Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Září 2018

LETIŠTĚ PRAHA SPUSTILO DVA GRANTOVÉ PROGRAMY

Do konce září je možné podat přihlášku do dvou letištních grantů. Na podporu blízkého okolí letiště je určen program DOBRÉ SOUSEDSTVÍ s rozpočtem 10 000 000 Kč. O finanční příspěvek mohou zažádat zájmová sdružení, spolky, sportovní kluby, charitativní organizace, školy a různorodé organizace s působností v podporovaných lokalitách. Druhý program NA KŘÍDLECH POMOCI je určen na podporu osob se zdravotním omezením. Dotaci mohou získat právnické i fyzické osoby, které pomoc poskytují či ji samy potřebují, a to v rámci celé České republiky. Podrobná pravidla obou programů včetně přihlašovacího formuláře jsou k dispozici na webových stánkách prg.aero v sekci Odpovědná firma.

AKČNÍ KROKY PROTI HLUKU

Letiště Praha pracuje na plánu preventivních opatření s cílem zamezit případnému zhoršení hlukové situace v nočních hodinách. Mezi již zavedená opatření patří rozdělení letadel do podrobnějších hlukových kategorií z důvodu zajištění spravedlivějšího přístupu i v rámci velké skupiny „tišších“ letadel nebo důrazné uplatňování nadstandardních poplatků za porušování pravidel provozu. Akční plán na příští období obsahuje další opatření, a to zejména v postupech, které je nutné projednat s leteckými dopravci a ostatními zúčastněnými institucemi jakými jsou Úřad pro civilní letectví nebo Řízení letového provozu ČR. Tento akční plán byl představen zastupitelům okolních obcí na společném setkání 12. září 2018.

LETIŠTĚ POZVALO SOUSEDY NA NÁVŠTĚVU

První zářijovou sobotu se letiště otevřelo obyvatelům okolních obcí a městských částí v rámci zábavně-informačního odpoledne. Původní vzletová a přistávací dráha 22 se při této příležitosti proměnila v hřiště plné atrakcí. Vedle zábavného programu si účastníci mohli prohlédnout letištní a hasičskou techniku, vyhrát letenky nebo si popovídat s odborníky z oblasti životního prostředí. Velký obdiv u malých i velkých sklidilo vystoupení psovodů i ukázka opeřenců z útvaru biologické ochrany. I přes deštivé počasí dorazilo přes 1200 osob. Letiště se i tímto způsobem snaží nabídnout občanům možnost přijít se zeptat na cokoliv, co je ve spojení s leteckým provozem zajímá.

DREAMLINER, JEDNO Z NEJTIŠŠÍCH LETADEL, PRAVIDELNĚ V PRAZE

Hned dvě letecké společnosti nasadí od října na pravidelné linky do Prahy jedno z nejmodernější a nejtišších letadel současnosti. Boeingem 787-9 Dreamliner bude pravidelně létat na trase Praha Dauhá pod vlajkou společnosti Qatar Airways. Z hlavního města Kataru vyrazí do Prahy poprvé 28. října 2018 a následně bude pravidelně obsluhovat odpolední linku. Stejný typ letadla nasadí na linku do Asie i společnosti Korean Air. I ta bude od 29. října 2018 na trase mezi Prahou a Soulem, hlavním městem Jižní Koreje, létat s Boeingem 787-9 Dreamliner. Nasazení moderních letadel na dálkové linky je v souladu s přístupem pražského letiště k udržitelnému rozvoji i řešení hlukové zátěže z leteckého provozu.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - ČERVENEC 2018

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − ČERVENEC 2018

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letište Praha, klikněte

zde.