EKA nädalakiri, 6. november, 2023

EKA Kotzebue 10 hoone valmimine lükkub uude aastasse

Tulenevalt Kotzebue 10 hoone ehituspartneri Eviko AS pankrotiteatest, oli EKA sunnitud nendega ehituslepingu lõpetama. Alates 1. novembrist on EKA ehitusobjekti üle võtnud ja korraldab pooleliolevaid töid allhankijatega otse, eesmärgiga hoone konserveerida, et tagada vee-ja külmakahjustuste kindlus.  
"Tööde ülevõtmine on meile suur lisakoormus, kuid pingutame ja saame sellega hakkama.  Tahame hoone kindlasti uuel aastal valmis ehitada," loodab finants- ja haldusdirektor Andres Tammsaar.

Foto: Tõnu Tunnel

Näitused

"Nanomaterjal nr. 399" EKA Galeriis

7. novembril kell 18.00 avatakse EKA Galeriis näitus "Nanomaterjal nr. 399", mille autor on EKA teadur Kärt Ojavee. Materjaliarenduse töögrupp olid: Anna Jõgi, Katarina Kruus, Kärt Ojavee ja Madis Kaasik. Näitusel osaleb külalisena Marie Vihmar Tartu Ülikoolist.

"Nanomaterjal nr. 399" tutvustab nanomaterjalidele keskendunud projekti “Taastuva bioressursi väärindamisel põhinevate nanomaterjalide ja -tehnoloogiate arendamine” tulemusi, avades materjali loomise ja valmistamise protsesse laiemalt.

Loe lähemalt

Kunstiryhmituse näitus “Ma elan Tallinnas”

9. novembrini on avatud Kunstiryhmituse näitus “Ma elan Tallinnas”, mis on kokkuvõttev näitus kollektiivi korraldatud neljakümne kaheksast aktsioonist Tallinna linnaruumis. Näitus on avatud galeriis Garaaž49 (Kalaranna 42/6).

Kunstiryhmitus on kollektiiv, mille koosseis moodustub EKA arhitektuuri- ja vabade kunstide tudengitest. 

Loe lähemalt

Paul Kuimeti „Crystal Grid” Draakoni galeriis

25. novembrini on Draakoni galeriis avatud Paul Kuimeti isiknäitus „Crystal Grid”.

Näitusel eksponeeritakse 25 uut teost seeriast „Crystal Grid“. 23. novembril kell 18.00 toimub galerii kõrval asuvas Kanuti Gildi SAALis projektiga seotud kunstnikuraamatu esitlus. 

Visuaalil Paul Kuimeti töö seeriast „Crystal Grid”

Loe lähemalt

Arhitektuur ja muinsuskaitse

Suvepraktika raames valminud ujuv suitsusaun on nomineeritud 2023. aasta puitehitise tiitlile

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab igal aastal puitehitise võistlust eesmärgiga tõsta esile uusi puitehitisi, mille puhul on kasutatud puitu parimal võimalikul viisil nii arhitektuurses, tehnilises kui ka ehituslikus mõttes. Sel aastal on nominente 31, nende seas nii EKA sisearhitektuuri osakonna ujuv suitsusaun "Püha viha" kui arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna tudengite ehituspraktika raames valminud varjualune “Linnutee” Tartus.

Foto: Päär-Joonap Keeduse

Loe lähemalt

Muinsuskaitseamet kuulutas välja aastaauhindade laureaadid

Muinsuskaitseamet kuulutas 3. novembril Lillepaviljonis toimunud tunnustussündmusel välja Muinsuskaitseameti aastaauhindade laureaadid. Tunnustati 2023. aasta kõige silmapaistvamaid restaureerimis- ja ehitustöid, inimesi, avastusi ja tegusid. Tunnustatute seas on muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna tudengid ja õppejõud. 

Aasta leid: Rüütelkonna hoone plafoonmaaling. Foto: Andres Uueni

Loe lähemalt

Cumulus ja vestlus

EKA tudengid Cumuluse andekate laagris Jaipuris

Esimene Cumulus Student Talent Camp alustas 30. oktoobril Indias, ARCH College of Design & Businessil, teemal “Disaini identiteedi suund”.

Üritus on meelitanud üliõpilasi kohale kogu maailmast, pakkudes kujundavat kogemust, mis süveneb India rikkalikku kultuuripärandisse, lahendades samal ajal loomemajanduse kaasaegseid väljakutseid. EKAt esindavad doktorant Marta Konovalov ja kolm moedisaini BA üliõpilast: Karmel Kibena, Maria Roosiaas ja Morgan Kinna, lisaks moemagistrant Kadri Vahar

Foto: Piret Puppart

Loe lähemalt

Avatud vestlus: Sara Gunnarsdóttir “Sõltumatu animakunst Ameerika filmitööstuses”

10. novembril kell 18.00 EKA auditooriumis A-101 Sara Gunnarsdóttir “Sõltumatu animakunst Ameerika filmitööstuses”. Oma loengus räägib ta sellest, kuidas oma häälele ja animatsiooni valmistamise viisile truuks jäämine on aidanud tal avada uksi erinevatele koostööprojektidele erinevat tüüpi filmiharudes nagu mängufilmid, dokumentaalfilmid ja telesarjad.

Loe lähemalt

EKA meedias

EKA tudengid loovad eesti hagija skulptuuri

Septembris tuli Eesti Kunstiakadeemias kokku grupp tudengeid, kes modelleerivad EKLi tellimusel ja EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan ja professor Kirke Kangro eestvedamisel eesti hagija skulptuuri.

Foto: Lemmi Kann

Loe lähemalt

Aivar Tõnso räägib ERRiga helikunstist

Muusik, helikunstnik, EKA magistrant Aivar Tõnso ütleb intervjuusarjas "ID" Tõnu Karjatsele, et helikunsti säilitamiseks ei ole veel häid lahendusi leitud, sest selliste teoste säilitamine ja taasesitamine samal moel on väga keeruline, kulukas ja selleks pole tingimusi. 

Foto: Ken Mürk

Loe lähemalt

Professor Kirke Kangro räägib protsendikunstist

EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan ja kunstnik, professor Kirke Kangro: "Protsendikunsti tellimine võiks muutuda kunstikesksemaks." 

Visuaal: ekraanitõmmis

Vaata lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest