Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #110

UUDISED

TASE'18 peanäitus on avatud!

Fotod: Martin Buschmann

TASE on Eesti Kunstiakadeemia igakevadine lõputööde festival, mille peanäitusel saab näha kõiki EKA magistritöid. Sel aastal toimub näitus EKA vabade kunstide teaduskonna hoones aadressil Lembitu 10. Näitus on avatud ja külastajaid oodatakse lõputöödega tutvuma iga päev kell 10–18!

Lisaks toimub TASE SATELLIITPROGRAMMIS veel mitmeid lõpetajate näituseid, avatud loenguid, kursuseid ja giidituure.

Veel fotosid avamiselt EKA Facebookis

EKA tänavuse lennu seast valiti Noore Kunstniku ja Noore Tarbekunstniku preemia laureaadid

Peale lõpetamist tehakse näituseid! Noore Kunstniku preemia läks jagamisele, kuid võimaluse isikunäituseks EKLi galeriis sai Hedi Jaanisoo (vasakul), sest teistel laureaatidel on näitused juba soolas.

Eilsel Eesti Kunstiakadeemia lõputööde näituse TASE'18 avamisel kuulutati välja Noore Kunstniku ja Noore Tarbekunstniku preemiad magistriõppe tasemel. Žürii otsustas jagada Noore Kunstniku preemia kolme magistrandi vahel – Hedi Jaanisoo, Eva Mustonen ja Sten Saarits. Noore Tarbekunstniku preemia pälvis Helena Tuudelepp. Mõlema preemiaga kaasneb 1500 euro suurune stipendium ja isikunäitused Eesti Kunstnike Liidu galeriides.

Palju õnne!

Loe veel

Kas sul on juba TASE'18 seljakott?

Randa minek? Ole TASEmel, käi enne ka näitusel ja hangi sealt vastav seljakott. 8€!

EKA erialade infotunnid, konsultatsioonid, proovieksamid

Sisseastumine ei ole üldsegi nii keeruline! Tule kohale ja erialade õppeõud ja tudengid selgitavad, kuidas see asi käib. Foto EKA uue õppehoone ehitusest, autor Tõnu Tunnel

EKA pakub sisseastujatele võimalust tulla infotundidesse, konsultatsioonidele ja proovieksamitele, kus selgitatakse huvilistele loovülesannete eesmärke, jagatakse nõu portfooliote kohta ja vastatakse küsimustele. Aastatega on EKA sisseastumiseksamid paljuski muutunud ja konsultatsioonide eesmärk on leevendada sisseastujate asjatuid hirme või eelarvamusi. Tere tulemast EKAsse!

Infotunnid, konsultatsioonid ja proovieksamid:

  • 05.06. kell 15.30 tööstus- ja digitootedisaini eriala infotund
  • 07.06. kell 11.00 vabade kunstide teaduskonna erialade infotund
  • 07.06. kell 12.00 õppekava Kunst (maal, graafika, installatsioon ja skulptuur) erialade tutvustus ja konsultatsioon
  • 07.06. kell 13.00 stsenograafia eriala proovieksam
  • 07.06. kell 13.00 animatsiooni eriala proovieksam
  • 07.06. kell 14.00 tekstiilidisaini eriala infotund
  • 15.06. kell 11.00 moedisaini eriala infotund ja proovieksam
  • 25.-28.06. arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala proovieksamid

11.-28.06.2018 toimub EKAsse õppima asumise avalduste esitamine SAISis

Registreeru
Loe veel

Disainiteaduskonna magistriõppe infoõhtu 13. juunil

13. juunil kell 16.30-18.00 toimub EKA disainiteaduskonna magistriõppe infoõhtu (Estonia pst 7, ruum 426).

Räägitakse teaduskonna magistriõppekavadest, vastuvõtutingimustest, ootustest sisseastujale jpm. Praegused magistrandid jagavad oma kogemusi, räägivad, mida tähendab EKAs õppimine ning näitavad, milliseid magistriprojekte disainiteaduskonnas tehakse.

Loomulikult saab asjaosalistelt küsida kõikvõimalikke küsimusi.

Registreeru
Loe veel

AVATUD LOENG

TASE'18 SATELLIIT: Lõputööd Liftis

12. juunil kell 16 on EKA Lõputööd Liftis – valitud lõpetajad esitlevad 7 minuti jooksul oma lõputööd avalikkusele. Erinevaid valdkondi esindavad eksperdid arutlevad lõputööde teemade üle ja nopivad nendest huvitavamaid nüansse. Lõputöödele otsitakse praktilisi väljundeid ühiskonnas ja organisatsioonides. Sel aastal on Liftis järgmised lõputööd:

Gloria Paul “Park and Charge service concept for long-distance electric truck drivers”/"Pargi ja maksa teenuse kontseptsioon pikamaasõidu elektrilistele kaubaautodele." (interaktsioonidisain)

Arnav Khan “Using instant feedback technology for effective tennis coaching”/"Kohene tagasiside tehnoloogia efektiivseks tennisetreeninguks" (disain ja tootearendus)

Kristina Valter “Concept of a Smart Connected Toy FEELY for Kids to Support the Development of Self-awareness”/"Kontseptsioon nutikale mänguasjale FEELY toetamaks laste eneseteadvust" (interaktsioonidisain)

Basaran Cabuk “Personal navigation assistant and transport planner for blind”/"Personaalne navigatsiooniseade ja transpordi planeerija pimedatele" (Design and Engineering)

Hannes Tõnuri “Raudlugulaul” (ehte- ja sepakunst)

Kermo Aruoja ja Oskar Mihhailov “Lauamäng ALU” (graafiline disain)

Kristjan Taaksalu “Thermae Linnahall” (arhitektuur ja linnaplaneerimine)

Güngör Güneş “Estonian Real Estate Market & Its Effect on Housing Affordability in Tallinn”/"Eesti kinnisvaraturg ja selle mõju eluaseme taskukohasusele" (urban studies)

Johannes Madis Aasmäe “Jalakäijate linn Tallinna südames” (arhitektuur ja linnaplaneerimine)

Loe veel

Kohtumised kunstnikega: praegused ja tulevased klassikud Raja tänava momumentaalkunsti majas

A. H. Tammsaare monument. Jaak Soans, 1978. Valminud Raja monumentaalkunsti majas.

6.–7. juunil kell 15 toimuvad EKA installatsiooni– ja skulptuuriosakonnas (Raja 11A) kunstnikuvestlused ning ateljeekülastused Eesti skulptuuriklassikasse kuuluvate monumentaalkunstnikega.

1976. aastal ehitatud Raja tänava hoone puhul on tegemist ainulaadse ateljeekompleksiga, kus töötavad koos nii noored skulptorid – EKA skulptuuriosakonna tudengid – kui klassikud. Enne uude õppehoonesse kolimist tuuakse need kaks põlvkonda veel viimast korda Raja tänaval kokku ning viiakse Eesti noorte skulptoriteni eelmise generatsiooni monumentaalkunstnike kogemusi, oskusi ja teadmisi.

Raja tänaval veedetud aastatest räägivad ning oma stuudioid tutvustavad kunstnikud Ilme Kuld, Riho Kuld, Aime Kuulbusch, Hille Palm, Jaak Soans, Vergo Vernik. 

Kunstnikega vestleb kunstiteadlane Juta Kivimäe.

Loe veel

Open ARS: Connectorium

Kuidas kunstnikuna ära elada? 
Kuidas teha esimesi samme rahvusvahelisel kunstiväljal?
Kuidas toimib avaliku kunsti süsteem Skandinaavias?
Millised on avaliku kunsti võimalused ja ohud?

Just nende küsimustega tegeleb Open ARS: Connectorium loengute ja kohtumiste sari. Oodatud on kaasaegse kunsti profesionaalid, kelle eesmärk on laiendada oma koostöövõrgustikku ja omandada avaliku kunstiga seotud teadmisi.

6. juuni kell 17, Torun Ekstrandi loeng

7. juuni,  kunstnike ateljeekülastused ja konsultatsioonid Torun Ekstrandiga

13. juuni kell 17, Jan Christenseni loeng

14. juuni 11–19, Jan Christenseni praktikapõhine töötuba

Loe veel

NÄITUSED

TASE '18 SATELLIIT: tänasest on avatud EKA FOTO uus vitriingalerii

Prahas elava kunstiteoreetiku ja kuraatori Vít Havráneki näitusega "Hommage to Lacan" avati täna EKA fotograafia osakonna vitriingalerii. Galerii on kinnitatud Lembitu 12 maja külge.

Näitus “Display Case: Enjoy the Mirror” tegeleb varasest Keskajast pärit reflexio (lad. k.) mõistega, mis viitab mehhaanilise takistusega kohtuva keha tagasipõrkumisele. Peegeldumise metafoor on siin kasutatud nii fotograafiale viitavas tähenduses kui psühhoanalüütilises Jaques Lacani “peegelfaasi” tähenduses.

Loe veel

TASE '18 SATELLIIT: EKA TEKSTIIL näitusel "NoTe"

Kraam galeriis on avatud noorte tekstiilikunstnike rühmituse NoTe samanimeline näitus. Näitusel on väljas EKA tekstiilidisaini osakonna lõpetajate valitud teosed – õppetöö jooksul valminute seast paremik või spetsiaalselt näituse jaoks loodu.

Kunstnikud: Katarina Kruus, Karolin Innos, Triin Talts, Liina Leo, Ingrid Helena Pajo, Mari Seger, Katrin Kruberg
Kuraator: Mark Antonius Puhkan

Loe veel

TASE '18 SATELLIIT: GD18 SHOW

Sel kevadel lõpetab Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna 16 noort disainerit, mille puhul on EKA Galeriis avatud lõputööde näitus “GD18 SHOW”. Väljapanekusse kuuluvad trükised, kirjatüübid, video- ja lauamängud, interaktiivsed lood, heliprojektid, ning tööd, mille tellijaks on olnud Eesti Kunstiakadeemia ise. Projektid käsitlevad teemasid, nagu tähelepanumajandus, kultuuritõkestamine, stereotüübid, isikuloome, õõvaorg jpm.

Näitus on avatud 19. juunini.

Loe veel

TASE '18 SATELLIIT: “Lasnamäe. Lõpetamata linn”: arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna aastanäitus

Milline on Lasnamäe tulevik? Millised on Lasnamäe ja teiste sarnaste vabaplaneeringuga paneelelamurajoonide probleemid ja mida saab paremaks muuta? Näitus “Lasnamäe. Lõpetamata linn” Draakoni galeriis võtab kokku arhitektuuritudengite ja -õppejõudude aasta töö, mis keskendus Tallinna suurima linnaosa tulevikuvisioonidele.

Näitus on avatud 9. juunini.

Loe veel

TASE'18 SATELLIIT: Reedetud tunded ehtenäitusel “Nean päeva”

Reetmise mõju inimhingele on võtnud uurida rühm noori ehtekunstnikke, kes näitavad oma töid ehtekunsti näitusel “Nean päeva.” Näitus toimub selle nimel erandkorras avatavas Pika jala väravatornis (Nunne tn 1), kus nähtavate tööde autoriteks on kunstnikud Anni Voll, Erle Nemvalts, Hansel Tai, Kaia Ansip, Kaur Virkebau, Liina Lelov, Noga Rachel Harel, Sille Luiga, Sigrid Kuusk ja Triin Kukk.

“Nean päeva” on avatud 6. juunini.

Loe veel

Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäitus Sfäärid 2. osa

Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäituse Sfäärid teine osa on avatud Kultuurikatla koridoriklubis. Näitus kasutab sfääri kui kontseptuaalset metafoori – need on inimesele käepäraste vahenditega loodud hübriidsed ja sümboolsed tegelikkused, kooseksisteerimise ruumid, mis võimaldavad inimestel inimestena eksisteerida.

Osalevad kunstnikud – Valentin Alizer, Ann Pajuväli, Mark Antonius Puhkan, Irma Isabella Raabe, Kadi Reintamm, Elina Saat, Kristina Mirjam Villand ja S3+A1 (Delija Thakur, Helga Aliis Saarlen, Elise Roos ja Patrik Olejňák). Näituse kuraatorid on EKA graafika osakonna dotsendid Eve Kask ja Oliver Laas. Näituse kujundaja on Delija Thakur, graafiline disainer Kerli Virk.

Näitus on avatud 16. juulini.

Loe veel

Rühmituse Urmas-Ott näitus “Tuba” Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Näitus-installatsioon TUBA. Objekt esiplaanil: Lauri Kiluski keraamiline teos Nukuke. Foto Hans-Otto Ojaste ja Urmas Lüüs

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi algatatud sarjaga „Tuba“ tuuakse muuseumi trepigaleriis vaatajate ette keskkond, mis põhineb kogudest pärineval ja täiendavalt juurde otsitud materjalil ning märksõnadel.

Hetkel on väljas rühmituse Urmas-Ott (EKA ehtekunsti osakonna õppejõud Urmas Lüüs ja vilistlane Hans-Otto Ojaste) ekspositsioon, mille esteetika tugineb lapsepõlvemälestustele.

Näitus on avatud 5. augustini.

Loe veel

EKAlased

EKA lõpuaktused toimuvad 21. juunil Rahvusraamatukogus

Selleaastane lõpuaktus toimub 21. juunil Rahvusraamatukogu suures saalis (Tõnismägi 2, Tallinn).

Kell 12 algab aktus disaini- ja kunstikultuuri teaduskondade lõpetajatele

Kell 15 doktorikooli ning arhitektuuri- ja vabade kunstide teaduskondade lõpetajatele

Seniks aga edu kaitsmistel ja... tähistamiseni!

Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111
Nädalakirja toimetab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram