Naujienlaiškis - projektas E-kitour

Skaitmeninė rinkodara

smulkiems verslininkams kaime

     E-kitour projekto, finansuojamo pagal Erasmus+ programą, metu kuriama tarptautinė mokymosi programa bus skirta kaimo turizmo paslaugų teikėjams bei kitiems smulkiems verslininkams vykdantiems veiklą kaime. Tai padės mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms ar fiziniams asmenims efektyviau savo veikloje naudoti skaitmeninės rinkodaros priemones.

 

     Viena iš pirmųjų projekto veiklų buvo išnagrinėti esamą situaciją ir skaitmeninės rinkodaros naudojimą kaimo turizmo versle. Apklausos rezultatai parodė stiprų poreikį plėtoti rinkodaros priemones kaimo turizmo verslininkams ir kitiems smulkiems paslaugų teikėjams kaime.-
     Projektas truks dvejus metus ir baigsis 2017 m. rugsėjį.

 

Apklausos Lietuvoje rezultatai

Temos aktualumas

     Mūsų vykdyta apklausa parodė, kad kaimo turizmo paslaugų teikėjai yra gana skirtingų profilių visose šalyse, tačiau savo veikloje susiduria su panašiais iššūkiais.

     Iššūkiai yra susiję su skirtingomis turizmo formomis, kurias siūlo kaimo ir miesto paslaugų teikėjai. Kaimo turizmo sodybose dažniausiai neteikiamos miestui būdingos pramogos ir jos negali reklamai skirti didelio biudžeto, todėl turistus stengiamasi pritraukti autentiškomis, vietinėmis pramogomis – degustacija iš ūkyje užauginamos produkcijos, namų maistas ir t.t.

    Mūsų tyrimai taip pat rodo, kad skirtingai nuo standartinės turizmo sampratos, kuri remiasi turistų kiekiu, kaimo turizme atsiranda papildomas rūpestis - balansas tarp inovacijų pritaikymo ir gamtos išteklių bei autentiškos kaimo aplinkos  išsaugojimo.

     Tyrimą projekto pradžioje atliko visi projekte dalyvaujantys partneriai iš Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Graikijos ir D.Britanijos  vietiniu bei regioniniu lygmeniu. Lietuvoje tyrimo rezultatai parodė, kad kaimo turizmo paslaugų teikėjų kompiuterinis raštingumas nėra labai aukštas, o šiuolaikinėje rinkoje, deja, sąlygos galioja kitokios.

Iššūkiai kaimo verslininkams

    Beveik 2/3 atostogaujančių kaime, informacijos apie apgyvendinimą ieško internete, kai tuo tarpu didžioji dalis kaimo turizmo paslaugų teikėjų tiek daug dėmesio internetui neskiria, reguliariai neatnaujina informacijos ir sunkiai prisitaiko prie dinamiškos internetinės rinkodaros aplinkos. Paslaugų teikėjai iš įvairių Europos šalių pripažįsta, jog šis atotrūkis yra dėl nepakankamų skaitmeninės rinkodaros ir komunikacijos socialiniuose tinkluose įgūdžių.

    Remiantis statistika, kaimo turizmas dažniausiai skirtas vietinei rinkai, tačiau pastaraisiais metais vis didėja užsienio turistų skaičius. Visgi sektoriui trūksta bendradarbiavimo su vietos bendruomene, vietos verslininkais, kad užtikrinti paslaugų kompleksiškumą. Iš kitos pusės paslaugų teikėjai vengia, nemoka ar neturi laiko dalintis informacija, todėl kartais internete skelbiama informacija nelabai atitinka rinkoje esančios pasiūlos.

Projekto partneriai pateikė keletą pavyzdžių, kaip kaimo turizmo paslaugų teikėjai skirtingose šalyse susidoroja su iššūkiais, atsirandančiais jų veikloje:

  • SlowFood – tai organizacija veikianti Italijoje, kurios tikslas yra propoguoti vietinio maisto kultūrą. Padedama savivaldos, organizacija renka ir sistemina informaciją, apie smulkiuosius kaimo verslininkus, prekiaujančius savo produkcija. Tokia pagalba smulkaus kaimiško verslo tiekėjams, garantuoja tinkamą rinkodarą ir infrastruktūros palaikymą bei iš dallies pagerina jų skaitmeninį raštingumą.
  • Graikija pateikė kelis virtualios aplinkos sukūrimo bei aplikacijų pavyzdžius, kurie priklauso privačiam ir valstybiniam sektoriui, tačiau abiejais atvejais vykdoma rinkodara privalo tarnauti visuomenės poreikiams.
  • Ispanijoje komercinė platforma, talpinanti praktiškai visus kaimo turizmo paslaugų teikėjus (net ir dirbančius šešėlyje) “Escapada Rural” nemokamai skelbia minimalią informaciją apie apgyvendinimo paslaugas bei bendradarbiauja su valstybinėmis ir akademinėmis įstaigomis dėl statistinių duomenų teikimo.

E-KITtour partnerių susitikimas Atėnuose

    E-Kitour projekto trečiasis susitikimas vyko Atėnuose spalio mėnesį. Į susitikimą atvyko 13 dalyvių iš visų projekte dalyvaujančių šalių. Susitikimo tikslas buvo apžvelgti Ekitour mokymosi medžiagos turinį ir aptarti projekto įgyvendinimo veiklas.

     Partneris iš Lietuvos Kauno mokslo ir technologijų parkas yra atsakingas už mokymosi modelių turinio bei struktūros priežiūrą. Mokymosi programoje bus šie modeliai: svetainės sukūrimas, SEO, interneto galimybės, e-rinkodara, užsakymai ir rezervacijos internetu, statistinės informacijos analizė, pardavimai internete ir socialiniai tinklai.

      Partneriai iš Didžiosios Britanijos, atsakingi už projekto sklaidą, susitikimo metu pristatė sklaidos strategiją ir galimas projekto sklaidos formas.

        Partneris iš Graikijos, atsakingas už mokymosi platformos sukūrimą supažindino su tinklapio www.etourkit.eu struktūra.

     Italijos partneriai pristatė ECVET (Europos profesinio mokymo kreditų Sistema) ir jos pagrindinius principus bei kaip ji bus naudojama.

     Džiaugiamės produktyviu projekto partnerių susitikimu ir nekantraujame pradėti kitus projekto etapus!

Prisijunkite!

https://www.facebook.com/EKITforRuralTourism/

"Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”

 

Naujienlaiškyje panaudotos nuotraukos: Barono vila (Anykščių r.), Širvynė (Utenos r.) bei Pinterest.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija

Jūsų adresas Donelaičio 2-202, Kaunas

Kontaktinis telefonas 8-630-81515

Tinklalapis www.atostogoskaime.lt

SHARE TWEET FORWARD