Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Říjen 2020

KAM SE NYNÍ MŮŽEME PODÍVAT Z LETIŠTĚ PRAHA?

Cestující si v současné době mohou vybrat z přibližně 40 destinací, do kterých mohou letět přímo z Letiště Václava Havla Praha. Podívat se cestující mohou i do některých oblíbených prázdninových destinací, jako je Egypt, Tunisko a Kanárské ostrovy. Vždy je však důležité dbát na konkrétní podmínky cestování do daných zemí i na cestě zpět domů. Letecké společnosti průběžně vyhodnocují aktuální epidemiologickou situaci v České republice i v zahraničí se zvláštním zaměřením na poptávku cestujících po cestování. Dopravci na situaci reagují velmi pružně a ve svých letových řádech upravují nabídku spojů z Prahy. Doporučujeme všem cestujícím sledovat aktuální nabídku letů na webových stránkách dopravců.

LETIŠTĚ ZÍSKALO JIŽ PO SEDMÉ ZLATOU MEDAILI ZA SVŮJ KVĚTOVÝ MED

Zisk již sedmé Zlaté medaile v soutěži Český med, která oceňuje zejména menší producenty českého medu vlastní produkce, potvrzuje vysokou kvalitu letištního medu. Ten byl v akreditované laboratoři Výzkumného ústavu včelařského ohodnocen 97% známkou. Důvod chovu včel je však jiný. Díky včelám, které během své cesty za opylováním kvetoucích rostlin obletí okruh několika kilometrů a získají tak vzorky z okolního prostředí, lze chemickým rozborem plástového pylu získat cenné údaje o čistotě životního prostředí v okolí letiště. Rozbory ani letos neprokázaly ve vzorcích obsah škodlivých látek z leteckého provozu v okolí letiště.

LETIŠTĚ PRAHA ZÍSKALO CENU ZAMĚSTNAVATEL ROKU

Letiště získalo druhé místo v ocenění Sodexo Zaměstnavatel v regionu Praha v kategorii pod 5000 zaměstnanců za rok 2019. Na začátku října probíhalo slavnostní vyhlášení ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku. Toto ocenění se vyhlašuje od roku 2003 a oceňují se zejména společnosti s výborným přístupem ke svým zaměstnancům ve zvolených regionech. Vyhodnocování probíhá na základě dat a faktů, jako jsou fluktuace, odměňování, vzdělávání a celková péče o zaměstnance. Letiště Praha se zúčastnilo v minulém ročníku poprvé a odneslo si úctyhodné druhé místo v kategorii Praha pod 5000 zaměstnanců.

CENU NEJLEPŠÍHO EVROPSKÉHO LETIŠTĚ V OBLASTI ZÁKAZNICKÉ SPOKOJENOSTI OBHÁJILO LETIŠTĚ PRAHA

Letiště Praha získalo cenu Airport Service Quality Award 2019, kterou každoročně uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International (ACI) nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících s poskytovanými službami. Letiště Praha tak obhájilo své loňské vítězství a o první místo nejlepšího evropského letiště v kategorii 15-25 milionů odbavených cestujících se tentokrát dělí s letištěm v Ankaře a Petrohradu. Pražské letiště se stalo také jedním z pouhých sedmi letišť světa, která letos obdržela zvláštní cenu Roll of Excellence. Ta je udělována za časté úspěchy v oblasti zákaznické zkušenosti.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - ZÁŘÍ 2020

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − ZÁŘÍ 2020

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero