevaga kootakse muuseumis 100 meetri pikkune rahvuslik vaip, kus igaühele anti võimalus end paari mustritriibuga ajalukku kududa.

Seejärel koguneti Heimtali seltsimajja, kus rektor Mart Kalm pidas EKA rahvale aasta alguse kõne, mis keskendus kauaoodatud infole – akrediteerimiste-evalveerimiste protsessi edukatele tulemustele. Rektor tõi välja olulised tegevussuunad uueks perioodiks – õppe tagasiside arendamine, õppijakeskse õppimise mõtestamine ning kolimine uude majja.

Loe lähemalt ja vaata pilte

EKA koolilaat toimub taas!

6. ja 7. septembril toimub juba kolmas EKA koolilaat, kus tuleb müügile vajalik kraam kunstiakadeemia õpinguteks. Skizze kauplus tuleb taas koju kätte ja müüb kunsti- ja disaini- ja arhitektuuritudengitele esmatarbekaupu.  Tootevaliku osas on nõustanud meie oma maali- ja joonistamise õppejõud.

Arveldamine ainult sularahas, EKA tudengile soodustus!

Müügil ka EKA meened ja kalenderteatmikud!

Räsitud nõukogude mereväelane sai EKA tudengite poolt päästetud!

Juulis toimunud konserveerimispraktika raames külastasid EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna tudengid Naissaart, et anda uus väljanägemine endise sõjaväelinnaku klubihoones paiknevale nõukogude mereväelast kujutavale seinapannoole.

Vaata lähemalt

Kristi Kuusk esitles Laps&Pere messil tekstiilitulevikke

EKA tekstiilidisaini dotsent Kristi Kuusk, kes uurib tekstiilitulevikke, esitles Laps&Pere messil kahte nutitekstiili projekti, milles disainipraktika on sügavalt põimunud teadustööga. Kristi Eindhoveni Tehnikaülikoolis teostatud doktoritöö “Crafting sustainable smart textile services” toetus suures osas liitreaalsust traditsioonilise tekstiilitootega ühendavale Textales projektile. Messil näitas ta vaipa, millel punamütsikese muinasjutt 3D  animatsioonina lapsi rõõmustas. Kristi uuem uurimustöö suund toob muutuvad jutustused lapse rõivale palja silmaga nähtavaks. Spellbound toob miniseeriatena kasutusse vabrikute jääkkangad. Rõivad moodustavad dünaamilise jutustuse, milles laps saab aktiivse rolli. Öökullid, kes valges magavad, ärkavad pimedas toas; valges tantsivad rebasetüdrukud avastavad avakosmost öösel jne. Rõivabränd uurib võimalikke suundi jätkusuutlikuma tekstiilituleviku jaoks ning mida see kõik võiks tähendada laste arengule.

Loe lähemalt
Spellbound
Pildid ja video

Anna Kaarma sai Adamson-Ericu!

18. augustil, Adamson-Ericu 115. sünniaastapäeval kuulutati välja tänavune stipendiumi võitja, kelleks on Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala magistrant ja graafilise disaini vilistlane Anna Kaarma!  Palju õnne, Anna!!!

"Põhiuurimuseks on mul olnud Lasnamäe teema, kus ma ise elan ja see on selline piirkond, et ma tunnen, et peaksin sellega edasi tegelema ja arendama läbi selle, et ma vaatlen seda ja suhestun sellesse," ütles Kaarma "Aktuaalsele kaamerale".

Lions Club Tallinn Hansa asutatud 2500 euro suurust stipendiumi võisid taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel kunsti ja disaini erialadel magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Osales ligi paarkümmend noort mitmetest kõrgkoolidest Eestist ja välisriikidest. Oluliseks kriteeriumiks valikul oli kandideerija loominguline tase ja mitmekülgsus.

"On oluline, et jätkuvalt on taotlejate hulgas noori, kes on oma loomingulised sihid seadnud kõrgele. Käesoleva aasta laureaat Anna Kaarma on kinnistunud juba oma loominguga Eesti rahva muuseumi kaudu Eesti avalikku ruumi vaibaga Hurda Saalis," kommenteeris muuseumi direktor Ülle Kruus ning lisas: "Konkursi lõppvooru pääsesid veel Kateriin Rikken ja Hedi Jaansoo [mõlemad EKAst!], keda kui stipendiumi nominente tunnustame hõbemärgiga."

Varasemalt on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015) ja Juss Heinsalu (2016). Kõik laureaadid on Eesti Kunstiakadeemia tudengid või noored vilistlased.

Stipendiumi uus konkursivoor järgmiseks, 2018. aastaks kuulutatakse välja 2. detsembril 2017.

Vaata videolõiku

EKA tudengid kasvatasid Arvamusfestivalile mitu ala, ühe suisa seentest

EKA tudengid käisid taas Paide arvamusfestivalil oma mõttelendu ja osavust näitamas. EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengid lõid HARIDUSE ALAST väliraamatukogu ning sisearhitektuuri üliõpilased koos juhendajatega püstitasid TEADUSALALE mükonoomikumi.

Hariduse alal sai arutelude vahel raamatutest uusi mõtteid ammutada ning festivali erandina ka raamatuid kaasa võtta. Teadusala koja seintel sai näha seeneniidistikust ja saepurust kasvatatud seenmütseeli plaate, millest igaüks on vaatamisväärsus omaette.

Hariduse ala erikujunduse autorid olid Laura Pint ja Triin Vallner, teostada aitasid Keiti Lige, Reelika Reinsalu ja Ann Kristiin Entson.

Teadusala idee- ja teostusmeeskonda kuulusid Siim Karro, Tamara Istanbouli, Erki Nagla, Leena Torim, Kärt Ojavee, Liisa Valdmann, Avo Tragel, Edina Dufala-Pärn, Rene Valner.

NÄITUSED

stART! Raja galeriis 5.09.2017

Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskond alustab uut õppeaastat näituseavamise ja välkloenguga Raja Galeriis!

Kell 18:00 avatakse näitus, kus saab näha suvel toimunud Noor Skulptor 2017 preemianäituse high light'e. 

Näituse avamisele järgneb Maarja Kangro loeng "Laureaadid ja kangelased".

NSPN 2017 kannab alapealkirja “Skulptuuri kiirus / Speed of Sculpture” ning uurib objekti ja ruumi kui keskkonda, mil on vältus. Seda vältust saab tajuda, kasutada, manipuleerida, ka kontrollida. Skulptuur on suurel määral vältuse kandja, kestvus võib olla osa selle identiteedist, ajaline ulatuvus viib objekti oleviku eksistentsist tuleviku aega ja ruumi. Näitus keskendub skulptuuri kiiruse rollile selle füüsilises materiaalsuses - aga samuti ka selle võimele järgneda või eelneda meie mõtte ja meele liikumisele.

Kunstnikud: Robert Brok, Siim Elmers, Katrin Enni, Darja Krasnopevtseva, Karoliina Kull, Johannes Luik, Eva Mustonen, Ian Simon Märjamaa, Kadi-Maarja Võsu

« Offset » : Eesti ehtenäitus Pariisis

Paris Design Week 8-16.09.17
Galerie Résidences 59 rue de Bretagne 75003 Pariis

8. septembril avab Pariisi disaininädala raames uksed Eesti ehtedisainile pühendatud näitus Offset, mille korraldajaks on NID koostöös ehtekunstnik Darja Popolitovaga.

NID otsustas keskenduda just ehtekunstile, kuna see on tõusnud viimaste aastate jooksul üheks tugevaimaks ja omanäolisemaks valdkonnaks Eesti disainimaastikul. Valiku puhul lähtusime eelkõige uute ja ootamatute materjalide kasutamisest. Omapärase materjalikasutuse näideteks võib tuua seened, euromündid, švammid ja vanad kristallvaasid.


Osalevad disainerid Eesti Kunstiakadeemiast:
Sille Luiga, Merlin Meremaa, Maarja Niinemägi, Darja Popolitova, Kairi Sirendi ja Tanel Veenre.

Näituse avamispeol loob mõnusa atmosfääri Makkouk Disque Club' i muusika ning eestipäraseid maitseelamusi aitavad pariislasteni tuua ÖselBirchi põnevad kasemahlajoogid ja Viru Õlu.

Näitus Offset on osa EV100 pidustustest.

Meid toetavad: Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Suursaatkond Pariisis, ÖselBirch ja Viru Õlu.

Kummardus Christian Ackermannile

Tallinna toomkiriku tornis saab näha Peeter Lauritsa koostatud näitust kiriku altariseina uurimisprojekti ainetel. Näitus kannab pealkirja Kummardus Christian Ackermannile ning lisaks Peeter Lauritsa fotodele on väljas Aarne Maasiku, Peeter Säre, Tõnu Tunneli ja Andres Uueni tööd. Näituse korraldasid EELK Tallinna Piiskoplik Toomkogudus, Eesti Kunstiakadeemia ning Eesti Kunstimuuseum, näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Sissekannet näituse avamisest saab lugeda uurimisprojekti blogist.  

Narva kunstiresidentuuris avaneb Londonis elava Eesti kunstniku Maria Kapajeva seni suurim kodumaine isikunäitus „Unistus on helge, veel ebaselge / Мечта прекрасная, ещё неясная“

Tallinna Fotokuu raames naaseb Londonis elav Eesti kunstnik Maria Kapajeva Narva kunstiresidentuuri Kreenholmi sotsiaalset pärandit uuriva isikunäitusega. Tekstiilivabrik Kreenholm, mille pankrott kuulutati välja 2010. aastal, oli oma 150 tegutsemisaasta jooksul Narva olulisemaid ettevõtteid, mis kujundas nii linna sotsiaalset, kultuurilist kui arhitektuurset miljööd. Näituse fookuses on tekstiilivabrik hilissotsialistlikul perioodil, mil selle tsehhid andsid tööd 12 000-liikmelisele, peamiselt naistest koosnevale kollektiivile.

Loe lähemalt

KONVERENTS JA SEMINAR

Eesti Kunstiakadeemia hea õpetamise seminarid “Leia oma tee!”

Tänavu alustatakse EKAs regulaarsete õppejõudude hea õpetamise seminaridega, mis kestavad kuni maikuuni. Kohtumiste sihiks on toetada EKA õppejõude oma õpetamistegevuse mõtestamisel ja kogemuse jagamisel. Seminarides jagavad oma häid praktikaid EKA tunnustatud õppejõud ning samuti tutvutakse uuemate käsitlustega. Hea õpetamise seminarid toimuvad kord kuus (erandiks on oktoober) neljapäeviti kl 15-18.

Ühiselt arutletakse järgmiste teemade üle:

 • Kuhu läheb akadeemia?
 • Hindamine. Hindamine! Hindamine?
 • Mida tähendavad mõisted nagu “õppijakeskne õppimine”, õpiväljundid, õppekava jms EKA kontekstis?
 • Millised on tulevased ja praegused EKA tudengid?
 • Kunstnik, disainer, arhitekt, kunstiajaloolane ja muinsuskaitsja õppejõuna ehk kuidas looming, uurimistöö ja õpetamine ühte isikusse ära mahutada?
 • Magistritase EKAs – elu peale bakat ja mis on EKA MA eripäraks?
 • e-võimaluste kasutamine õppes?
 • Stuudiopõhine praktika – erialase õppe võimalus?
 • Kuidas rakendada grupitööd?
 • Kuidas siis, kui tekib vastasseis üliõpilase ja õppejõu vahel?

Seminare viivad läbi Mart Kalm, Marju Lauristin, Mart Noorma, Anne Pikkov, Ingrid Allik, Eik Hermann, Maarin Ektermann jpt EKA õppejõud ja teised asjatundjad.

Seminarid on EKA koosseisulisele ja mittekoosseisulisele õppejõule tasuta. Ainsaks osalemise tingimuseks on eelregistreerumine.

Palume registreeruda aadressil www.artun.ee/kalender/hea-opetamise-seminaride-sari/ kahele järgmisele seminarile:

 • 5.10.2017 Hindamine. Hindamine! Hindamine? / Ingrid Allik (keraamika osakonna dotsent), Kalle Komissarov (arhitektuur), Ülle Marks (joonistamine), Indrek Sirkel (graafiline disain), Urmas Puhkan (keraamika), Kristiina Krabi-Klanberg jt.
 • 12.10.2017 Mida tähendavad mõisted nagu “õppijakeskne õppimine”, õpiväljundid, õppekava jms EKA kontekstis? / Maiki Udam (PhD, Eesti Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri rahvusvahelise koostöö juht) ning Lia Toro (MA, õppeosakonna juhataja).

Osaleda võib korra või kogu sarja. Osaledes vähemalt viiel seminaril ja esitades kirjaliku kokkuvõtte, saab EKA õppejõu täienduskoolituse tunnistuse (1 EAP mahus), mis on toeks atesteerimisel ja kandideerimisel.

Seminare toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond.

Hea õpetamise seminaride taga on töörühm koosseisus: õppeprorektor Anne Pikkov, õppeosakonna juhataja Lia Toro, üldainete keskuse juhataja Maarin Ektermann, personalijuht Dagmar Raide ja avatud akadeemia juhataja Kristiina Krabi-Klanberg.

Ootame rohket osavõttu!

Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut korraldab olulist arhitektuuriajaloo konverentsi EAHN

Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut korraldab 2018 aasta juunis Tallinnas Euroopa arhitektuuriajaloo võrgustiku (European Architectural History Network EAHN) viienda konverentsi. Konverents toimub iga kahe aasta tagant ning on professionaalse arhitektuuriajaloo olulisimaks koostööplatvormiks Euroopas. Kaasatud on ka Ameerika, Austraalia ja Aasia uurijad. Konverentsi eesmärk on soodustada arhitektuuri interdistsiplinaarset, kultuuride- ning rahvusülest uurimust.  

Kuni 30. septembrini saab konverentsi temaatilistesse sessioonidesse saata ettekande ettepanekuid.
Lisainfo:  karin.nugis@artun.ee

Konverentsi koduleht ja täpsem info

KONKURSS

Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurss - tähtaeg 8. sept!

EKA teadus- ja arendusosakond koos Tallinna Ettevõtlusametiga korraldab igal aastal rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurssi, mille eesmärk on motiveerida ülikooli liikmeid senisest enam rakendama oma õppe- ja teadustöö tulemusi ettevõtlus-, avalikus ja mittetulundussektoris; tõsta ülikooli poolt ettevõtete ja ühiskonnale pakutavate teadmusteenuste kvaliteeti ja mahtu ning teavitada üldsust ülikooli oskusteabe rakendamisest majandustegevuses ja ühiskonnas.

Konkursi kaudu selgitatakse välja kõige silmapaistvam majandustegevust tõhustava väljundiga töö (auhind 800 eurot), millest on kasu ühele või mitmele ettevõttele või asutusele ja kõige silmapaistvam ühiskondlikku heaolu ja/või elukeskkonda parendava potentsiaaliga töö (auhind 800 eurot). Lisaks on välja pandud kategooriateülene eriauhind (600 eurot), mis antakse ühele tugeva töö autorile, kes kõnnib peaauhinna saajate kannul.

Käimasoleva konkursi komisjoni liikmed on Ettevõtlusametist Jaanus Vahesalu, EKA teadus ja arendusosakonnast Maria Jäärast ja Kelli Turmann, EKA arhitektuuriteaduskonnast Sille Pihlak ja EKA disain ja tootearenduse eriala õppejõud Ruth-Helene Melioranski. Komisjoni liikmed võivad muutuda juhul kui laekunud konkursitööde hulgas on nende juhendatud tudengi töö.

Konkurss sobib hästi EKA tudengitele, kes oma kursuse- või lõputööga on saavutavad rakendusliku väljundi, st töö tulemust võidakse hakata kasutama kas ettevõtetes või muudes organisatsioonides.

Tööde esitamiseks konkursile tuleb saata täidetud ankeet koos ankeedis nimetatud
täiendavate materjalidega hiljemalt 08. septembriks 2017 e-posti
aadressile kelli.turmann@artun.ee , kirja pealkirjaks lisage „Konkurss ja autori nimi”. E-kirja adressaatide hulgas peavad sisalduma kõigi töö teostamises osalenute e-posti aadressid. 

LAE ALLA KONKURSI KORD JA ANKEET

  2017.04.17_Konkursi_kord_ankeet

Komisjon vaatab materjalid läbi ja valib võidutööd välja hiljemalt 22. septembriks 2017. Majandustegevust tõhustava töö auhind antakse pidulikult üle Tallinna Ettevõtluspäeval 2017 oktoobri alguses.

Konkursi läbiviimist kaasrahastab Tallinna Ettevõtlusamet.

Tudeng osaleb Loomehäkil tasuta, hangi pilet juba täna

Läänemere piirkonna suurim loomevaldkonna arendusnädalavahetus Loomehäkk tuleb taas. Liitu meiega 8-10. septembril Tallinnas TLÜ Balti Filmi- ja Meediakoolis ning pane suvele vägev punkt!

Pane oma idee elluviimiseks kokku meeskond loojatest, progejatest, disaineritest, ettevõtjatest ja entusiastidest. Tule otsi oma tiimi puuduvaid inimesi ja oskusi. Liitu teiste lennukate mõtetega. Sinu käsutuses on kogu BFMi maja, kogenud juhendajad (Microsoftist, Hypesterist, Telliskivi Loomelinnakust, Eesti Äriinglite Assotsiatsioonist, Jobbaticalist ja mujalt), tehnika, praktikud ja 48 tundi, et töötada välja ja esitleda žüriile oma unikaalne lahendus.

Järjekorras neljanda Loomehäki teemaks on „loov ruum“ selle sõnapaari kõige paremas tähenduses (st. ainsaks piiranguks on osalejate endi loovus): 

 • VIRTUAALRUUM
 • MÄNGURUUM
 • KULTUURIRUUM
 • SHOWROOM
 • LINNARUUM

Loomehäkile:

 • võib tulla oma idee ja meeskonnaga,
 • kuulama teiste ideid ja liituma mõne huvitava tiimiga.

 

Toit, ööbimine, töökeel, auhinnad: Meeskondadele pakutakse kolme päeva vältel süüa, juua, suupisteid – ikka selleks, et saaks keskenduda oma idee arendamisele. Soovijatele võimalus ööbida BFM-i majas. Ürituse keel on inglise keel, kuid meeskonnad võivad arendussessioonide ajal rääkida neile sobivas keeles. Nagu kombeks, panevad meie sponsorid välja ka rea auhindu, et parimate tiimide jõupingutusi vääriselt tunnustada.

Sündmust toetavad: Digix, Edu & Tegu STARTER, Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, Gamefounders, IGDA, Eesti Digikeskus, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Microsoft, Tere AS, PÖFF, Telliskivi Loomelinnak, Tallinn Music Week, Brand Manual, Eesti Rahvusringhääling, ESTBAN, Jobbatical, Fortumo, Protex, Civitta, Veebimajutus.ee, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

Sündmusel osalemine on tudengitele tasuta
. Tasuta osalemise garanteerib sooduskoodi LHtudeng  kasutamine registreerumisel.


