Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #101

UUDISED

EKA õppejõudude konkursi venia legendi avatud loengud

EKA uus maja ootab ka uusi õppejõude

Disainiteaduskonnas (Estonia pst 7)

Kolmapäeval, 4. aprillil, ruumis 440:

kell 12 disainiteaduskonna tekstiilidisaini osakonna professori kandidaadi Nithikul Nimkulrati loeng “Textile Knot Practice Through Digitisation and Mathematics” (loeng on inglise keeles);

kell 14.30 disainiteaduskonna graafilise disaini osakonna dotsendi kandidaadi Ott Kagovere loeng “Kaasaegne graafiline disain ja kuidas seda õpetada”.

Neljapäeval, 19. aprillil, ruumis 440:

kell 10.30 disainiteaduskonna moedisaini osakonna dotsendi (eksperimentaalne mood) kandidaadi Laivi Suurväli loeng “Eksperimentaalsed praktikad moedisainis”;

kell 13.00 disainiteaduskonna moedisaini osakonna dotsendi (eksperimentaalne mood) kandidaadi Julia Valle Noronha loeng “What (experimental) clothes can do” (loeng on inglise keeles)

EKA vabade kunstide teaduskonnas (Lembitu 12)

Kolmapäeval, 11. aprillil, ruumis 5:

kell 13.30 vabade kunstide teaduskonna joonistamise õppetooli dotsendi kandidaadi Mari Prekupi loeng „Ühendavad jooned“;

kell 14.30 vabade kunstide teaduskonna joonistamise õppetooli dotsendi kandidaadi Feliks Sarve loeng “KUJUTAMISE KUNST ja kõik on võimalik”;

kell 17.00 vabade kunstide teaduskonna joonistamise õppetooli dotsendi kandidaadi Toomas Tõnissoo loeng ” Figuraalne kompositsioon”

EKA kunstikultuuri teaduskonnas (Suur-Kloostri 11)

Esmaspäeval, 9. aprillil, ruumis S-103:

kell 14.30 kunstikultuuri teaduskonna muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna dotsendi kandidaadi Riin Alatalu loeng „Muinsuskaitse minapilt”.

Homme selguvad ERKI moeshowl osalejad!

Kaamerasilm jälgib ERKI korraldustiimi igal sammul

Peagi selgub, kes esitlevad oma kollektsioone 26. mail toimuval ERKI Moeshow’l. Käesoleval aastal puudutab moesündmus sotsiaalselt olulist teemat, juhtides inimeste tähelepanu privaatsusele nii virtuaalses kui meid ümbritsevas maailmas.

Konkursile laekus 43 kollektsiooni, mille seas leidub kavandeid ka Lätist, Leedust, Venemaalt ja Taanist. Kes jäävad sõelale, saades võimaluse esitleda oma kollektsiooni ajaloolisel moelaval ning kes jäävad sel korral välja?

Finaali pääsevate disainerite valik tehakse täna Nautica keskuse ruumides, kuhu koguneb valdkonna spetsialistidest koosnev rahvusvaheline eelžürii. Moekunstnikud, keda ERKI kaamerasilm edaspidi hoolikalt jälgima hakkab, avalikustatakse juba homme, 3. aprillil, ERKI kodulehel.

EKAlased on Köler Prize nominentideks

EKKMis toimus reedel Eesti kaasaegse kunsti skeene suursündmus – Köler Prize nominentide näituse avamine.

Palju õnne EKA vabade kunstide teaduskonna õppejõududele, kes on auhinnale nomineeritud – Taavi Talve (installatsiooni ja skulptuuriosakonna juhataja, dotsent) ja Holger Loodus (maaliosakonna meister ning Anna Škodenkole (maaliosakonna õppejõud) ja Tanja Muravskaja (fotograafia osakonna õppejõud)!

Loe veel

„Noor Tartu“ konkursi laureaat on EKA fotograafia osakonna magistrant Keiu Maasik

"Esimene Keiu poster", pigmenditrükk, 59 x 84 cm, 2013

Näituseprojekti „Noor Tartu“ konkursile esitas näitusekavandi ligi 30 kunstnikku, kelle seast tunnistati laureaadiks EKA fotograafia osakonna magistrant, foto- ja videokunstnik Keiu Maasik.

Keiu Maasikul on võimalus saada isiknäituse koostamise kogemus Tartu Kunstimuuseumis ning anda muuseumi toel välja oma loomingut tutvustav brošüür. Näitus Tartmusis on avatud 5. oktoobrist 2018.

Hetkel on Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis avatud ka Keiu isiknäitus "Tema armastus teeb haiget".

Palju õnne!

Loe veel

Eesti Teatriauhindade galal premeeriti Raul Kelleri muusikalist kujundust

Foto: Tõnu Tunnel

EKA uusmeedia osakonna professor Raul Keller pälvis Von Krahli teatri etenduse “Forbidden Colors” eest parima sõnalavastuse muusikalise kujunduse ja originaalmuusika kategoorias Eesti Teatriauhinna.

Palju õnne!

AVATUD LOENGUD

Arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja järgmine lektor on Tania Tovar Torres

"Building Design Cover, March 7, 2008 over Robin Hood Gardens", Allison ja Peter Smithson

Arhitekt, kirjanik ja kuraator Tania Tovar Torres astub Kanuti Gildi SAALi (Pikk 20, Tallinn) lavale 5. aprillil kell 18.00, et rääkida oma uuest dokumentaalprojektist, mis uurib arhitektuuri säilitamise alternatiivseid viise. Mis juhtub, kui hoonet enam olemas ei ole?

Loe veel

Kohvihommik vol 6: sihtpunkt Amsterdam, sihtpunkt Praha!

Neljapäeval, 5. aprillil jätkub kohvihommikute traditsioon EKA sisearhitektuuri osakonnas: kell 9 on kohviliste ees laval Anni Kotov ja Johanna Sepp, kes räägivad oma ERASMUS praktikast. Anni praktika kulges Hollandis Studio Driftis ja Johanna oma Tšehhis Denisa Strmiskova Studios.

Loe veel

Sarja “Rahvusvaheline laeng” loengud on nüüd järelvaadatavad

NÄITUSED

EKA moedisain Pärnu Muuseumi näitusel “Eesti oma sinine”

Disain: Andreas Kübar, foto: Virge Viertek

6. aprillil avatakse Pärnu Muuseumis EV100 kunstiprogrammi kuuluv Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna näitus “Eesti oma sinine”, mis toob kokku moe, looduse ja pärandkultuuri. „Sinine värv kirjeldab meie rahvust, väärtusi ja kultuurilugu harukordselt hästi – natukene külm ja põhjamaine, natukene sügav ja vaikiv, esmapilgul kättesaamatu ja kauge,“ ütles Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart. Näitus põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel, kuid teosed peegeldavad loojate tõlgendust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ja seostest loodusega.

Näitus on avatud kuni 26.maini.

Kunstnikud: Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Andreas Kübar, Eliise Saar (BA II kursus) ja Kadi Adrikorn (MA II kursus)

Loe veel

Kaisa Maasiku näitus “Su armastus teeb haiget” Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis

Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis on avatud EKA fotoosakonna magistrandi Kaisa Maasiku isiknäitus „Su armastus teeb haiget”. Näitus käsitleb pere- ja lähisuhtevägivalla temaatikat läbi Eesti inimeste lugude. Galeriist saab ühine installatiivne kogemisruum, kus on võimalik mõtiskleda isiklike mälestuste üle. 

Näitus on avatud 8. aprillini.

Loe veel

Sisearhitektuuri tudengite näitus “Viis visiooni” Narva Aleksandri Suurkirikus

Narva Aleksandri Suurkirikus (Kiriku 9, Narva) on avatud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri kolmanda kursuse näitus “Viis visiooni”.

Narva Aleksandri Suurkiriku saalilahendused valmisid 2017. aasta sügissemestril viie meeskonna erialaprojektidena. Tudengid esitavad oma töödega küsimuse – mis võiks kirikuruumist saada?

Näitus on avatud 9. aprillini.

Loe veel

Leonhard Lapini isiknäitus „Tühjus ja ruum“ Kumu kunstimuuseumis

Leonhard Lapin. Kalevi kojutulek. 1987. Õli. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseumis on avatud EKA emeriitprofessor Leonhard Lapini isiknäitus „Tühjus ja ruum“. Näitus jätkab Kumu klassikutesarja, mille raames on varem toimunud Tõnis Vindi, Raul Meele, Jüri Okase ja Andres Toltsi näitused.

Näitus on avatud 13. maini.

Loe veel

Anna Slama ja Marek Delongi näitus “Kleepuv hetk” EKA Galeriis

EKA Galeriis on avatud Tšehhi kunstnikeduo Anna Slama ja Marek Delongi näitus “Kleepuv hetk / Sticky moment”.

“Kogu see materjalimassiiv on ajas muutuv, iga uue hetkega on minus uus kujutis – mu olemise erinevad rütmid, erinev hing samas peegelduses [...]“

Näitus on avatud 14. aprillini.

Loe veel

Maris Karjatse näitus “Ema pole kodus” Draakoni galeriis

Draakoni galeriis on avatud EKA fotograafia osakonna magistrant Maris Karjatse isiknäitus „Ema pole kodus”. 

Näitus on avatud 7. aprillini.

Loe veel

Eve Kask isiknäitus “2+2=...” Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi esimesel korrusel on avatud EKA graafika osakonna dotsendi Eve Kase isiknäitus “2 + 2 = …”. Näitus asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku viimaste lähiaastate silmapaistvamat loomingut.

Näitus on avatud 13. maini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

EKA maaliosakonna professor Jaan Toomiku videoteos Hollandi Stedelijk muuseumis

Stillkaader Jaan Toomiku videteosest "Isa ja poeg"

Hollandis Stedelijk’i muuseumis saab näha EKA maaliosakonna professori Jaan Toomiku videoteost “Isa ja poeg” näitusel "Freedom is Recognized Necessity", kus on eksponeeritud teosed endistest Nõukogude Liidu riikidest.

Näitus on avatud kuni 12. augustini 2018.

Mihkel Ilus esineb Kiasma muuseumis, Soomes

Mihkel Ilusa (EKA maaliosakonna meister) ja Henri Hüti performatiivne installatsioon "Kapriisid III" on musta ja valge maagia laupkokkupõrge, kus valgus tardub skulptuuriks ja eesriie mõraneb. Etteaste on tehtud spetsiaalselt Kiasma Theatre jaoks. Kapriisitsetakse kaks korda:

  • reedel, 6. aprillil, kell 19
  • laupäeval, 7. aprillil, kell 16 (peale etendust toimub vestlus kunstnikega)
Loe veel

Marge Monko isiknäitus Budapestis

Budapesti galeriis Ani Molnár avaneb EKA fotograafia osakonna juhataja, prof Marge Monko isiknäitus ‘Women of the World, Raise Your Right Hand’, mis on järjeks aasta alguses Tallinna Linnagaleriis avatud olnud näitusele.

Loe veel

EKAlastele

Infotund õppejõududele ja tudengitele: EKAs valminud teostega “kauplemine” turul

EKAs valmib igapäevaselt palju erinevaid teoseid: fotod, kursuse- ja lõputööd, raamatud, maalid, skulptuurid, tellimustööd koostöös ettevõtete ja organisatsioonidega jne. Iga loometegevuse alguses on osapooltel võimalik kirjalikult kokku leppida, kuidas jagunevad teose autorid ja õigused ning milline saab olema teosega “kauplemise” viis.

Infotund toimub teisipäeval, 3. aprillil, kl 15-16, Estonia pst 7, ruum 440A

Loe veel

EKA teadurite infoseminar

Teadurite infoseminar toimub kolmapäeval, 18. aprillil kell 14.00-15.30 ruumis E-440A (Estonia pst 7). Seminarile on oodatud kogu teadus- ja arendustegevusega seotud personal, ka dekaanid/osakonnajuhatajad, õppejõud, teadussekretärid/projektikoordinaatorid. 

Kavas:

Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram