Latvijas Universitātes fonds –

ar lepnumu par izcilību!

PRIECĪGAS LIELDIENAS!

SKATĪT SVEICIENA VIDEO

STĀSTI

Morbergiešu stāsti: Sanita Baranova un Guntis Tabors

Visu laiku lielākais Latvijas Universitātes (LU) mecenāts ir Kristaps Morbergs. Dižmecenāta K. Morberga (1844 - 1928) dzimtā puse ir Zemgale, lauku mājas „Lielstrikaiši” Bukaišu pagasta Tērvetes novadā. Mecenāta stipendija ir sniegusi atbalstu vairākiem simtiem studentu, tas ir ļoti vērtīgi, jo studenti var sasniegt daudz vairāk, nekā tas būtu bijis iespējams bez šī finansiālā atbalsta. Arī bijušie LU fonda stipendiāti – Sanita Baranova un Guntis Tabors – ir pateicīgi K. Morberga stipendijas atbalstam studiju gados.

LU fonda mecenātu līmeņi

Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenāti tiek iedalīti līmeņos – atbalstītājos, bronzas, sudraba, zelta, platīna un dimanta mecenātu līmeņos. Šie līmeņi norāda to, cik daudz katrs mecenāts ir ziedojis un kurā kategorijā tas tagad atrodas.

2022. gadā krietns pulks jaunu LU fonda mecenātu ir gan pienākuši klāt, gan pamainījušies līmeņos – no zemāka uz augtāka. Kopā sarakstam pievienojās, kā arī līmeņus samainīja 25 mecenāti.

MĒNEŠA MECENĀTI

JANVĀRIS: “Spectrum” ziedojums

Ik mēnesi Latvijas Universitātes (LU) fonds priecājas par jebkāda veida ziedojumiem. Vai tie ir no studentiem, absolventiem vai no sadarbības partneriem – prieks ir vienmēr! Janvārī 1500 eiro ziedojumu veica Business Network International Morbergs biedrs AS “Spectrum”, ziedojot stipendijai “Ceļamaize”.

FEBRUĀRIS: ziedotāji Roberta Rūša piemiņas projektam

Februārī mūžībā devās Latvijas Universitātes (LU) fonda ilggadējs mecenāts Roberts Rūsis (1933–2023), kurš jau daudzu gadu garumā kopā ar savu sievu Dagniju atbalstīja un palīdzēja studentiem ar stipendijām un dažādiem projektiem. Lai godinātu mecenātu, tika izveidota ziedojuma kampaņa R. Rūša piemiņai – Lettonias grāmatas tapšanai.

MARTS: ziedojums zvaigžņu globusa restaurācijai

Latvijas Universitātes (LU) Muzeja krājuma viens no lielākajiem artefaktiem ir zvaigžņu globuss, kas izgatavots pagājušā gadsimta 20. gados. Laika gaitā tas ir ievērojami cietis, tāpēc globusa restaurācijas uzsākšana bija ļoti aktuāla. Martā globusa restaurācijai 100 eiro ziedoja Krišjānis Punculis.

JAUNĀ VALDE

LU fondam pievienojas jauna valde

Ar jauno gadu Latvijas Universitātes (LU) fondā ir notikušas nelielas pārmaiņas. Valdes locekļus Ivaru Lāci un Andri Bērziņu nomaina jaunie valdes locekļi Baiba Ebuliņa un Mārcis Auziņš. Abi jaunie valdes locekļi ir pieredzes bagāti un noteikti spēs LU fondam pienest jaunu vēsmu.

ZIEDOT IR PATĪKAMI!

Sniedz ieguldījumu Latvijas nākotnē jau tagad!

“Ceļamaize” – labākais, ko paņemt līdzi studiju pirmajā gadā!

ZIEDO JAU TAGAD!

Vivat, crescat, floreat Universitas Latviensis in aeternum!

"Latvijas Universitātes fonds", nodibinājums

Adrese: Vaļņu iela 10-2, LV - 1050

Telefons: +371 20127040

E-pasts: fonds@fonds.lv

 

fonds.lv | ziedot.lu.lv | friendslu.com 

Email Website Facebook Youtube Instagram
MailerLite