Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Leden 2020

PROVOZNÍ VÝSLEDKY ZA ROK 2019

Za rok 2019 prošlo Letištěm Václava Havla Praha rekordních 17,8 milionu cestujících. Meziročně jde o 6% nárůst. Během celého roku létalo z Prahy pravidelně 71 leteckých společností do celkem 165 míst po celém světě, z toho do 15 dálkových destinací. Letiště zaznamenalo na dálkových linkách výrazný nárůst počtu odbavených cestujících, celkem o 10,9 %. V loňském roce byly tradičně nejoblíbenější linky do Velké Británie, z destinací nejvíce cestujících směřovalo právě do Londýna. Nejvyšší meziroční nárůst v počtu odbavených cestujících zaznamenala Antalya.

NOVÁ PŘÍMÁ LINKA DO HANOJE

Nová dálková linka by podle dopravce měla spojit Prahu s Hanojí od začátku letního letového řádu. Do hlavního města Vietnamu plánují Bamboo Airways létat nejprve dvakrát týdně s Boeingem 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro 298 cestujících. Naše letiště by tak od letního letového řádu mělo mít spojení již do celkem 17 dálkových destinací, tedy nejvíce v historii letiště.

INTERIÉROVÁ MAPA LETIŠTĚ V APPLE MAPS

Letiště Praha spustilo v aplikaci Apple Maps interiérovou mapu, která detailně zobrazuje vnitřní prostory letištních terminálů. Každý uživatel zde uvidí svou aktuální polohu a snadno najde nejbližší body, které využije při průchodu letištěm: check-inové přepážky, stanoviště bezpečnostní kontroly, odletové brány apod. Aplikace rovněž zobrazí všechny obchody či restaurace, které se na letišti nacházejí. Letiště Praha tímto patří mezi pouhých 15 letišť v Evropě, která interiérovou mapu v rámci Apple Maps rovněž nabízejí.

RESTAURACE PRAHA SE REKONSTRUUJE

Letiště Praha se připravuje na rozvoj a rekonstruuje Restauraci Praha v Terminálu 1. Z toho důvodu bude restaurace přibližně na čtyři měsíce uzavřena. Renovace přinese stylové prostředí, širší nabídku studené kuchyně a rychlejší výdej pokrmů. Během rekonstrukce letištní restaurace jsou na letišti cestujícím k dispozici všechna ostatní bistra, kavárny, restaurace či fastfoody. Nový bude i samotný název restaurace. 

EXKURZE SE SPECIALITAMI ZIMNÍHO PROVOZU

Navštívit zákulisí mezinárodního letiště je možné v rámci pravidelných exkurzí celoročně. Zimní období nabízí i něco navíc. Návštěvníci mají možnost dozvědět se vše o náročné koordinaci zimního úklidu vzletové a přistávací dráhy i speciální techniky k tomu určené, která je v případě vhodného počasí k vidění přímo v akci. Samozřejmostí je sledování odmrazování letadel těsně před startem a samotné starty a přistání různých typů letadel ze vzdálenosti několika metrů. Termín je vždy nutné rezervovat předem na webových stránkách letiště.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - PROSINEC 2019

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − PROSINEC 2019

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.