Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Květen 2019

STAROSTOVÉ SI PŘIJELI PROHLÉDNOUT NOVÝ SYSTÉM MONITORINGU HLUKU

Monitoring hluku a letových tratí funguje na pražském letišti již od 90. let minulého století. Od začátku roku měření provádí německá firma Topsonic Systemhaus, která patří mezi tři největší světové poskytovatele této služby. Systém umožňuje dohledat hladinu hluk v konkrétním místě, výšku letadla i kontrolu dodržování letových postupů. Nově došlo k rozšíření počtu měřících stanic na 14 a úpravě jejich rozmístění z důvodu efektivnějšího zachycování hluku. Nový systém a jeho možnosti byl představen starostům a zastupitelům z okolních lokalit. I nadále budou naměřené hodnoty pravidelně zveřejňovány na webových stránkách letiště www.prg.aero v sekci Monitoring hluku.

LETIŠTĚ PRAHA HLEDÁ ZPŮSOBY OMEZENÍ NOČNÍHO PROVOZU

V rámci příprav na provozně nejsilnější měsíce v roce řeší pražské letiště i problematiku nočního provozu, který je pro blízké okolí nejvíce obtěžující. Některá konkrétní opatření se ve spolupráci s Úřadem pro civilní letectví a Řízení letového provozu ČR již podařilo realizovat. Jedná se především o změnu hlukových poplatků s významným navýšením za noční provoz, přísnější požadavky na hlukové vlastnosti letadel pro noční provoz, striktnější dodržování přidělených slotů a hlavně účtování nadstandardních poplatků dopravcům za neoprávněné porušení pravidel. Do budoucna se počítá s dalším souborem opatření, který bude noční provoz dále regulovat.

LETIŠTĚ PRAHA JE POPULÁRNÍM ZAMĚSTNAVATELEM

Na začátku letošního roku proběhl mezi zaměstnanci Letiště Praha průzkum spokojenosti, který přinesl pozitivní výsledky. Z dotazovaných uvedlo celkovou spokojenost 71 %. Kladně byla hodnocena úspěšnost společnosti, zajímavá náplň práce i nabídka benefitů. Průzkum spokojenosti slouží zároveň i jako důležitá zpětná vazba a sběr podnětů pro další možná zlepšení v péči o zaměstnance. Chcete i vy pracovat v unikátním prostředí mezinárodního letiště? Aktuální nabídku volných pracovních pozic můžete sledovat na pracovním portálu www.proudly.cz a na webové stránce www.pracenaletisti.cz.

LETNÍ DESTINACE

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a pražského letiště nabízí celou řadu zajímavých destinací. Mezi nejoblíbenější rozhodně patří Chorvatsko. Do Dubrovníku, Splitu či Zadaru se dostanete z Prahy s leteckými společnosti Smartwings a Ryanair. Pokud byste rádi vyrazili někam trochu dál, můžete navštívit největší baskické město Bilbao a prozkoumat úzké uličky, zakusit španělskou kulturu či ochutnat místní kuchyni. Do španělského města se můžete vydat s Českými aeroliniemi. Dalším dovolenkovým rezortem je i francouzské přístavní město Marseille, které vás nadchne množstvím památek, vynikající kuchyní a středomořskou atmosférou. Do Marseille pravidelně létají z Letiště Václava Havla Praha aerolinky Ryanair či Volotea.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - DUBEN 2019

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − DUBEN 2019

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.