Nebojte se, není to podvodný mail :)

Jitčin občasník

aneb co jsem tak různě potkala na webu

Protože o prázdninách budete mít spoustu volného času, tak se můžete probírat třeba zajímavými weby, na které jste neměli během roku čas.  😀

Učíme venku

Určitě tu není tento odkaz poprvé, ale stojí za to si ho připomenout. Spoustu nápadu, co se dá s dětmi smysluplně dělat venku najdete na https://ucimesevenku.cz/. Stačí si stáhnout metodiku a vyrazit.

Elixír do školy

Web aktivity podporující kolegiální vzdělávání učitelů - https://www.elixirdoskol.cz/.  Bezvadně funguje fyzika a nyní začínají vznikat i digi centra.

Gramotnosti pro život

Na adrese https://gramotnosti.pro/ najdete rozcestník na řadu míst souvisejících s čtenářskou, matematickou i digitální gramotností.

Portál Digi

Portál Digi https://portaldigi.cz/ je místo pro rozvoj digitálních kompetencí. A pokud úplně nevíte, co si pod tím představit, tak si najděte na webu DigComp v češtině a vědět to budete.

Mimoto zde najdete řadu online kurzů, které si prostě můžete sami projít.

 

Portál RVP.CZ

Na portále si můžete v klidu pročíst články, které se rok nashromáždily - třeba seriál o technologiích v rukou třídního učitele. Nezapomeňte na záznamy velkého množství webinářů na nejrůznější téma v sekci Audio/Video

A pokud už víte, co jsou to ty digitální kompetence, tak je čas zjistit, co to znamená u učitelů a přečíst si článek Evropský rámec digitálních kompetencí pedagogů DigCompEdu a hlavně tedy přiložený pdf soubor.

Ale nic se nemá přehánět!

Hlavně si odpočiňte a užijte zaslouženou dovolenou

Pokud máte nějaké dotazy a návrhy, tak mi klidně napište na rambouskova@zsnyrany.cz

Pravidelný přehled odkazů na nejrůznější stránky a aplikace, které by se vám mohli hodit. 

 

MailerLite