Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Červen 2020

OTEVÍRÁME RUNWAY PARK – ZAŽIJTE ZÁBAVNÉ LÉTO NA LETIŠTI

Po celé léto, a to již od soboty 4. července 2020, pro vás otevíráme Runway Park, zábavně-vzdělávací muzeum pod otevřeným nebem. V bezprostřední blízkosti letadel, přímo na bývalé dráze 22, vám nabídneme neopakovatelný zážitek z prostředí mezinárodního letiště. Ve všední dny budete moci obdivovat například unikátní letištní techniku. O víkendech pak na vás čeká bohatý tematický a doprovodný program, který jsme připravili pro návštěvníky všech věkových kategorií. Více informací o předprodeji vstupenek a o programu se postupně dozvíte na našich webových stránkách.

CESTUJTE Z PRAHY BEZPEČNĚ

Pokud se chystáte na dovolenou nebo poletíte do některé z obnovených destinací pracovně, doporučujeme dodržovat pár jednoduchých pravidel. Na Letišti Václava Havla Praha jsme již před několika měsíci zavedli taková opatření, aby i během odbavení na odletech i příletech byli cestující co nejvíce v bezpečí. Proto všechny cestující i návštěvníky letiště žádáme, aby i nadále ve všech prostorách letiště nosili roušku, dodržovali bezpečné rozestupy a věnovali se zvýšené hygieně rukou. Při cestě zpátky domů si ověřte aktuální podmínky na webu Ministerstva vnitra ČR, aby vás nic nepřekvapilo.

Přečtěte si více o ochranných opatřeních na letišti zde.

ROZLEŤTE SE OPĚT DO SVĚTA

Také už se nemůžete dočkat, až se znovu rozletíte do světa? Lety se postupně vrací a s nimi i zajímavé destinace. Aktuálně více než 23 leteckých společností nabízí z Letiště Václava Havla Praha své spojení do více než 70 destinací. V následujících týdnech se vrátí i linky do oblíbených středomořských destinací, kromě Chorvatska například i na ostrovy Kréta, Korfu, Rhodos nebo na Maltu. Od července se obnoví i první dálkové linky – do katarského Dauhá i do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Vyberte si svou destinaci ze seznamu obnovených linek.

AGENTURA MOODY´S POTVRDILA LETIŠTI PRAHA RATING AA3 S VÝHLEDEM STABILNÍ

Renomovaná agentura Moody´s Investors Service udělila skupině Letiště Praha rating úvěrové spolehlivosti opět na úrovni Aa3 s výhledem stabilní, což vyjadřuje velmi nízké úvěrové riziko. Agentura Moody´s rozhodla o opětovném udělení vysokého hodnocení především s ohledem na silný finanční profil společnosti Letiště Praha, který označila za odolný i vůči nejistým provozním vyhlídkám. Vysoký rating tak společnost udržela navzdory stávajícímu bezprecedentnímu dopadu krize způsobené šířením onemocnění COVID-19.

TESTOVÁNÍ NA COVID-19 NYNÍ PŘÍMO NA LETIŠTĚ

Na Letišti Václava Havla Praha se cestující a návštěvníci letiště mohou nově nechat otestovat na přítomnost viru způsobující onemocnění COVID-19. Letiště Praha zřídilo za tímto účelem celkem tři odběrová místa, kde působí zdravotníci společnosti GHC Genetics. Otestovat se mohou nejen samotní cestující, ale také široká veřejnost. K dispozici je také služba expresního testování, kdy jsou výsledky cestujícímu sděleny do tří hodin. Nová služba na letišti má především přispět ke snížení možnosti šíření nákazy, ale také usnadnit bezpečné cestování.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - KVĚTEN 2020

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − KVĚTEN 2020

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero