View in browser

Trūkt už vadžių – vėl iš pradžių. Juk, atrodo, ką tik dalinausi karantino virtuvės projektais, padėsiančiais užmušti laiką namie, o štai mes ir vėl ten pat. Namie. Su šiokiais tokiais apribojimais, kad negyventume taip paprastai, kaip pratę.

Aš, aišku, tikrai nenoriu skųstis. Mano karantinas tęsiasi  vos vos ilgiau: praėjo pirmas mėnuo, kaip dirbu namuose, pati sau. Pradėjau augint naują augintinį, vardu Raugas, ir kepti duoną. Pirmą kartą prasikeikiau, antrąjį, prasidėjusį vakar ir pasibaigusį šįryt, jau viskas maloniau. Kas pusvalandį pamyluoji, pratempi ir matai, kaip duona keičiasi ir auga. Back to the basics, taip sakant. Ar nuo to palaimingėjau? Tikrai taip.

Jums šiomis aplinkybėmis irgi linkiu paieškoti mažų malonumų.  Užsiauginti šiemet iš naujo atgimusį tamagotchi arba duonos raugą (pradžią galiu padovanoti, nes mano jau niekur nebetelpa). Kol už lango erzina niūruma, visada galite palanges apsistatyti augaliukais. Žmonės kalba, kad citrusiniai augalai perima sukulentų populiarumo pozicijas. Visad ribojot laiką tuščioms pramogoms? Dabar laiko į valias – nusipirkit konsolę ir kokių kreizi žaidimų (mano planuose – „Untitled Goose Game“ ir „Overcooked 2“). Aišku, jeigu norisi laiką išnaudoti produktyviau, visada galite skaityti knygas. Mano laukiamiausių sąraše dabar karaliauja kulinarinė Molly Baz „Cook This Book: Techniques That Teach and Recipes to Repeat“

  Jeigu turit kitų būdų save palepinti, just do it – dabar tam pats laikas. Buvo sunkūs metai, nusipelnėm atsikvėpti.

  Naujas PUSRYCIAMS.COM veidas!

  Turbūt jau matėt – šią savaitę Pusryčiams atšventė antrąjį savo gimtadienį! Ta proga, atlikau ir darbą, kurį jau taip seniai planavau – atnaujinau tinklalapį. Jeigu dar nebandėte, kviečiu panaršyti ir atrasti visus naujus patogumus.

  Į tinklalapį
  Ką veikti?
  Ruoštis šventėms

  Arba yra kas Kalėdoms ruošėsi jau liepą

  Turbūt kraipysit galvą ir klausit, ar visai sublūdau. Juk dar bent du mėnesiai iki Kalėdų. Aš sakau – reklamos rinka diktuoja taisykles.

  „IKEA“ išstojimą jau turbūt matė visi: kalėdinę kampaniją jie šiemet pradėjo gerokai anksčiau nei visi kiti, spalio vidury. Sakot, anksti? Amerikietiškas greitojo maisto restoranas „Burger King“ pasijuoktų jums į veidą – jie savo kalėdinę kampaniją pradėjo liepos mėnesį. Aha, tą pačią liepą, kai termometrai kaitina +30 C. „Burger King“ logika paprasta: 2020-ieji ir taip buvo prasti metai, tai kodėl nepasidžiaugus gražiais dalykai iš anksto. Pavyzdžiui, Kalėdom. Gražųjį reklaminį klipą apie Kalėdas liepą galite pamatyti nuorodoje

  Suplanuoti meniu

  Savaitės meniu planuotojų tipai ir 7 paprasti patarimai

  Žinau, žinau, tema – sena kaip pasaulis. Bet man ji atrodo neišsemiama, nes pati su šiuo konceptu dar niekaip nesusidraugauju.

  Gavau dovanų gražiausią planuoklį iš muvon.lt. Atrodo, viskas paprasta: susirašai likučius, susiplanuoji meniu ir laikaisi jo. Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad viskas taip paprasta ir realybėj: mano meniu dažniausiai sugriūna kokį trečiadienį. Kadangi šiuo gyvenimo etapu tai nereiškia valgymo kavinėse ir restoranuose, tai ant savęs ir neburbu, bet norėtųsi geriau. 

  Kai perskaičiau šitą Basically straipsnį, supratau, kur bėda – aš nesu konkrečių patiekalų meniu planuotoja. Pasirodo, meniu galima planuoti net keliais būdais. Galima taip, kaip daro @viktorijakord sekmadienį prisigamindama daugybę skirtingų ingredientų paruoštukų (pavyzdžiui, skirtingos keptos daržovės, virtos kruopos ir t.t.), galima tiesiog ruošti konkrečius patiekalus, kaip bandžiau aš. Tame pačiame straipsnyje rasite dar 7 konkrečius patarimus, kurie visiškai palengvins jūsų (ir mano!) planavimo rutiną. 

  Skaityti

  Cukraus mokslas: kaip pakeisti formulę, kad suvartotume mažiau?

  Statistika baisoka – vidutinis amerikietis suvartoja daugiau nei 19 arbatinių šaukštelių kasdien. Norma – nuo 6 iki 9 šaukštelių, priklausomai nuo sudėjimo. Nors tikiu, kad Europoje ir Lietuvoje skaičiai geresni, neretai ir patys nesusimąstom, kokį cukraus kiekį suvartojam per jogurtus, sūrelius ar padažus prie kepsnio.

  Šį rugsėjį The New Yorker žurnalas išspausdino aktualų straipsnį apie tai, kaip Izraelio mokslinikai bando pakeisti cukraus formulę taip, jog jo suvartotume dvigubai mažesnį kiekį, bet saldumo gautume tiek pat. Juk niekas nenori prastesnio skonio Nutellos arba Oreo sausainių – ne tam mes juos perkam. Tai pačiai komandai per penkerius metus pavyko beveik perpus sumažinti druskos kiekį Lay's čipsuose taip, kad niekas net nepajuto. Pasirodo, viskas slypi moksle ir formulėse. Ilgas, bet tikrai įdomus straipsnis – nuorodoje

  Ką žiūrėti?
  Youtube

  Bon Appetit herojai grįžta po vieną

  Jeigu mėgstate video, kuriuose žmonės gamina maistą, apie Bon Appetit Test Kitchen tikrai girdėjote – jie yra šios srities magnatai. Deja, po šiemet įvykusio rasizmo skandalo didelė dalis pagrindinių šių video herojų išsiskirstė. 

  Liūdėjau iki tol, kol pamačiau „Stump Sohla“ – naują laidą Babish Culinary Universe Youtube kanale. Turbūt viena mylimiausių Bon Appetit herojų (kuriai, beje, nebuvo mokama už darbą 💔), grįžta į mūsų ekranus naujoje kulinarinėje laidoje, kur išdarinėja įvairiausias įdomybes. Pavyzdžiui, gamina makaronus kaip XVIII a. arba kemša saldainius džiovintais vabalais. Rekomenduoju!

  IGTV

  Prie puodų ir keptuvių – Jennifer Garner

  Nežinau kaip tai nutiko, bet aš jums dar nepasakojau apie Jennifer Garner „Pretend cooking show“. Taip taip, tos pačios Jennifer Garner, kuri vaidino „Staiga trisdešimties“, buvo Beno Afflecko žmona ir... augina vištas. 

  Jennifer Garner savo Instagram kanale dažniausiai dalinasi ne savo pačios, bet mylimiausių knygų autorių receptais. Tačiau tai tikrai nesumažina malonumo žiūrėti, kaip ji juos gamina. Trumpus, šmaikščius ir labai įtraukiančius video rasite čia arba po hashtagu #pretendcookingshow.

  Ką gaminti?

  Geriausios L.A. kepyklos desertus

  Žinau, kad apie Christina Tosi jau tikrai pasakojau. Christina Tosi yra viena geriausių pasaulių konditerių, besislepianti už vienos populiariausių Los Andželo kepyklos „Milk Bar“ desertų. Be to, kad įkūrėja dalinasi savo receptais ir įžvalgomis Instagrame, neseniai atradau tos pačios kepyklos tinklaraštį. Jame rasite daugybę desertų receptų. Aha, tų receptų, pagal kuriuos desertus kepa pats „Milk Bar“.

  PRIMINIMAS

  Šiuo sudėtingu laikotarpiu nepamirškite ir restoranų. Nors šįkart jiems lengviau nei pirmąkart (apie tai jau rašiau Instagrame), mūsų palaikymas restoranų industrijai vis dar reikalingas. Mano rekomendacija – maisto iš restoranų užsisakykite į namus! Ir šventė jums, ir geras darbas mylimam restoranui.

  Kuo stebėtis?
  Eso son sourdough o son moliūg?

  Atsiprašau už prastą įžanginį juoką – jis kilęs iš šito kokio dešimtmečio senumo garso įrašo. Bet šita duona mane tikrai nustebino. Kai išmoksiu kepti normalią raugo duoną, kurią jau apverkiau šitam įraše, pamatysit, ir aš tokią iškepsiu. 

  Negroniai iš tetrapako

  Turbūt sutiksite – vynas iš kartoninio tetrapako dažniausiai nežada nieko gero. O ką galvojate apie mano mylimiausią negronį iš tetrapako? St. Agrestis, Brukline įsikūrusi tauriųjų gėrimų kompanija, būtent tokius ir pradėjo gaminti. Įtraukiu į savo bucket listą, kur jau laukia apsilankymas „Milk Bar“. 

  Sviestas, kurio mielai atsikąsčiau kaip šokolado

  Aha, supratote teisingai. „Food Insider“ Twitteryje pasidalino visiškai užburiančiu video apie tai, kaip gaminamas tradicinis prancūziškas sviestas „Le Beurre Bordier“. Užteks peržiūrėti šitą video ir eisit ieškoti bulkos su sviestu, garantuoju. 

  Patiko turinys?

  Džiaugiuosi! Jeigu tikrai tikrai patiko, kviečiu apsižvalgyti mano Patreon paskyroje. Tapusiems mano patronais kiekvieną sekmadienį siunčiu savo meniu rekomendacijas kitai savaitei, o kas tris mėnesius – papildomą naujienlaiškį. Dosniausi vienąkart gauna ranka užrašytą atviruką. 

  Iš ko pasijuokti?
  Ačiū, kad perskaitei iki galo! Jeigu turi komentarų ar pastebėjimų, mielai jų laukiu Instagrame, Facebooke arba el. paštu žemiau. Linkėjimai!
  Gabrielė, Pusryčiams
  labas@pusryciams.com
  +37063082731
  facebook instagram

  -----

  Tu gauni šį naujienlaiškį, nes kadaise jį užsiprenumeravai. Nepatinka? Visada gali parašyti ir pasiskųsti man arba atsisakyti naujienlaiškio visam laikui.

  Jeigu jau tikrai tikrai nori atsisakyti, spausk čia
  MailerLite