Nebojte se, není to podvodný mail :)

Zase Jitčin občasník

aneb na co jsem tak různě narazila

GEG Fest

pozvánka na májový výlet

V sobotu 13.5.2017 proběhne v Praze už třetí ročník GEGfestu. Můžete se vypravit na den plný přednášek a workshopů - vše zdarma, včetně kávy a občerstvení.

Z nabídky odpoledních workshopů by se vám mohl hodit kterýkoliv o nástrojích Googlu - všechny jsou ve škole k dipozici. Nebo zkuste některý o zpětné vazbě či testech - je jich tam celá řada. 

Pokud potřebujete s výběrem pomoci - stačí říct! 😀

 

Něco o mapách

Google poslal do světa nový Google Earth. Na všech PC ve škole je nainstalovaná desktopová verze, tu už nebudou (asi) aktualizovat a nově bude jen online na adrese https://earth.google.com/. Také bude nová verze pro iPady.

Ovládání u webu je ještě jednodušší než bylo. V levé liště najdete třeba volbu Cestovatel a připravené cesty na zajímavá místa - pro zeměpis, dějepis nebo jen tak. 

 

Apple Classroom na iPadech

Pokud jste se zatím báli používat iPady, protože máte obavy z nelegální činnosti žáků, tak už se bát nemusíte. Apple zjednodušil nasazení aplikace Apple Classroom a už máte přehled po všech iPadech ve třídě. 

Co aplikace umí, se podívejte v článku Když se řekne: Apple Classroom

A jak na to u nás ve škole?

Stačí si vzít "učitelský" iPad (hnědý kožený obal) a pustit aplikaci Třída - oranžová ikonka ve spodní liště. Otevřít připravenou třídu a už to jede! Všechno je už nastaveno, iPady přidány, žáci už nemusí dělat vůbec nic.

iPady jsou označený čísly a barvou obalu, tak je snadno poznáte. 

Něco o "kreslení"

a o umělé inteligenci k tomu

Jestli chcete vyzkoušet, jak dobře kreslíte, tak doporučuji dvě udělátka.

Určitě vyzkoušejte https://www.autodraw.com/ . Prostě kreslíte a program vám navrhuje, co to může být.  Jak a co s tím najdete třeba na http://www.controlaltachieve.com/

Druhé udělátko je více hrou. Na https://quickdraw.withgoogle.com/ dostáváte postupně úkoly, které máte kreslit a  navíc tak, aby je systém rozpoznal. 

V obou případech je to zábava a ještě pomáháte vylepšovat rozpoznávání obrazu, protože naší činností se to systém Google učí.

Nebijte mne 😁
Jitka R.
rambouskova@zsnyrany.cz
605 166 415

Co jsem vyzkoušela

 

 

SHARE TWEET FORWARD
MailerLite