Sveiks, LU absolvent!

Augusts ir pēdējais vasaras mēnesis. Laiks, kad topošie studenti var pieņemt gala lēmumu par studiju uzsākšanu, savukārt akadēmiskā saime sagatavojas jaunajam darba cēlienam. Arī Latvijas Universitātes (LU) Absolventu klubs vasaras periodā ir radījis iestrādnes rudens pasākumiem un aktivitātēm, lai atkal tīklotos un izglītotos.

Arī šomēnes labprāt pastāstīsim un leposimies kopā par jaunumiem gan pašā klubā, gan LU - kā nekā tieši Tu esi svarīgākā kluba daļa.

Uz LU 99. dzimšanas dienas balli aicināts ikviens, kam sirdī Universitāte

Pirkt biļeti
Sekot pasākumam

Viesus laipni sagaidīs un ballē uzrunās tās namatēvs LU rektors prof. Indriķis Muižnieks: “LU Akadēmiskā balle ir gada nozīmīgākais pasākums, kurā ne tikai godinām mūsu Alma Mater jubileju, bet arī svinam akadēmisko izcilību un panākumus. Šī gada balle būs īpaši nozīmīga, jo tajā atzīmēsim mūsu valsts simtgadi, kā arī sāksim laika atskaiti līdz LU 100. dzimšanas dienai. Tāpēc pasākuma programma būs īpaši krāšņa un mākslinieciski augstvērtīga.”

Pasākuma ietvaros LU Mazajā aulā varēs baudīt improvizācijas teātri "Absolventu atvērtā skatuve", ko rīko LU Absolventu klubs sadarbībā ar improvizācijas teātri "Spiediens".

Katram absolventam savu suvenīru!

Suvenīrs – priekšmets kā piederības zīme. Tagad arī katram LU absolventam ir iespēja iegūt savā īpašumā kādu piemiņlietu, kas kalpos ne tikai praktiskam mērķim, bet arī kā apliecinājums, ar ko lepoties – piederība kuplajai LU absolventu saimei. Pie tam uzraksts “Es esmu LU absolvents” ik dienu atgādinās par skaistajiem studiju gadiem. Kuru suvenīru izvēlēsies tu?

Uzzini vairāk

LU saņem Eiropas Komisijas atbalstu pārvaldes pilnveides projektam

LU ir guvusi augstu Eiropas Komisijas (EK) ekspertu novērtējumu specifiskā atbalsta mērķa projekta “Labākas pārvaldības nodrošināšana LU” realizācijai, kas sekmēs LU studiju programmu satura kvalitātes pilnveidi un, efektīvi izmantojot pieejamos resursus, nodrošinās vēl labāku LU pārvaldību.

Iesūti LU Botāniskā dārza vēsturiskās bildes un laimē gada abonementu

Par godu LU Botāniskā dārza Augu māju siltumnīcas 90. dzimšanas dienai aicina iesūtīt vēsturiskas bildes, kas uzņemtas LU Botāniskajā dārzā, foto arhīva un jubilejas izstādes veidošanai. Iesniedz fotogrāfijas elektroniski, sūtot tās uz e-pastu: agnese.reke@lu.lv vai atnes kopiju uz Kandavas ielu 2. Izlozes kārtībā izvēlēsimies trīs veiksmīgos, kas iegūs savā īpašumā gada abonementu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza apmeklējumam.

LU aicina atklāt uzņēmējdarbības pasauli ārvalstīs un pieteikties programmai “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem”

LU Eiropas un sabiedrības attīstības studiju akadēmiskais centrs (ESASAC) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Eiropas Kopienas Studiju Asociācija” (LEKSA) aicina pieteikties Eiropas Savienības (ES) programmai "Erasmus jaunajiem uzņēmējiem" (Erasmus for Young Entrepreneurs). Programma piedāvā Latvijas topošiem vai jaunajiem uzņēmējiem iegūt vērtīgu pieredzi savas biznesa idejas attīstībai, dodoties līdzfinansētā apmaiņas braucienā pie kāda ārvalstu uzņēmuma ES valstīs vai ārpus tās. Papildus programmas piedāvā vērtīgu iespēju arī pieredzējušiem uzņēmumiem Latvijā – uzņemt pie sevis jaunos uzņēmējus no programmas dalībvalstīm.

Aktualitātes

LU zinātnieki atklāj inovāciju kodu

“Uzņēmējdarbības vidē valda uzskats, ka inovāciju izveide uzņēmumam ir dārga, nedroša un laikietilpīga. Uzskats ir patiess, ja uzņēmums paļaujas uz veiksmi, intuīciju un darbinieku ģenialitāti. Latvijas Universitātes zinātnieki ir atklājuši, ka komerciāli veiksmīgu inovāciju tirgū var izrēķināt, balstoties uz tirgus vēsturiskajām likumsakarībām. Vairāku gadu garumā padziļināti analizējot komerciāli veiksmīgas inovācijas, esam atklājuši veiksmīgu inovāciju vienojošos elementus,” stāsta viena no pētījuma autorēm, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore Anda Batraga.

Izlasi jau tagad

Gaidāmie uzlabojumi un ieguvumi, attīstoties mikrobioma pētniecībai Latvijā

Gada sākumā seši LU eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomas pirmā kursa doktoranti ieguva LU mecenāta SIA “Mikrotīkls” stipendiju, kuru administrē LU fonds. Viena no stipendijas ieguvējām ir LU Bioloģijas fakultātes doktorante Ilze Elbere. Viņas pētnieciskais darbs ir saistīts ar mums neredzamās mikropasaules (cilvēka mikrobioma) izpēti un likumsakarību meklēšanu, lai iespējami tuvākā nākotnē uzlabotu bieži sastopamās slimības – 2. tipa cukura diabēta – terapijas efektivitāti un pacientu dzīves kvalitāti.

Uzzini vairāk
Pasākumu un aktivitāšu plānojums 2018. gadam
Apmaksā LU AK gada biedra naudu 24 eiro apmērā

Nākamie kluba pasākumi un aktivitātes

  • Absolventu takas ziedoÅ¡anas kampaņas turpinājums.
  • Absolventu sarunu vakars "Absolventu sabiedrÄ«ba - iespēja vai tukÅ¡ais šāviens?" 19. septembrÄ« plkst. 18:00 Raiņa bulv. 19-021.
  • Studentu un absolventu rudens talka 22. septembrÄ« plkst. 11:00 LU Botāniskajā dārzā.
  • DalÄ«ba LU Akadēmiskajā ballē ar improvizācijas teātri "Absolventu atvērtā skatuve" 28.septembrÄ« Mazajā aulā, Raiņa bulvārÄ« 19.

Sakām lielu paldies biedriem, kuri jau atbalsta kluba rīkotos pasākumus ar savu iesaisti, biedra naudu vai ziedojumu, bez biedru palīdzības mums nebūtu izdevies jau sasniegtais. Atbalsti arī nākamos LU AK pasākumus, apmaksājot biedra naudu vai ziedojot.

Veidosim klubu kopā! 

LU Absolventu klubs

E-pasts: valde@absolventuklubs.lv

Mājas lapa: http://absolventuklubs.lv/

Fiziskā adrese: Raiņa bulvāris 19-248

MailerLite