NEWSLETTER JAZZBOY RECORDS Nie widzisz obrazków? Kliknij tutaj...

S O N B I R D

Facebook Youtube Instagram

Zespół SONBIRD tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę.

 

Debiutancki album Sonbird "Głodny" ukazał się 22 lutego 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Jest to muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego chce się wracać.

 

Na płycie znajdą się znane do tej pory single "Ląd", „Hel” czy tytułowy "Głodny" oraz nowe piosenki, których część można było już usłyszeć podczas koncertów. Nad całością czuwał Łukasz Olejarczyk, który jest producentem płyty. Autorem okładki oraz całej oprawy graficznej jest Macio Moretti (współtwórca Mitch & Mitch, autor okładek m.in. Korteza, HEY, BOKKI, Pustek). Okładka została doceniona jeszcze przed oficjalną premierą płyty. Projekt znalazł się wśród najlepszych okładek w Konkursie 30/30.

Sonbird "Głodny" premiera: 22.02.2019

1. Tyle pytań
2. Głodny
3. Hel
4. Wodospady
5. Kraków
6. Kuloodporny
7. Ślad
8. Niepoważny
9. Ląd
10. Wada

Album "Głodny" dostępny jest we wszystkich serwisach cyfrowych: http://soundline.biz/SonbirdGlodnyAlbum/

Prywatny link do odsłuchu albumu: https://soundcloud.com/user-880574046/sets/sonbird-g-odny-cd/s-gvKlm

Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach lata (zagrali między innymi podczas OFF Festival, Kraków Live Festival, Hej Fest, Rock In Summer Festival, Męskie Granie) i udanej jesiennej trasie koncertowej.

 

Rok 2018 rozpoczęli z wyróżnieniem przyznanym przez 70. wybitnych dziennikarzy, bookerów i przedstawicieli branży muzycznej, którzy w Plebiscycie "SANKI" Gazety Wyborczej, okrzyknięli zespół Sonbird jednymi z dziesięciu najlepiej zapowiadających się artystów polskiej sceny muzycznej

 

Są zwycięzcami Festiwalu Supportów 2017, gdzie głosami jury oraz dzięki wsparciu publiczności zdobyli kontrakt sponsorski na nagranie swojej debiutanckiej płyty. Na ich koncie znajdziemy także wyróżnienie w konkursie Skoda Auto Muzyka gdzie znaleźli się w TOP5 Katarzyny Nosowskiej, oraz miano NADZIEI ROKU 2017 Plebiscytu SO!MUSIC. Są także finalistami konkursu Life On Stage przy Life Festival Oświęcim. 

SONBIRD - NIEPOWAŻNY

https://youtu.be/rwSiQWBlg_o

SONBIRD - WODOSPADY

https://youtu.be/z2kruQ-DGAg

SONBIRD - HEL

https://youtu.be/3dH63wUoigU

SONBIRD - GŁODNY

https://youtu.be/WfDcNLsd3FM

SONBIRD - LĄD

https://youtu.be/IPWFoaOoI1A

SONBIRD koncert w pociągu

https://youtu.be/0IdSKGRah0Y

JAZZBOY MANAGEMENT

Bartek Kopiniak bartek@jazzboy.pl +48 533 76 11 29

Kamil Osobniak kamil@jazzboy.pl +48 537 71 53 71

____________________________

MailerLite