Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #108

UUDISED

Laupäevasel ERKI Moeshow-l on oodata eksperimentaalset ruumilahendust!

ERKI Moeshow toimub Noblessner Shipyardis. Foto: Marleen Muhuste

Juba sel laupäeval, 26. mail, toimub Tallinnas Noblessner Shipyardis Eesti Kunstiakadeemia legendaarne moesündmus ERKI Moeshow. Oodata on ebatavalist ruumikasutust ning eksperimentaalset lavalahendust. Esitlusele tuleb 21 kollektsiooni nii Eestist kui välismaalt. Parima kollektsiooni selgitab välja rahvusvaheline žürii.

“Show-l kohtab ERKI-le omaseid kunstilisi ja julgeid lahendusi. Mängitakse sisearhitektuuriga ning tuuakse sisse ka installatsioonid,” kirjeldab sündmuspaika üks peakorraldajatest Sandra Mäesepp.

Suurejoonelisele moedemonstratsioonile järgneb samas asukohas ka ERKI Moeshow afterparty!

Loe veel

TASEt näidates #2: kunstikultuuri teaduskond

Kliki videol, et näha kuidas muinsuskaitse ja konserveerimise eriala magistrant Kristina Aas restaureerib oma magistritöö raames põletuskahjustustega Piirissaare vanausuliste palvela ikoone. Video: Cloe Jancis ja Lee Kelomees. Graafiline disain: Martina Gofman, Johanna Ruukholm, Nathan Tulve

Kõiki EKA arhitektuuri, disaini, vabade kunstide ja kunstikultuuri magistritöid saab valmis kujul näha lõputööde festivalil TASE'18. Peanäitusel on eksponeeritud ka vabade kunstide teaduskonna bakalaureusetööd ning lisaks toimuvad mitmesugused satelliitüritused. TASE'18 peanäitus avatakse EKA vabade kunstide teaduskonna hoones (Lembitu 10), näitus avatakse 30. mail kell 17.00 ning kestab kuni 13. juunini.

Vaata ka teisi kunstikultuuri teaduskonna magistrantide uurimisteemasid: 

Loe veel

Interdistsiplinaarne algatus “Hüljatud maastikud” otsib tühjaks jäänud paikadele uusi rakendusi

Kiviõli tööstus. Foto: Riin Alatalu

26. mail tähistatakse EKA ja TTÜ tudengite osavõtul Kiviõlis keemikute päeva, kus Eesti Kunstiakadeemia viib juba kuuendat aastat läbi aktsiooni “Hüljatud maastikud”. Töötoa mõte on leida tühjaks jäänud paikadele uusi, inspireerivaid lähenemisviise. Õpitoas kohtuvad erinevate erialade üliõpilased – muinsuskaitse ja konserveerimise, sisearhitektuuri, arhitektuuri üliõpilased ning Tallinna Tehnikaülikooli insenerid ja tänavu esimest korda ka maastikuarhitektid.

Loe veel

Veiko Vahtrik pälvis taskukohase eluaseme temaatika uurimise eest Anton Uessoni stipendiumi

Visand Veiko Vahtriku magistritööst "Taskukohane eluase"

Tallinna linna asutatud Anton Uessoni stipendiumi pälvis Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrant Veiko Vahtrik magistritöö Taskukohane eluase eest. Selles käsitletakse aktuaalset ja olulist teemat – eluaseme kättesaadavust Tallinna kontekstis.

Sarnaselt teistele Euroopa pealinnadele seistakse ka Tallinnas silmitsi kasvavate kinnisvarahindadega ja olukorraga, kus kesklinnas elamine on taskukohane aina väiksemale osale rahvastikust. Veiko Vahtriku magistritöö uurib, kuidas vältida sellega kaasnevat ruumilist segregatsiooni kaasaegses linnaruumis ning milliseid strateegiaid ja taktikalisi sekkumisi on Tallinna kontekstis elamuehitust planeerides võimalik teostada.

Loe veel

Viimane võimalus! 22. maini on võimalik registreeruda Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture kursustele!

Valikus üheksa erinevat kursust, mis toimuvad kõik 2018. a augustikuus. NB! Tasuta kursustele saavad registreeruda ainult tudengid (ei pea olema EKAst).

Vaata lisa ja registreeru www.artun.ee/summeracademy

Kristjan Raua preemia laureaadid on EKAlased

Ka kunstimaailmas jagatakse medaleid. Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

46. korda anti välja Kristjan Raua preemia, mille said EKA installatsiooni- ja skulptuuriosakonna meister Art Allmägi, emeriitprofessor Leonhard Lapin ning õppejõud August Künnapu ja Mall Paris. Palju õnne!

Vaata ka uudislõiku ERRis

AVATUD LOENG

Michael Lye (RISD / NASA) avatud loeng "Disain ekstreemoludes: avakosmos"

RISD üliõpilaste disainilahendus Marsi pinnale maandumiseks mõeldud kosmosesõidukile

Esmaspäeval, 4. juunil 2018 kell 13:00 toimub Estonia pst 7 ruumis E-241 Rhode Island School of Design (RISD) õppejõu tööstusdisainer Michael Lye avatud loeng "Disain ekstreemoludes: avakosmos". Oma loengus keskendub Lye disainile 0-gravitatsioonitingimustes. Kõik huvilised oodatud!

Loe veel

NÄITUSED

Jaapani/Nõmme fotokunstnik Hirohisa Koike näitus "Nõmmegraafika" Fotomuuseumis

Hirohisa Koike. Foto seeriast "Nõmmegraafika"

Neljapäeval, 24. mail kell 17.00 avatakse Fotomuuseumis EKA fotoosakonna õppejõu Hirohisa Koike fotonäitus "Nõmmegraafika". Näitus on avatud 9. juulini.

"Kui ma ühel hommikul ärkasin ja aknalt kardinad eest lükkasin, avanes mu silme ees ühtäkki valge ja puutumatu maailm. 25. oktoobril 2016 sadas maha tolle talve esimene lumi. Haarasin riiulilt oma väikese kaamera, avasin akna ning vajutasin päästikut. Sellest päevast peale otsustasin jäädvustada oma Nõmmel elatud päevad (...)"

Hirohisa Koike on lõpetanud Musashino kunstiülikooli Tokyos ja on praegu TLÜ doktorant ja EKA lektor.

TASE satelliitüritus NO99-s: Martin Rästa heliinstallatsioon

"Vahevald" on Martin Rästa magistritöö Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas, uusmeedia õppetoolis. Tegu on heliruumiga, mis ulatub üle kaduviku piiri, andes edasi surmale järgnevaid seisundeid ning kogemuslikke muutusi. See on teadvuse üleminekuprotsess meile teadaolevast reaalsusest teadmatusse, hinge ja keha lahknemise metafüüsiline kogemus. Magistritööd juhendasid Peeter Laurits ja Raul Keller.

Piiratud kohtade arvuga sessioonid, kestusega 18 mintutit, toimuvad esmaspäeval, 28. mail kell 12:00 / 12:30 / 13:00 / 13:30 / 14:00 / 14:30 / 15:00 / 15:30 / 16:00 / 16:30 / 17:00 / 17:30 Teater NO99 blackbox'is.

Vaata teose videotutvustust

Ehte- ja sepakunsti osakonna lõpetajad avavad Fahle galeriis näituse „See ei tähenda midagi“

28. mail kell 18 avavad Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna lõpetajad Fahle galeriis (Tartu mnt 84a) näituse „See ei tähenda midagi“. Lõpetajate sõnul ei tähenda see aga, et nüüd oleks kõigel lõpp.

Loe veel

“Lasnamäe. Lõpetamata linn”: arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna aastanäitus

Ulla Alla, Nina Steiner ja Madli Kaljuste stuudioprojekt

Milline on Lasnamäe tulevik? Millised on Lasnamäe ja teiste sarnaste vabaplaneeringuga paneelelamurajoonide probleemid ja mida saab paremaks muuta? Igakevadine EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna aastanäitus kannab sel korral pealkirja “Lasnamäe. Lõpetamata linn”. Näitus võtab kokku arhitektuuritudengite ja osakonna õppejõudude lõppeva õppeaasta töö, mis keskendus Tallinna suurima linnaosa tulevikuvisioonidele. Näitus avatakse Tallinnas Draakoni Galeriis teisipäeval, 29. mail kell 18 ning see jääb avatuks 9. juunini.

Loe veel

EKA-lased Eesti Kunstnike Liidu näitusel “Juubelikevad 2018”

Tallinna Kunstihoones on avatud Eesti Kunstnike Liidu 18. aastanäitus “Juubelikevad 2018”, kus lisaks paljudele EKA õppejõududele on esindatud ka EKA vabade kunstide teaduskonna tudengid – maaliosakonna magistrandid Leelo-Mai Aunbaum, Carl-Robert Kagge ja Solveig Lill ning skulptuuri- ja installatsiooniosakonna BA tudengid Johannes Luik, Valetto Alexandre ja LAURi.

Vaata uudislõiku ERRis koos Kristi Kongiga

Teletornis toimub Eesti kõrgeim moenäitus “NIHE”

Tallinna Teletornis on avatud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite näitus "NIHE", millega kõigutatakse traditsioonilise moedisaini piire. Futuristlik näitus jutustab loo planeedist nimega NIHE – näitusel saab näha 12 teost, mis on ainulaadsed ning millel puudub praktiline seos maailmaga, kuid on see-eest leidnud oma suuna tulevikku.

Näitus Tallinna Teletorni 21. korrusel jääb avatuks 30. septembrini 2018.

Loe veel
Vaata uudislõiku ERRis

EKA MAAILMAS

Eesti ja EKA arhitektuur Veneetsia arhitektuuribiennaalil

“BUILDINGS FOR A BETTER SOCIETY: SCHOOLS” stuudio must materjal

EKA arhitektuuri 3. kursuse lõputööde hindamine toimub sel korral Veneetsias seoses 16. arhitektuuribiennaali avamisega. Esitlemisele tulevad “BUILDINGS FOR A BETTER SOCIETY: SCHOOLS” stuudio lõputööd energiatõhusast uuest kooliruumist. Avasündmused toovad Veneetsiasse kokku arhitektuurimaailma tippspetsialistid, kellelt saab tudengite tööle hindamatut tagasisidet.


Teised Eestiga seotud sündmused Veneetsias:

Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni Nõrk Monument ametlik avamine
Aeg: 25. mai, kell 18.00
Koht: Santa Maria Ausilitriace kirik, Castello Fondamenta S. Gioacchin

Arhitektuuripraksis PART (EKA õppejõud Sille Pihlak, Siim Tuksam) näituse “part.icular – erilahenduslik ja omanäoline puitarhitektuur” avamine (osana näitusest Time. Space. Existence.) ja Noore Arhitekti Preemia (NAP06) kataloogi esitlus
Aeg: 24. mai, kell 18.00
Koht: Palazzo Bembo, Riva del Carbon

PART.talks – vestlusring materjalipõhisest disainiuurimusest ja eksperimentaalsetest praktikatest
Aeg: 26. mai 16.00
Koht: Palazzo Bembo, Riva del Carbon

Loe veel

EKA-lased Fabriano akvarelli festivalil

Fotol (vasakult): Elize Hiiop, Marje Üksine, Katrin Kaev, noor akvarellihuvline, Üla Koppel ja Mari Roosvalt

Maikuu esimestel nädalatel toimus Itaalias juba kahekasandat korda rahvusvaheline Fabriano Akvarelli Festival. Näitustel osales kunstnikke 69 riigist – erinevates näitusesaalides ja katedraalides võis näha kokku 1430 akvarellimaali. Tegemist on ühe suurima akvarelli üritusega maailmas, sel aastal käisid kohal: õppejõud Mari Roosvalt, vilistlased Marje Üksine, Katrin Kaev ja Üla Koppel ning Fabriano Festivali Eesti kuraator/koordinaator EKA magistrant Elize Hiiop.

Näitused jäävad avatuks suve lõpuni, mahuka kataloogiga on võimalik tutvuda EKA raamatukogus.

Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111
Nädalakirja toimetab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram