EKA nädalakiri, 26. veebruar, 2024

EKA avatud uste päev toimub 29. veebruaril!

Avame taas kõigile huvilistele EKA uksed ning kutsume tutvuma EKA erialade, tudengite ja õppejõududega.

Toimuvad teaduskondade ja erialade tutvustused, töötoad, välkloengud, majatuurid, portfoolio konsultatsioonid, ÖÖKINO jpm. Kavas enam kui 50 eri tegevust, lausa 12h järjest. 

Loe lähemalt

NARTi, EKA, Ida-Viru Loomeklastri häkaton

NARTi, EKA ja Ida-Viru Loomeklastri ühisprojekt tutvustab loomemajandust ning kutsub häkatonile. 

Narva kunstiresidentuur koos Eesti Kunstiakadeemia ja Ida-Viru Loomeklastriga korraldavad projekti “Mis oleks, kui…?”, mille eesmärk on tutvustada Ida-Virumaa noortele erinevaid võimalusi kunsti ja loomemajanduse valdkonnas. Projekt päädib 22.–24. märtsil toimuva loomemajandusele pühendatud seminari ja häkatoniga.

Loe lähemalt

EKA kunstikonkurss "Kasulik kunst?!" gümnasistidele

EKA vabade kunstide teaduskond kuulutab taas välja konkursi noortele kunstnikele!

Ootame osalema kunstist huvituvaid loomingulisi keskkooliõpilasi, kes soovivad oma ideedega panustada kaasaegse kunsti tulevikku.

Konkursil osalemise ankeedi leiad SIIT.

Tähtaeg 29. märts

Loe lähemalt

Näitused

Noore Skulptori Preemianäitus 2024

29. veebruaril kell 16.00 avatakse EKKMis EKA installatsiooni ja skulptuuri osakonna Noore Skulptori Preemianäitus 2024.

Nominendid on Sandra Ernits, Iohan Figueroa, Chloé Geinoz, Aurelia Grace Talmon, Erik Hõim, Loora Kaubi, Ellen Emilie Laaksonen, Noah Emanuel Morrison, Sarah Noonan, Elise Marie Olesk, KitKit Para, Inessa Saarits, Asmus Soodla, Sonja Sutt ja Ats- Anton Varustin

Loe lähemalt

Väikevormide näitus "Kardinaalne" Viru keskuses

27. veebruarist on Viru Keskuse aatriumis avatud rõivaskulptuuride näitus "Kardinaalne". Kursust juhendasid moelooja Liisi Eesmaa ja kunstnik Flo Kasearu. EKA moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisaini eriala ühiskursuse “Eksperimentaalvorm” raames valmib näitus, mis tähistab 2024. aastal oma 9. toimumisaastat ja mille ruumikujundusprotsessi on esmakordselt kaasatud ka noored sisearhitektid. Näitus on avatud 12. märtsini

Loe lähemalt

Arhitektuur

Suhvli ekspositsioon Võrus

Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus KEIK avas kunagisele Võru mööblivabrikule ja sealsele puidutööstusele pühendatud Suhvli avastuskeskuse. Piirkonna ajaloo, mööbli- ja materjalinäidiste kõrval kajastab kaasaegset disainimõtet valik EKA disaini- ja arhitektuuriteaduskonna tudengite toole

Foto: Aive Urberg

Loe lähemalt

Puitehituse konverents Forum Wood Building Baltic 2024.

26.–28. veebruarini toimub Tallinnas rahvusvaheline Holzbau puitehituse konverents Forum Wood Building Baltic 2024

Konverentsi läbivaks teemaks on integreeritud disain, mis ühendab projekteerimise ja ehituse erinevaid osapooli protsessi algusest, andes võimaluse arenguhüppeks ja innovatsiooniks puitehituses. Eestis teeb Holzbau konverentsi programmi loomisel koostööd Taltechi ja Eesti Kunstiakadeemiaga.

Loe lähemalt

Andres Alveri raamatu “Arhitektuurist” esitlus

29. veebruaril kell 18.00 esitletakse EKA Galeriis Andres Alveri raamatut „Arhitektuurist“.

Raamatu saamislugu tutvustab autor Andres Alver. Sõna võtavad EKA rektor Mart Kalm, Arhitektuuriteaduskonna dekaan Sille Pihlak ja Arhitektide Liidu president Andro Mänd.

Andres Alver, kes hiljuti tähistas 70. sünnipäeva, on õpetanud EKA arhitektuuriteaduskonnas alates 1985. aastast juba mitu põlvkonda arhitekte.

Loe lähemalt

Disain

Proua Karise vabariigi aastapäeva vastuvõtu kleidi taga EKA disainerid

Seekordse Proua Karise vabariigi aastapäeva vastuvõtu kleidi taga on ainult ja ainult EKA taustaga inimesed. Moedisaini professor Piret Pupparti poolt, rätsepatöö meie külalisõppejõu ja moeosakonna vilistlase Agne Talu poolt, origamitehnikas plisseeri valmistas paari aasta tagune moemagistri lõpetaja Anneli Johannson ning ehted EKA ehteeriala tasutaga Sigrid Kuusk

Foto: Presidendi Kantselei

Loe lähemalt

Daniel Kotsjuba: “Sotsiaalne disain on moderaator avaliku sektori ja kodaniku vahel”

Esmakordselt on võimalik EKAs õppida üht tulevikuerialadest – sotsiaalset disaini. Esimene magistrikursus on varsti lõpetamas esimest aastat ning kandideerimine uuele kursusele on alanud, aita õppekava juhi ja pikaaegse avaliku sektoriga koostöökogemusega disainerina mõista veidi lähemalt sotsiaalse disaini olemust. Küsimustele vastab Daniel Kotsjuba, avalike teenuste disainer ja EKA sotsiaalse disaini magistriõppekava juht, kellel on kasutajakeskse disaini levitamise ja juurutamisega avalikus sektoris põhjalik kogemus! 

Loe lähemalt

EKA disainiteaduskond kutsub kõiki osa saama vestlusõhtute sarjast Disainimõte 2024, kus kaasaegse disainimõtte üle arutlevad erinevate disaini- ja loomevaldkondade spetsialistid. Vestlusõhtud toimuvad EKAs, kell 17.00–19.00, kõigile, tasuta. Registreeri ennast vestlusõhtule SIIN

Loe lähemalt

EKA meedias

Nüüdiskunstinäitus „Tasakaalus(t väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust“ Adamson-Ericu muuseumis

"Eksponeeritud on kaheksa nüüdiskunstniku looming, mis ühel või teisel viisil küsib tasakaalupunktide järele. Kuidas balansseerida murede ja rõõmude, töö ja puhkuse, unistuste ja kohustuste, ärevuse ja meelerahu vahel? Näitusel on väljas Urmas Lüüsi sünged objektid, Ingrid Alliku peenekoeline keraamika ja Karel Koplimetsa hingekriipiv fotoinstallatsioon. Muude teoste seas näeb ka Maret Sarapu helgeid klaasmosaiike, Sigrid Viiru humoorikat fotosarja, Merle Kannuse elu vastuolusid analüüsivat valgusinstallatsiooni, Flo Kasearu muinasjutulist videoteost ja Piret Räni ängistavat portreesarja." 

Foto: Jaanus Lensment/EPL

Loe lähemalt Eesti Päevalehest
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest