Протягом першого кварталу цього року аналітики ЦЕС оцінювали відповідність до Угоди про асоціацію з ЄС нового валютного регулювання, давали коментарі щодо перспектив відносин з МВФ, провели дві події, присвячені ринку землі та валютній лібералізації та аналізували економічні програми кандидатів в Президенти.

Також ми оцінили виконання бюджету 2018 та думали, як збільшити ефективність системи гарантування вкладів та малої приватизації

Економічні програми на виборах Президента

На замовлення Центру економічної стратегії міжнародна дослідницька компанія Kantar TNS провела опитування 2000 респондентів для дослідження ставлення українців до популістських та корисних змін в економічній політиці.

Заступник директора ЦЕС Дмитро Яблоновський та економіст ЦЕС Дарія Михайлишина проаналізували отримані дані:

В середньому, 84% респондентів підтримують популістські реформи. 90% та 74% вважають, що державне регулювання цін на продукти та ліки та зниження пенсійного віку відповідно покращать добробут їх родини.

Корисні реформи підтримують 62% опитаних. Серед корисних політик найкращою для добробуту вважають зростання зарплат пропорційно до росту виробництва, яку підтримують 91%. Найбільш болючою зміною українці вважають поступове збільшення стажу необхідного для виходу на пенсію – це підтримує лише 24% українців.

Читати про результати опитування

Колонки на тему:

Чи зможуть кандидати в президенти виконати свої економічні обіцянки >>

Дешевий газ і ліки, зарплата — тисяча доларів, пенсія — 5 тисяч гривень. Популізм чи ні? >>

Порошенко vs Зеленский. Чья экономическая программа лучше? >>

"Аби людина була хороша". Чому українців не цікавлять програми Зеленського і Порошенка >>

Справжня валютна лібералізація тільки розпочалася

Нове валютне законодавство є великим кроком у напрямку економічної свободи. Втім, чинні валютні правила встановлюють поки що більше обмежень, ніж ті, що існують у державах ЄС чи прописані у зобов'язаннях, взятих у рамках Угоди про асоціацію.

Старший економіст ЦЕС Ірина Піонтківська та молодший економіст ЦЕС Роман Солтисяк проаналізували, як працюють валютні операції у Чехії, Угорщині та Польщі, що мають власну валюту та входять до ЄС. Аналітики ЦЕС детально описали, а спеціалісти PricewaterhouseCoopers із офісів відповідних країн верифікували конкретні практики валютного регулювання.

На відміну від України, де вимоги валютного контролю є єдиними щодо нерезидентів, у цих державах діє дворівнева система валютного контролю. Операції з контрагентами з країн-членів ЄС, ОЕСР та ЄЕЗ проходять вільно, за незначними винятками щодо окремих операцій. Проте для торговельних чи капітальних операцій із резидентами «третіх країн» можуть існувати певні обмеження.

Читати про дослідження валютної лібералізації ЦЕС

3 квітня відбувся захід «Чи наблизила валютна лібералізація Україну до вільного руху коштів із ЄС?».

Читати прес-реліз >>

Дивитись відео з події >>

Ще нові аналітичні записки

На рекапіталізацію банків Україна витратила 5% ВВП у кризу 2008-2009 рр. а у кризу 2014-2015 – 14% ВВП. Рятувати банки – дорога справа для платників податків. Економіст ЦЕС Олексій Гаманюк проаналізував, як знайти баланс між «моральним ризиком» та «набігами на банки» для ефективного дизайну системи гарантування вкладів, щоб країна могла ефективніше протидіяти кризам.

Аналітична записка "Як реформувати систему гарантування вкладів?"

За перші 4 місяця (з серпня по грудень 2018) проведення аукціонів з малої приватизації через систему Прозорро.Продажі державні органи виставили на продаж 1454 об’єкта, з яких лише 423 завершились успішно. Економіст ЦЕС Дарія Михайлишина розбиралася чому так сталось та як зробити аукціони результативними та прибутковими.

Аналіз ефективності аукціонів «малої приватизації» Прозорро. Продажі

Аналіз бюджету 2018 року свідчить, що окремі категорії видатків потребують доопрацювання, адже цього року були бюджетні програми, що не виконувались, та статті бюджету, що не принесли грошових надходжень. Також, є потреба переходу до трирічного бюджетного планування за бюджетною декларацією, що було закріплено у законі про запровадження середньострокового бюджетного планування.

Аналіз бюджету 2018 року
Facebook Twitter
Більш детальна інформація:
Андрій Федотов, директор з комунікацій
office@ces.org.ua
(044) 492-7970

Centre for Economic Strategy

36D Saksahanskoho Str., Kyiv, 01033, Ukraine, Kyiv
Ukraine

You received this email because you registered to our previous events or subscribed to CES news.

 

 

If you don't want to receive our newsletter, click here:

Unsubscribe