Registreerimine aadressil: https://piletimasin.ee/en/loomehakk-vol-4-creative-spaces

Olge valmis esitama sündmuskohal üliõpilase staatust tõendavat dokumenti (nt ISIC kaart). Tudengistaatuse puudumisel on 31. augustini osalustasu 15 eurot, pärast seda 25 eurot.

Saamaks sündmuse kohta uuendusi, märgi end osalejaks Facebooki sündmusel: https://www.facebook.com/events/1896426153937118/

Lisainfo: Marek Mühlberg, marekm@tlu.ee, +372 5510204

Kestab üliõpilaste teadustööde konkurss - tähtaeg 15. sept!

Eesti Teadusagentuur kutsub üliõpilasi esitama teadustöid riiklikule konkursile. Konkursi tööde esitamise tähtaeg on tänavu tavapärasest kuu aega varasem. Töid ootame tänasest, 30.06.2017  kuni 15. septembrini 2017. Töid saab esitada Eesti Teadusagentuuri veebilehel https://konkursid.etag.ee/.

Kandideerima on oodatud üliõpilased kõigilt kõrghariduse tasemetelt.

Konkursi eesmärk on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas, tõsta üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi.

Konkursi preemiafond on tänavu varasemast suurem, 70877,79 eurot, sest konkursiga liideti sel aastal esmakordselt ka Sotsiaalministeeriumi valdkondlikud eripreemiad.

Konkursi preemiasummad jagunevad järgmiselt:

 1. rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 960 eurot, II preemia 650 eurot, III preemia 320 eurot);
 2. magistriõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot);
 3. doktoriõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot);
 4.  kaks valdkondade ja tasemete ülest peaauhinda väärtuses 3600 eurot;
 5. Eesti Teaduste Akadeemia presidendi 3 eripreemiat, kokku 5497,79 euro väärtuses
 6. Sotsiaalministeeriumi eripreemiad, kokku 3400 euro väärtuses.

Iga valdkonna kõikidel tasemetel anname lisaks veel välja 3 diplomit.

Eesti Teadusagentuur korraldab üliõpilaste teadustööde konkurssi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga tänavu juba 26. korda.

Lisainfo:

Sirli Taniloo
konkursi koordinaator
Eesti Teadusagentuur
telefon: 731 7347, +372526 0562
sirli.taniloo@etag.ee

Eesti teaduse populariseerimise auhind

Auhinna eesmärgiks on väärtustada teaduse populariseerimist, ergutada teadustegevust avalikkusele tutvustavaid tegevusi ning avaldada tunnusust sellesuunalise silmapaistva töö eest üksikisikutele ja kollektiividele, kes on:
– olnud edukad teaduse, teadussaavutuste ja teadlaste töö populariseerimisel ning laiemale avalikkusele mõistetavamaks tegemisel ja/või
– edukalt äratanud noortes huvi teaduse ja teadlase elukutse vastu.

Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur. Eesti teaduse populariseerimise auhinda antakse välja alates 2006. aastast.

Kõigil sel konkursil auhinna/tunnustuse pälvinutel on õigus kasutada “Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija” logomärki.

2017. aasta konkurss

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september (kandidaate saab esitama hakata alates 1. augustist aadressil www.etag.ee/konkursid ).
Tulemused avalikustatakse 22. novembril toimuval konverentsil ja varasemad tulemused  kättesaadavad lingilt

Auhinnakonkursi õiguslik alus:

Konkursile kandideerima on oodatud:

 •     tegevteadlased või teaduskollektiivid,
 •     trükiväljaannete esindajad,
 •     audio-visuaalse meedia ja elektrooniliste kanalite esindajad,
 •     innovatiivsete meetodite kasutajad,
 •     üksikisikud või kollektiivid

kes on tegelenud teaduse populariseerimisega.

Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot.

Loe lähemalt
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+37256264949

Eesti Kunstiakadeemia

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

SHARE FORWARD

Saite selle kirja, sest soovime Teiega jagada EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest