سلام

دقت کردی تمام شبکه‌های اجتماعیِ خوب فیلتر میشن؟ اول فیس‌بوک، بعد توییتر و وایبر و حالا هم تلگرام؛ چند وقت دیگه هم شاید اینستاگرام.

با فیلترشدن تلگرام یه عالمه آدم بیکار شدن و کسب‌وکار خیلی‌ها رو به فلج شدنه.

خیلی تلخه کلی محتوا تولید کنی، با هزار زحمت دونه دونه ممبرای کانالتو بالا ببری و یهو همه چی بره رو هوا.

 

میدونی خطر این موضوع چیه؟

با خودمون میگیم من اینهمه کار کردم اما یکی یهویی پاشو گذاشت رو شیلنگ تلگرام و کل ماجرا نابود شد. اون وقته که با خودت میگی هر چقدر هم تلاش کنم باز ممکنه یهو یکی از بیرون کل زحمتای منو به باد بده.

واسه همین ممکنه کلاً دلسرد بشیم، حتی اگه ظاهراً به این موضوع اعتراف نکنیم، ناخوآگاه ما قطعاً ترسوتر از قبل میشه.

 

طی این چند سالی که گذشت چیزای زیادی رو تست کردم: نوشتن، تولید محتوا، روزنامه‌نگاری، تدریس، کارآفرینی و کلی کار دیگه.

بعضیاش درست در می‌اومد، بعضیاش هم غلط، پول‌های زیادی روهم  از دست دادم، عیبی هم نداره، چون من فقط داشتم تست می‌کردم.

اما میدونی چرا شروع کردم به تست کردن؟

حالم خیلی بد بود، هر چی کتاب میخوندم به هیچ جایی نمی‌رسیدم، هر چی برای یادگیری و کلاس و همایش خرج می‌کردم چیز عملی و به درد بخوری یاد نمی‌گرفتم و خلاصه درجا زدن داشت نابودم می‌کرد.

همش کلی گویی، حتماً تو هم مثل من کتاب‌ها و کلاس‌های مختلفی رو تست کردی، ولی قبول داری تقریباً همه‌شون یه سری حکم کلی میدن؟

ممکنه چند روی حالتو خوب کنن، ولی بازم بر میگردی سر نقطۀ اول. چندتا کتاب و کلاس دیگه رو هم تست می‌کنی، و نهایتاً ممکنه به این نتیجه برسی که اصلاً آموزش هیچ نتیجه‌ای نداره.

خیلی حس بدیه از رشد و موفقیت حرف بزنی، دوست داشته باشی به دوستاتت کمک کنی، از خوب کتابا بگی، اما خودت مدام نگران ته کشیدن پولای عابر بانکت باشی. ترس تموم شدن پول خلاقیت آدمو نابود میکنه.

پس به خودم گفتم باید یه فکر اساسی کرد و زودتر از چیزی که فکر می‌کردم به نتیجه رسیدم.

 

من هر روز ایمیل‌های زیادی از دوستای عزیزی مثل تو میگیرم که صادقانه مشکلشون رو با من میگن، چند روز پیش یه ایمیل گرفتم که شاید چکیده صدها ایمیلی باشه که تا حالا با همین موضوع گرفتم:

این فقط یکی از اون صدها ایمیلیه که مدام برام میفرستن.

من تقریباً مجبور بودم به همۀ این ایمیل ها جواب بدم، و هر بار انگار یه تیکه رو به یکی میگفتم،؛ اما حالا میخوام همۀ ایده‌ها و یکجا جمع کنم کنار هم و تو چند ویدیوی رایگان برات بفرستم.

من و تو دیگه نباید به هیچ کس و هیچ چیزی وابسته باشیم. باید روش‌ها و تکنیک‌هایی رو یاد بگیریم که اگه صد تا جنگ و تحریم و فیلتر و ماجرا هم پیش اومد کار و زندگیون توپ باشه.

اگه میخوای این ویدیوها رو ببینی، بیا تو لینک زیر و ایملیت رو وارد کن تا طی روزهای آینده فیلم‌ها رو برات ایمیل کنم:

دانلود ویدیوهای رایگان

قربانت

شاهین کلانتری


shahinkalantari.com
unsubscribe