Sveiks, LU absolvent!

Jūniju Latvijas Universitātē raksturo vasaras smarža, apsveicēju ziedu kupenas, kas atspīd laimīgu jauno absolventu sejās – tā var raksturot izlaidumu laiku LU, kas ir viena no tradīcijām bagātākajām Latvijas augstākās izglītības iestādēm.

Arī šomēnes labprāt pastāstīsim un leposimies kopā par jaunumiem gan pašā klubā, gan LU - kā nekā tieši Tu esi svarīgākā kluba daļa.

2017./2018. akadēmiskajā studiju gadā Latvijas Universitāti kopumā absolvējuši apmēram 3616 studenti

No diploma saņemšanas dienas par tā nākotnes vērtību atbild katrs absolvents personīgi. Tieši absolventu pienākums būtu rūpēties, lai diploma vērtība nezustu, tieši otrādi – diploma vērtībai jāpieaug, no kā iegūtu gan esošie, gan topošie studenti. LU Absolventu klubs ir īstā vieta, kas ģenerē idejas, īsteno pasākumus, lai šodienas iegūtais diploms būtu vērtīgs arī pēc 5 vai 10 gadiem. Absolventi ir apņēmušies rūpēties, lai Latvijas Universitāte ar katru gadu kļūtu par labāku vietu, kur iegūt izglītību, papildināt zināšanas vai gūt jaunu un interesantu pieredzi.

Absolventi un draugi apmeklēja ekskursiju K.Morberga vasarnīcā

Kristaps Morbergs ir visu laiku lielākais Latvijas Universitātes mecenāts, kurš atstājis vērienīgu arhitektūras mantojumu, tai skaitā unikālo Jūrmalas vasaras rezidenci. Morbergu ģimenes vasarnīca ir izsmalcināts neogotiskās koka arhitektūras piemineklis, kura galvenās vērtības ir griestu gleznojumi, polihromās neorenesanses krāsnis un kamīni, parketi, vitrāžas, oriģinālās durvis, logi, dēļu grīdas un virkne citu nozīmīgu arhitektonisku detaļu.

Kā tiek tērēti LU Absolventu takai saziedotie līdzekļi?

Kad tiks izbūvēta LU Absolventu taka, tā  būs teritorija, kas iemantos neskartas dabas sajūtu un būs vieta intīmām pastaigām. Kopējās projekta izmaksas 45 tūkstoši eiro. Līdz šim ir saziedoti vairāk kā 20 tūkstoši, bet tas ir tikai pusceļš līdz mērķim.

Pavisam drīz LU Botāniskajā dārzā būs pieejama vēl kāda dabiski izveidojusies ainaviski vērtīga teritorija. Izmantojot esošo veģetāciju, tiek radīts noslēpumiem un pārsteigumiem bagāts Ēnu dārzs. Saudzējot esošos augus, pastaigu taka tiek veidota uz skrūvpāļiem balstītas metāla režģu laipas. Ēnu dārzā iecerētas trīs neierastas atpūtas platformas, kas aicinās apmeklētājus apstāties un uzkavēties – tās plānotas sēdēšanai, zvilnēšanai un dabas vērošanai.

Ziedot projektam

“Alma Mater” stāsta par LU izcilībām. Pieslēdzies panākumiem arī tu!

Līdz ar jauno studentu reģistrēšanos studijām, iznācis Latvijas Universitātes vasaras “Alma Mater” numurs. Jaunajā Alma Mater rakstām par mūsu izcilībām – rektora vietnieci digitālās sabiedrības jautājumos Signi Bāliņu, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētniekiem, kas šogad iekaroja Antarktīdu, jauno futbola zvaigzni Robertu Uldriķi, kurš sportu veiksmīgi savieno ar studijām un citiem Universitātes panākumiem.

LU kori gūst teicamus panākumus “Dziesmu karos” – “Dziedonis” saņem Lielo balvu

Koru konkursa finālā „Dziesmu kari”, kas 30. jūnijā visu dienu norisinājās Latvijas Universitātes Lielajā aulā, LU kori uzrādīja teicamus rezultātus – vīru koris “Dziedonis” ieguva svētku Lielo balvu, sieviešu koris “Minjona” – 2. vietu, sieviešu koris “Balta” – 1. vietu, jauktais koris “Juventus” – 3. vietu, bet jauktais koris “Aura” – diplomu.

Pieteikties studijām Latvijas Universitātē varēs arī reģionos – LU filiālēs

Šogad Latvijas Universitātes reflektanti pieteikties un apstiprināt elektronisko pieteikumu studijām Latvijas Universitātē varēs ne tikai LU galvenajā ēkā Rīgā, bet arī astoņās LU filiālēs reģionos – Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā un Ventspilī.

Gada laikā uzlabojusies LU reputācija

LU reputācijas līmenis gada laikā ir paaugstinājies par sešiem indeksa punktiem, un iedzīvotāji vairāk uzticas Universitātei ilgtermiņā, liecina pētījumu un konsultāciju aģentūras “Kantar TNS” 2018. gadā veiktais Latvijas augstskolu reputācijas pētījums.

Aktualitātes

Apstiprināts Latvijas Universitātes 2017. gada publiskais pārskats

“Gada pārskats un tajā apkopotie dati ir lielisks atspēriena punkts nākamajam gadam, un pie sasniegtā Latvijas Universitāte nedomā apstāties. LU mērķis arvien ir 2020. gadā kļūt par vienu no vadošajām zinātnes universitātēm Baltijas reģionā, kas sagatavo un piesaista augsta līmeņa zinātniekus, kuri ar saviem atklājumiem spētu sekmēt gan Latvijas sabiedrības, gan valsts kopējo izaugsmi – Latvijas Universitātes vadugunis kopš 1919. gada,” uzsver LU rektors Indriķis Muižnieks.

Izlasi jau tagad

MĒNEŠA PĒTĪJUMS 3D bez brillēm – Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte pēta cilvēku redzi darbā ar volumetrisko ekrānu

Latvijas Universitātes (LU) Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (FMOF) Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā, sadarbojoties ar SIA “LightSpace Technologies” un pateicoties LU fonda atbalstam, izstrādā metodi redzes funkciju efektivitātes novērtēšanai, cilvēkam strādājot ar volumetrisko ekrānu. Iegūtie rezultāti un atziņas palīdzēs uzņēmumam attīstīt trīsdimensionālās attēlošanas tehnoloģijas, lai turpmāk veicinātu speciālistu darba efektivitāti medicīnā un drošībā.

Uzzini vairāk

Eiropas Komisija uzteic Latvijas Universitātes zinātnes sasniegumus

LU ir pamats lepoties ar izcilībām zinātnē ne vien Lavijas, bet arī Eiropas kontekstā, tā norādīja Eiropas Komisijas (EK) Pētniecības un inovāciju departamenta ģenerāldirektors Žans Ēriks Pakē (Jean-Eric Paquet), kurš 20. jūnijā viesojās LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, lai iepazītos ar LU lielākajiem un starptautiski atzītākajiem zinātnes sasniegumiem.

Uzzini vairāk

JAUNAIS DOKTORS Pēteris Paikens: Zinātne biznesam var daudz dot

LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieku Pēteri Paikenu, kurš vairāk nekā desmit gadus strādājis industrijā, kolēģi raksturo kā daudzpusīgu cilvēku - paralēli ikdienas darbam viņš dienē Zemessardzē, kā arī ir studentu korporācijas “Patria” biedrs.

Pētnieks primāri nodarbojas ar mašīnmācīšanos. Mašīnmācīšanās ideja ir tāda, ka mēs nevis precīzi programmējam sistēmas datoram, bet gan veidojam sistēmas, kurām varam parādīt daudz piemēru un iemācīties rīcību no tajos redzamajām likumsakarībām.

Izlasi jau tagad
Pasākumu un aktivitāšu plānojums 2018. gadam
Apmaksā LU AK gada biedra naudu 24 eiro apmērā

Nākamie kluba pasākumi un aktivitātes

Sakām lielu paldies biedriem, kuri jau atbalsta kluba rīkotos pasākumus ar savu iesaisti, biedra naudu vai ziedojumu, bez biedru palīdzības mums nebūtu izdevies jau sasniegtais. Atbalsti arī nākamos LU AK pasākumus, apmaksājot biedra naudu vai ziedojot.

Veidosim klubu kopā! 

LU Absolventu klubs

E-pasts: brigita.zutere@absolventuklubs.lv

Mājas lapa: http://absolventuklubs.lv/

Fiziskā adrese: Raiņa bulvāris 19-248

MailerLite